bugün

bu akşam çok sikko maç yönetmiştir. hele o avantaja bıraktığı pozisyon gol olsaydı sıçtığını sıvamış olacaktı.
kim ne derse desin, türkiye'nin en iyi, avrupa'nın sayılı hakemlerindendir.
galatasaray lehine çaldığı saçma sapan faullerden biri sonunda gole denk gelmiştir ve necip'in penaltısı ile birlikte beşiktaş'ın 2 golünü yemiştir.

bu arada galatasaray'ın kalesinde mübarek genzo wakabayashi var heralde ki almeida'nın 90'a giden füzesini çıkartacaktı faul düdüğü olmasa.
2006 yılında fifa kokartı takmaya hak kazanan cüneyt çakır, gösterdiği başarıdan dolayı uefa tarafından üst düzey müsabakalarda görevlendirilmiştir.
21.10.2011 tarihli maçtaki yönetimi ile gs'nin ağzaına sıçan hakemdir. Beşiktaş gol atsın siye maç boyu elinden geleni yapmıştır. Çok basit ikili mücadelelere faul verip sürekli duran top yaratmıştır. Gs hücümda iken ise ataklarını özellikle yetmişli dakikalarda ebouenin sağdan gittiği bir pozisyonda çaldığı uydurma faulle gollük atakları da kesmiştir. Hatta ilk yarı bir pozisyonda da yine sırf bjk gol atsın diye melo topu oyuna sokmadan top canlı diye kıçından uydurmuştur. Ayrıca Hasan Şaşa ve Eboueye atılan ( Ebouye yapılan Alexe yapılsa Rıdvan denen ( o.ç) o yorumu yapmazdı) sayısız madde için de anons yaptırmak doksan artı dörtte aklına gelmiştir.

Bjk' nin iptal edilen golü diyen ve diyecek olan gerizekalılara ise sözüm şudur ki o pozisyonda faul olmasa ujfalujisi yere düşmeyecek ve topa müdahale edebilecektir. Faulu yapan pektemekle beraber almedianın da hiç itraz etmemesi ise tartışmaların yersiz olduğunu göstermektedir.
daha önce de söyledim yine söylüyorum; bu ülkenin en iyi hakemi buysa vay halimize. faul pozisyonlarını yorumlamaktan aciz bu hakem. yere düştün mü faul çalıyor, ama iki tarafa da çalıyor. yani ben eyyamcı demiyorum daha masumca bir şey söylüyorum; kuralları biliyor olabilir ama futbolu bilmiyor.

edit: imla
pazar günü fb'ye maçın gidişatına göre 3 penaltıya kadar penaltı verecek olan zat.

maçın başlarında bir tane verir. eğer olur da trabzonspor beraberliği sağlarsa bir tane daha verir. bu kez trabzonspor şevklenip maça sarılmasın diye, trabzon ikinciyi atmadan fb'ye bir tane daha penaltı vererek maçı 3-1'e getirir. böylece mission completed

iddaa'da cüneyt fenoş'a kaç penaltı verir seçeneği olsun. oynamak ve para kazanmak istiyorum.
türkiyenin en iyi hakemi olan berbat hakem*en iyi hakeminin kalitesinden ligin de kalitesini anlayabiliyoruz*
bir maçla asılan hakem .
Kendisine çok da kizmamak gerekir, Adam ben şike yapıcam kardesim buna uygun sembolik ceza koyun diye başbakanı bile kapıcısı gibi kullanıyor, Cüneyt Çakır kim ki Fener'in puan kaybetmesine sebep olsun.
yanlış bir kırmızı kartla trabzonspor'u 10 kişi bırakmış hakem.
türkiye kupası çeyrek finalinde fener i nasıl 8 kişi bıraktığını hatırlıyorumda lugano çift sarı karttan atılmıştı zaten buna kimse itirazda bulunmamıştı.. gökhan gönül ise top toplayıcı çocuktan sahanın içinde top varken top istemişti bunun cezası sarı karttır. sarı kartı olan kişi sarı kart görürse kırmızı karta döner.. son olarakta lincoln'e tekme atan volkan atılmıştır..

