bugün

inanilmaz bir davulcuya sahip * death metal grubu.
davulcularini dinlemeden,ben metal dinliyorum demeyin.
kanadalı ünlü grind-death grubudur.
kanada'nın montreal bölgesinden bazen grind'a kaçabilen bir teknik death metal grubudur. davulcuları flo mounier en hızlı death metal davulcusudur ve en iyilerinden biridir. none so vile albümleri efsane mertebesine ula$mı$tır. belki de gelmi$ geçmi$ en iyi death metal $arkısı olan phobophile'nin yaratıcılarıdır. son albümde once was not ile ortamlara yeniden akan lord worm'la beraber harika i$ler çıkarmaktadırlar.
90'ların sonlarında vokal ve davulda zirveye çıkmış death grubu.
Kanada' lı technical death metal grubu. Çok manyak gruplar dinlemiş birisi olarak bunlara pes diyorum sayın seyirciler. Yetenek sınırlarını zorlamayı yıllar önce bırakmışlardır. Bu türün meraklılarına kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim. insanda sinir stres bırakmıyorlar valla.
(bkz: crypto) (bkz: topsy krits)
bu grubun bütün elemanları jazz'ı yemiş yutmuştur. Blasphemy Made Flesh'de jazz etkileri açık açık ortaya çıkıyor zaten.

en güzel albümleri olarak None So Vile'ı gösterebilirim. maalesef yaşlanıyor bu adamlar.

derek roddy* ile kapışabilecek tek adama, flo mounier'e sahiptir.

ne yazık ki son albümleri The Unspoken King üzdü bizi. nerde eski cryptopsy.
Kripto çözücü grup.
blasphemy made flesh isimli debutları brutal/technical death metal türünün en iyi albümlerinden biridir. hatta bence grubun en meşhur albümü none so vile kadar iyidir. davul anlamında ve genel icra bazında takip etmesi zor da olsa, nedense dinlerken hiç sıkmamaktadır.
grind-death metal grubudur. hayvanidir, ölümcüldür..

none so vile albümünün, albüm kapağının beni mest etmesiyle cryptopsy maceram başlamıştı hey gidi günler.

and they you'll beg albümünün kusursuzluğu ise beni gruba daha çok bağlamıştır.

en son 2012'de albüm çıkarttı bu insan görünümlü şeytanlar ve yeni bir albüm bekliyoruz artık 5 yıl oldu.