bugün

yaklaşık 10 sene öncesinin en popüler televizyon markalarından biriydi.joystick'i bile vardı bu televizyonun.
bugün gazetesi vermişti bir zamanlar.
carl sagan'ın çok meşhur bir romanıdır.
aynı zamanda new age tadında takılan bir müzik grubudur kendileri. *
bir ara televizyonun icinde olan ozellik sayesinde atari oynanabilen televizyon markasıdır.
bir kondom markası, tavsiye etmem.
felsefede evren dünya.
sen, ben, biz. her şey.
san marino ligi'nde bir futbol kulübü.
fiziki coğrafyanın babası olan alexander von humbolt tarafından yazılmış kitap.
.NET dillerini kullanarak kendi işletim sistemlerimizi yapabileceğimiz işletim Sistemi Geliştirme Kiti
Site:git
Bilgi:git
Kozmos, olmuş, olan ve de olacak herşeydir. düzen içerisinde evren; anlamında kullanılan Yunanca bir sözcüktür ve bir bakıma karmaşa anlamına gelen kaos;un karşıtıdır.
belgeseli tarzında evren hakkında hoş bilgiler içeren bir yapım.http://www.youtube.com/wa...ailpage&v=fJe51Zf_zeY
2009 yapımı bir Türk filmi Kars'ta çekilmiş. Kısaca deliler çekmiş, biz akıllılar izliyoruz. izlerseniz beni anlarsınız.
NAT GOE DA PAZARTESI GUNLERI YAYINLANAN BELGESEL. HALUK BILGINERIN SESLENDIRMESIYLE.
carl sagan'ın daha önce çekmiş olduğu belgesel. Günümüzde neil tarfından tekrar çekilmiş. Carl'ın eşi 2014 yapımı olan cosmos'a destek olmuştur.

anlatım ve kurgu gerçekten çok güzel.
sözlüğün kalite ve kültür bilgisini temsil eden başlıktır.
ömründe cosmos gibi bir belgesel serisinni izlememiş öküzlerle dolu bu sözlük ah ne kadar acı!
diziden bir alıntı:

Kozmik takvime göre Musa 7 saniye önce doğdu. Buda 6 saniye önce doğdu. isa 5 saniye önce doğdu. Muhammed 3 saniye önce doğdu.
iki saniyeden bile az bir süre önce dünyanın 2 yarısı birbirini keşfetti.
Ve kozmik takvimin ancak son saniyesinde doğanın sır ve kanunlarını ortaya çıkarmak için bilimi kullanmaya başladık.
Kozmik Takvim: Evrenin oluşumundan bu yana geçen zamanın 12 aylık bir takvime sığdırılmış halidir.
televizyon markası. gazeteden kupon biriktirerek almıştık hey gidi gunler hey.
Pekte bir şey anlatmayan ilk ve orta okul seviyesindeki belgesel.
kaliteli ve anlaşılır belgesel. izlerseniz güzel bilgi depolarsınız. 45 dakika.
zengin türkçemize tercüme ettiğimiz de kainat kavramına tekabül eden ecnebi kelamı.

Belgesel serisi. (mutlaka izleyin)

Türk filmi. Bunu da izleyin. neden !
Çünkü, izleyin işte anlarsınız. Kelime israfı yapmayayım. Gelecek nesillere lazım bu harflerin birleşimi kelimeler, kelimelerin iştirakinden doğan manalı sözler. Biz sadece manada takılı kaldık. Alemi idrak edemedik.
45 dklık belgesel dizisidir. fizik, kimya, biyoloji, evren ve tarih meraklılarının izlemesi gereklidir. anlatımı oldukça basit ve görselleri harikadır.
akılları zorlayan bir belgesel.

http://www.dailymotion.co...um-1-turkce-dublaj_school
Cosmos A Spacetime Odyssey(Bir Uzay Serüveni);
Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan,

Cosmos: A Personal Voyage'ın devamı niteliğinde bir belgesel dizidir.

Bu belgesel bilim adamlarının çalışmalarını sinematik bir şekilde anlatmakta, kozmostan ve evrenden örnekler vererek uzay-zamanı açıklamaktadır.

Sunuculuğunu Neil deGrasse Tyson (ilk sunucu Carl Sagan'ın eski öğrencisi, astrofizikçi) üstlenmektedir. ilk dizi gibi 13 bölümden oluşmaktadır.

Ayrıca bu belgeselin Türkçe seslendirmeni Haluk Bilginer'dir