eee haklı olarak 3 oyuncuyu sırf fenerbahçe'den zamanında attı diye 18 aralık 2011 fenerbahçe trabzonspor maçında yaptığı eyyamı sineye mi çekelim? adam gökhan'ı atamamış oyundan, aykut'a acımamış hemen atmış, her dürtmeye fener lehine faul vermiş hala 3 sene evvel 3 adamı atmış falan..
gökhan gönül'ün bile vicdanı elvermeyip aykut'un pozisyonunun kırmızı kart olmadığı konusunda kendisini uyardığı
hakem bozuntusu. biraz utanması varsa pozisyonu evde tekrar izler ama olduğunu sanmıyorum. eğer bu türkiye'nin
en iyi hakemiyse vay halimize.
oyunu gereksiz yere çok durdurdu ve hatalı kartıyla trabzon'u 10 kişi bıraktı ama bu tsl'deki en iyi hakem olduğu gerçeğini değiştirmez. herkez yapıyor bu tarz hatalar sonuçta. fenerbahçe lehine yapması ağlak bukalemunları ortaya dökmüştür muhtemelen.
gökhan gönül hakem mi arkadaş.
gökhan gönül le karşılaştırılması yapılan hakem. çok ilginç lan.
sarı kart net ve açıktı aykut un pozisyonunda. ama sırf gökhan istemedi diye vermeyecek mi yani. pes.
gökhan gönül tarafından kendisine namuslu, dürüst bir adam nasıl olur dersi verilmiş hakem. bir de merak ediyorum eğer aziz yıldırım içerdeyse bu adam neden dışarıda?
tam bir fenerbahçelidir. özellikle fener maçlarını gönlündeki renklere göre yönetir.
inceci hakem! Maç içinde verdiği kararlarla sizi ince ince doğrar. Maç bittiğinde noldu bana lan dediğinizde çoktan iş işten geçmiştir. Tam bir profesyoneldir.
aldığı eleştirilere şöyledir:

ahmet çakar: "gelelim cüneyt çakır'a...iki büyük kritik hata yaptı. birincisi ilk yarıda gökhan'a vermesi gereken ikinci sarı kart, ki bu pozisyonda fenerbahçe 10 kişi kalacaktı. diğeri ise aykut'a gösterdiği kırmızı kart. bu pozisyonda aykut hamle yaptı ama gökhan'a değmedi. ve cüneyt çakır hatalı olarak ikinci sarıdan kırmızıyı verdi. "

erman toroğlu: hakem skora yüzde yüz tesir etti. mesala gökhan gönül'ün 25. dakikada sarı kart var. umut vaadeden hücum başlatan pozisyonu başlangıçta kestiği için. peki 27. dakikada gökhan gönül'ün hiç toğu takip etmeden rakibinin kasığına tabanı indirmesi de ne oluyor. ikinci sarıdan gökhan'ın atılması lazım. ama cüneyt çakır, türkiye'de takımlara göre kart kullanıyor. belki de psikolojisi bozuluyor. seyretsin bakalım maçı bir de banttan, acaba kendisini ne diyecek."

markus merk: "cüneyt çakır bugün iyi bir maç yönetmedi ve her iki takım aleyhine bazı hatalar yaptı. aykut'un gördüğü kart ağır, çünkü o pozisyonda sarı kartlık bir temas yok. gökhan gönül'ün cech'e yaptığı hareket ise faul ve bu faul de ikinci sarı karttan kırmızı kartı beraberinde getirmeliydi"

eğer kasten yaptıysa, bize de "allah belanı versin cüneyt" demek kalıyor. amin.
(bkz: cüneyt çakır/@meursault samsa)
başkanı fenerli olan, feneri küme düşürmeye götü yetmeyen federasyonun temsilcisidir kendileri.
euro 2012'de gorev alacak 12 avrupali hakemden biri.
dünya hakemler birliği tarafından seçilen yılın en iyi 10 hakemi arasına girmiş.* avrupadan listeye giren 2 hakemden de 1.si kendisiymiş. tebrikler hocaya...

edit:imla
Trabzonsporlular pek sevmez ama Trabzonspor'a ceza sahası dışından penaltı çalmışlığı da vardır.
Gerçi iyi hakemdir ama.
türkiye'de yönettiği maçları avrupa'da yönetmesi halinde; fifa kokartı elinden alınacak hakem.