bugün

hala severek oynadığım, zamanında internet kafelerde 'dast iki aç olum.' tarzı diyaloglarımızla süslenen bek bi datlı oyun.
şüphesiz en çok oynanan oyundur türkiye de. bilgisayar bilipte counter strike bilmeyen çok azdır. half life nin ekleme paketi olmasına karşın half lifeden daha çok tutmuştur bu oyun. hala da oynarım.
öğrenci milletinin gözdesi. sırf bu oyun için okullar kırılır cafeler dolar.
pool day'in yeni versiyonunu oynamak isteyip hala oynayamadığım, yılların eskitemediği, hala ilk günkü heyecanını içimde taşıdığım oyun.
grafikleri kötü olsada oynamaktan sıkılmadığınız oyun.
şu anda en çok tercih edilen versiyonu 1.6 olan oyundur. ayrıca türkiyenin bir milli takım çıkardığı bilgisayar oyunudur.
en baba silah m4a1'dir.
hl kadar güzel olmayan oyun.
(bkz: cross fire)
yediden yetmişe oynayan herkesi psikopat eder.
hayatın anlamı olarak bakanların geleceğini ziyan ettiği, ancak oyun olarak bakanların eğlendiği,süper vakit geçirdiği bir oyundur.
steam den oynandığında oldukça fazla hileye maruz kalınan, yine de dünyanın en bağımlılık yapıcı oyunu. 1.6 da getirilen mouse-delay awp ile yaptığım sanatı oldukça etkilemiş olsa da hala oynanabilir durumdadır. m3(2nin 1i) kullanarak bütün rakip takımı indirmek ve ardından hile ile suçlanarak oyundan banlanmak ise ayrı bir ego boost u sağlar *
şu günlerde öğle araları lisenin bilgisayar odasında her gün oynadığımız, oynadıkça insanları delirten oyundur. oyun sonrası birkaç diyalog:

x: ben
y: arkadaşım

x: olum pusmayın lan, kicklicem şimdi.
y: ben pusmadım ki, sadece eve bomba almaya gittim.
x: olum sizin evde bomba mı var?
y: yok mu?
x: ?
bugün yılların hasretini giderdiğim oyun. özlemişim.

bir anlık can sıkıntısıyla yükledim ve online serverlarda cirit atmaya başladım. hemen nacizane tespitlerimi yapayım;

*niklerdeki 'polat' ve 'memati' unsurlarında azalma gördüm. eski popülerliğini yitirmiş.
*bunun yerine ingilizce kelimeler ve "man" kelimesi kullanılarak yeni nikler oluşturulmuş.
*hala v yerine w yazılıyor.
*sxe adlı program sayesinde hileler yok denecek kadar az.
*küfür edenler oyundan atıldığından, genellikle seviyeli ortamlar oluşmuş.

sonuç olarak sabahtan beri fy_iceworld haritasını oynuyorum sözlük. inanırmısın, bilgisayarın başından kalktığımda elimde silah varmış gibi hissediyorum.

-fire in the hole!
Super Marıo'cu gençliğin, atariden, PC'ye geçme döneminde tanıştığı, ömür çürüten, oyun.. Yeni neslin okul çıkışı vakit katletme, 90'ların gençliği için nostalji.

internet Cafelerin hayat damarı.
insanların zaman geçirme niyetiyle oynadığı, oynadıkça zamanının en değerli eylemi olarak gördüğü oyun.

(bkz: önden girelim)
-poolparty day
-buzzkill
Hastasıyım.. Level atladıkça silahın geliştiği serverlarda ayrı güzel. Fırsat buldukça oynuyorum.
sniper alıp soteye yatan oyuncu arkadaşlara sinir olunan oyundur.
counter strike, insana çok güzel birşey öğretir.insana sabrı öğretir.hele clan maçlarında ilk elde karşı takıma kaybedilince 3 el silah alınmaz.colt veya keleş almak için beklenilir.counter strike oynarken sağ alt köşedeki para göstergesinden ekonomiyi kavrarsınız, yani bir oyun insan bu kadar şeyi öğretebilir.gelmiş geçmiş en iyi oyun diyebiliriz.

en gıcık olunan ise eziklerin."kArDSm pLiP pilMeDen QfR ETHme, aDmN qfR eDYO phanla su ahdamı." gibi serzenişleridir.
bir ara oyunun boku çıkıyor diye beni almadıkları oyundur. Arkadaşların kendilerini "bot" gibi hissetmelerine neden oluyormuşum.

1. : olum bu kim lan, tak tak indiriyor.
2. : gene farklı nickle girmiş, at oyundan.
Ben: ne atıyonuzlan?!
2. : sendin dimi? yine s.ktin serverı a.q
ben: iyilan bıçakla geliyim..
poolday de, an itibari ile yeni gelen biri, bir önceki turu hangi takımın aldığını anlar. kazanan takım havuzdan aldığı bombaları hemen kullanmaktan çekinmez.
Takım arkadaşlarının attığı bombayla kör olup öldüğün oyun.
bilindik takımlara ünlü markaların sponsor olduğu, küçümsenmeyecek oyundur. bu takımların bi turnuvadan kazandığı miktar en az 5.000 liradır. fakat türk takımlarına sponsor çıkmadığı için hiç bir ilerleme kaydedememiştir.
bir drum n bass grubudur.
en gaz parçalarıda stardust olarak tanımlanabilir.

[http://www.youtube.com/watch?v=TE3IvWoMqIw ]
son nefeslerini vermek üzeredir, devri geçmektedir. yerini call of duty serisine bırakmıştır.
internet cafelerde manitasınla chat yapanların şikayet ettiği oyun,şu diyaloglar yaşanırdı çığlık atarcasına:
-koş lan ayıklıyorlar
-yettim abi
-yok ora değil lan köprü köprüüüü
chat yapan eleman ters ters bakar ve söylenir
ay sçım köprünüzede,tünelinizede....