bugün

yamulmuyorsam dogru telaffuzu delua seklinde olan firma.
tam adı "deloitte touche tohmatsu" olan, bağımsız denetim, vergi, danışmanlık, kurumsal finansman ve kurumsal risk hizmetleri veren, 100'den fazla ülkede 150.000 personeli ile faaliyet gösteren şirket. doğru telaffuzu "diloyt" şeklindedir. big four'daki rakipleri kpmg ve pricewaterhousecoopers'da çalışanlar işe serbest kıyafetle* giderken, deloitte çalışanları yaz kış uzun kollu gömlek ve ceket giymektedir. bayık ve disiplinli bir yer olduğu söylenir. türkiye'de istanbul ve ankara olmak üzere iki ofisi bulunur. her sene iyi üniversitelerden yeni mezun olmuş onlarca* iktisat ve işletme öğrencisi işe alırlar.
Üniversiteden yeni mezun, hamur kıvamında ki gençlerin cam fırını denilebilecek yüksek kariyer ateşiyle işlendiği uluslararası denetim firması. Çeşm-i bülbül olacağım derken üst üste çalıştığınız bitmek bilmeyen saatlerin ardından, boş ofiste gece yarısı gençliğimi yedin diloy diloy, halden bilmez diloy diloy...diloytttt diye türkü çığırır, tuz buz olup dağılırsınız.* Yine de kısa zamanda çok yol almak isteyenler için doğru ve gerçek bir kariyer adresidir.
istanbul maslak sun plaza da yerini almış audit firmasıdır. iyi bir üniversiteden mezun olursanız daha sonra ik mulakatını geçer daha sonrada partner mulakatını geçerseniz deloitte da çalışmaya hak kazanırsınız.
Halk arasında deloyt, dolayt, delot, dilot olarak yazım ve telaffuz versiyonlarına sahip olup; Avrupa' da ve Türkiye' de 2008 yılında " Yılın Transfer Fiyatlandırması Şirketi ", 2007 yılında da " Yılın Vergi Şirketi " seçilen denetim şirketi.
amerika'da 2009 yılında calısılası en iyi firma olarak bellenen denetim ve denışmanlık firması.

http://bwnt.businessweek....ageNum=1&resultNum=50
denetim için gönderdiği personel'in denetlenen firma tarafından eğitildiği, senior olarak adlandırılan denetçilerinin ilk gün görünüp "ce e" diyip ortamı çaylaklara bıraktığı, şu an başımda oldukları için nefret ettiğim*, belli bir standartta denetleme zorunluluğu olduğu için belli bir tekrardan sonra rutine binen işlemlerin yapıldığı, gelen çaylak denetçilerin bir önceki denetim evraklarından yararlanıp bunların birebir aynısını istedikleri, genelde iki haftalık gelip her türlü evrakın excel halini isteyen, yemek ve ulaşım giderleri denetlenen firma tarafından karşılanan, genelde bekar* yeni üniversite mezunu elemanların çalıştığı*, spk'nın zorunlu kıldığı bağımsız dış denetim sebebiyle paraya para demeyen, dolar üzerinden sözleşme yapıp çatır çatır tahsil eden denetim firması.

(bkz: cok doluyum sozluk)
benim de bir parcası oldugum ve cuma ogleden sonra oldugu icin herkesin garip bir aymazlık içinde olup calısmadıgı bos bos gezip birbiriyle muhabbet ettigi ve topluca kahve icmeye gittikleri denetim firması.
futbol turnuvalarına kayıt yaptırıp sahaya çıkmaya yüreği yetmeyenlerin çalıştığı şirkettir.
çalışanların maaşları sorulduğunda 1500 tl civarı olduğunu söylerler. niye halen orda çalıştıkları sorulduğunda ise "e bu global bir şirket, diloyt'ta çalışıyorum diyosun herkes biliyo" cevabı alınır. hay ben aklınıza sizin.
sözlük yazarlarından burada çalışan var mı merak ettiğim şirket.
2012 ve 2013 yıllarında mezun olacak lisans ve yüksek lisans öğrencilerini diğer ülkelerden seçilecek olan öğrencilerle Atina'da buluşturup inanılmaz bir forum organize etmeye çalışan şirket. Başvuruları 12 Aralık'a kadar şu adresten toplanacak: http://careers.deloitte.com/sbf/apply.aspx
bu şirket hakkında gerçekten çok fazla bilgiye ihtiyacım var.

not:acilen burada çalışan biriyle konuşmam lazım.
yakın bir arkadaşımın çalıştığı şirket.
görsel
Bin bir heves ve ümitle, acaba bize bir şey katar mı diye düşünerek işe başlatıp, denetim sonrasında, hiç bir şey yapmadan parayı alıp giden beş seviyeli hiyerarşik ekip. Şöyle ki, görüşen, yardımcısı, onun yardımcısı ve onun yardımcısının yardımcısı ile işi yapan genç çocuklardan oluşurlar. Dikkat ettiyseniz 5 seviye oldu. Aman diyim zorunlu değilseniz uzak durun. Traşı başınızda öğrenecek ekiptirler. En çok gördüğünüz, işi yapıyormuş gibi görünen onun yardımcısının yardımcısı ile beşinci gruptur. Zaten onlar da görünüp kaçarlar. Çünkü zamanları yoktur ve sizin gibi para ödemeye meraklı insanlar bu kolejli çocukları dört gözle beklemektedirler. Özetle iş bitiminde Deloitte şikayet edeceğiniz anılar bırakarak gider. Ancak bir daha dünyaya gelirsem Deloitçi olacağım demeniz muhtemeldir. *
"diloyt" diye okunan yılda iki kez gelip dosyaların amına koyan denetim firması
9 haziran'da manager mülakatı'na girdiğim ama hala geri dönülmeyen, kurumsal denetim ve danışmanlık firması.
dört büyüklerden biri.
çok çalıştırdıklarından şikayetçi oluyo hep çalışanları.

şirketle ilgili bilgi birikimi, tecrübesi olan varsa yeşillendirsin lütfen.
bağımsız denetim şirketleri arasında en kötü olarak bilinen fakat dünya çapında en iyi isim yapmış firmadır.

koşullarını en son iyileştiriyor diye duydum fakat kime sorarsanız, hangi siteye girip yorumları tek tek okursanız en çok deloitte için olumsuz yorumlar yapıldığı fark ediliyor resmen.
sözlük yazarlarından çalışan var mı merak ettiğim uluslararası denetim şirketidir. mesaj kutusuna çöktüm bekliyorum.
Tüm Big 4 içinde en soğuk ve en ilginç yöneticilere sahip olduğunu düşündüğüm Serbest muhasebeci. istanbul'da bir devlet üniversitesinde lisans ve masterını tamamlamış, ielts'i yemiş ve bir süre ingiltere'de yaşamış bir bireyle ingilizce mülakat yaptıkları halde sırf gözü tutmadığı için "türkçe eğitim veren bir bölümden mezun olmakla" yadırgayabiliyorlar mesela. Fransa'da olsak böyle bir işveren vatandaşlıktan bile atılabilirdi. burda rahat panpa.
Yeni mezun sömüren bağımsız denetçi.