bugün

bir tür savuma mekanizmasıdır. yalan dolan da olsa 90 iq'ya sahip dinleyici kitlesi asla gerçeği anlayamayacaktır.
ibodan yediği tekmenin acısının hala geçmediğinin kanıtıdır.
ibrahim kutluay'a nasıl ayar vereceğini şaşırdığından kaynaklanmaktaydı başlarda. sonra baktı ki tuttu, sonu gelmedi. feminizmin öncüsü gibi bişey olup çıktı başımıza.
demet akalin yolunu cok iyi tutturmustur. aslinda bu bir taktiktir, insanlarin bu havaya ihtiyaci vardir. hirslarini alirlar, ezikliklerini örterler, amaan biri gider biri gelir mantigi bircok kisiye iyi gelmektedir.
madem umrunda değilim neden bu kadar şarkı yazdın allahsız. çelişki misin nesin başıma.
çok işe yarar. çok albüm kitap film satarbu tavırla.
anlaşılabilir olan tavırdır. ben de bütün medyanın önünde terk edilip başka birine tercih edilsem değil on bin sene geçse unutamam, laf sokmaya çalışırım. demet'in de o hesap ama çalıştığıyla kalıyor.

bütün şarkıları aynı formülle yazılmış gibi. ilk kıtası bana şunları ettin senin yüzünden şu hale geldim der, ikinci kıtada da şimdi akıllandım artık seninle işim olmaz der. madem akıllandın yeni şarkılarında ilk kıtada kurtul şu heriften demet. ne ibrahim'miş arkadaş.
(bkz: kuyruk acısı)
o yüzden sürekli terk ediliyor. hoş şeyler bunlar.
avuntudur. kendisi de bizim sikimizde değildir çünkü.
her sevgilisiyle ayrıldığında böyle bir şarkı çıkarıyor sonra başka bir tane buluyor bizde dinliyoruz sanat yapıyor gibi . . .
Ibrahim'den sonra cok bozdugunun gostergesidir . Toparlayamadi heralde .
klasik sivri biberden rakı içmek durumudur; hoşgörülesidir
demet akalına ''cool kadın'' imajı katar.
demet akalın'ın yıllardır aynı tanımı itelemekten bıkmadığı tavırdır. Kadın tek bir başlık açtı.

Şu şekil;
Şutlanan kızın karizmayı kurtarma çabası

Ve müzik kariyerine başladığından beri aynı başlığa tanım giriyor. Şu da var ki, fanları her seferinde yeni bir şarkı dinliyorlarmış gibi dinliyorlar.

Neyse örneklere geçelim. Örnek veriyorum...

Veremiyorum çünkü saymakla bitmiyor. Sorry.
bir tek 1998 albümünde bu tavır yoktur, 2000' de " senin anan güzel mi" ile başladı, önü de alınamadı..
kadın hep birilerine birşeylere atarlı arkadaş!
Çoğu kezbanın hoşuna giden tavır ki her şarkısı hit olup her yerde kulak tırmalıyor.
Demet akalın ın siki olmadığı için anlamsızdır.
Ciddi mesajlar veren tavıra sahip şarkılardır. Evet.
Candan erçetin’in gülüşünde de kendine yer bulmuş tavırdır.
Şikinde olmasaydı uğrunda şarkı yapmazdı...hadi eyw