bugün

nihayet bugün 22 00 de imax olarak izleyeceğim filmdir, benim bu filme çoktan gitmem lazımdı ama işte son parti para sayma makineleri gecikti vs onlarla uğraştık mesai yaptık ama malı çektik şükür...
sikindirik bir film.reklamı iyi yapıldı hepsi bu.sıradan bir komedi aksiyon filmi.
en iyi solo marvel filmlerinden biriydi.

başlangıcından after credits sahnesine kadar dolu dolu bir film nasıl olur, böyle olur...
filmide oyunu gibi saçma olan yapımdır. bir varlık ne kadar sinirli ne kadar lanet birşey olabilir işte kanıtı deadpool dur.
Mükemmel kalitede, marvel kültürünü bilenler için mükemmel espriler içeren mükemmel film. 8.5.
Filmde herşey var aksiyondan tut komediye keza göndermeler de öyle.deadpool un hikayesini bilenler için biraz eksik kısımlar var ama ikinci filmde o eksik taraflar tamamlanacaktır.ama ilk film için gayet güzel bir filmdi.
hikayesi biraz zayıf geldi bana. dublajlı seyrettiğimizde tamam bir iki yerde güldük, o da türk sinemaları için yeni bir şey olduğundan, küfürler havada uçuşuyordu ama sanki film bittiğinde 2 saat boyunca keçiboynuzu çiğnemiş gibi olduk...
Bizim gençlerce şişirilmiş, cilalanmış, "cool" ortamlarda bahsi geçen yabancı şeysi.
tek kelimeyle muhteşem bir film.aralardaki inceleri marvel`ciler ve iyi film izleyenler anlar.cok ince var be bilader.
Bir kısımda careless whisper çalmasıyla beni benden almış film.
marvel 'in serseri çocuğu. filmi ise gayet keyifle izlenecek filmlerden olmuş. bi kaç daha izlerim hatta öyle söyleyeyim. erdemliyken zaman zaman sıkıcı olan kahramanların aksine sadece adalet gereği davranıp geri kalan etik konuları pek umursamıyor oluşu, zeka kokan hazırcevap halleri onu eğlenceli ve karizmatik bir anti-kahraman yapmış efendim. lakin hikayesi '' bir mutant kolay yetişmiyor '' dedirtecek cinsten.

yenir bu.

ayrıyetten film müzikleri oldukça başarılı.
ve yine ayrıyetten (bkz: ryan reynolds)
Filmde gönderme yakalayan liseli ( temsili )

https://youtu.be/efN8lXWrgDA
fragmanla gişe yapmış gereksiz bir flmdir. Gittim ve ''evet pişmanım'' diyebilirim.
bundan sonra marvel filmleri deadpool öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılacaktır.
görsel
Kesinlikle dublajlı izlenmemesi gerek. Marvelin ince espirilerle izleyiciye, beklenilen kahraman filmlerinden farklı bir tat veren, karakterinin ismini taşıyan yapıtı.
Bir çok süper kahramandan farklı olan deadpool'un filmde de olduğu gibi gösterilmesi oldukça keyiflidir.
bunu izlemeyip, birilerine 'amığa gorum' diye küfreden adamlara gülmeyi yeğleyenler gelip burada bu filme ergen filmi diyorlar.
karakteri bilmeden, dc ve marvel evrenlerini bilmeden yapılabilecek yorumları saygıyla karşılıyorum ama umursamıyorum. beni ilgilendiren cidden bu karakterleri ve arkaplandaki hikayelerini bilen izleyiciler.
görsel
Espriye gülmek veya gülmemek görecelidir fakat senaryo çok yetersizdi.

Yani şuan düşünüyorum Ne izledik biz ? Unutulmaz bir sahne ? Aşıkların kavuşmasını izleyecek olsak gidilecek çok film var.

diğer süper kahraman filmlerine çakan güzel birkaç sağlam espri dışında hiçbirşey yok filmde...
He amk süper espriler iyi göndermeler var, he yav ne güzel çekmişler akıl dolu geçişler falan filan asfdverdcsferfvd

Kendinden daha ezik olan süper kahraman filmleriyle dalga geçme masturbasyonu üstünden kendi gemisini yürütmeye çalışan vasatın biraz üstünde film. Sana puanım 7 kanka, senaryo zayıf 7'ye dua et.

imdb'de ilk 100'e girmesi kendisinden daha büyük komedidir, Tarkovsky'nin ilk 250'ye giren tek filmi varken
+ bak bak göndermeyi anladın?
- ıı evet evet genel kültürüm yüksek olduğu için o gondermeyi rahatlıkla anlayabildim..

+ super ya gönderme üstü gönderme xd. ikisini de yakaladın değil mi?
- bu biraz zeka gerektiriyordu. sanırım bunu bir tek ikimiz anlayabildik. gerçekten olağanüstü bir film.

yapanı ayrı, güleni ayrı, giden aklımı apayrı silkeyim.
bugün itibariyle hakkında bol bol gönderme yapılan çizgi roman uyarlaması film.

(not : henüz izlemedim, izleyince bilahare yorumlayacağım.)
Ben ne çizgi roman okudum ne de o dünyayı tanırım. Benim için filmin kalitesi bu bağlamda değerlendirilmediği için imdb puanı ya da sırasını oluşturan hasta çizgi roman okuyucusu sinemaseverleri anlasam da imdb kriteri bu film için bana bir anlam ifade etmiyor.
deadpool'u karakter olarak çok iyi tasarlamışlar. ryan reynolds deadpool'un ta kendisi olmuş. burada sorun yok.
ama velakin senaryo cılızdı. hadi onu geçtim aksiyon cılızdı. kötü adam cılızdı. hayal kırıklığına uğradım. bütçesinin kısıklığını fazlasıyla hissettiriyordu.
umarım yapımcılar kesenin ağzını açarlarda iyi bir devam filmi izleriz.
Senaryodan çok üstün bir şey beklemek Saçma olurdu. Çünkü daha kimse Deadpool hakkında doğru düzgün bilgilere sahip değildi. Bu Yüzden karakteri iyice tanıtma Amaçlı oldu bu film. Ikinci filmde çok çok iyi bir senaryo gelir merak etmeyin.