bugün

ilk oynadığımda ne lan bu bu kadar karışık dediğim, sonra bağımlılık yaratan oyun. oynadığım en başarılı cm versiyonuydu.
(bkz: mark kerr)
hala oynamaktan büyük zevk alınan ,avrupa'nın büyük kluplerinin keşfedemedigi futbolcular daha 2001 senesinde keşfedilmiş ` (bkz: kim kallström)` şahane bi bağımlılık.
menejerlik oyunu denilince akla ilk gelen, kimilerinin aklına ilk gelmese de bi geldikten sonra bi daha gitmeyen, 2098 yılında hala oynadığım oyun.
yeni patchleri bulunan harika oyun. isterseniz editörden kendinizde kurcalayabilir acaip ligler falan yapabilirsiniz. *
oyun başlarken josep guardiola bedavadır. kaçırılmamalıdır.
Üzülerek belirtmek istiyorum ki, bazı arkadaşlarım hala oynamakta. Zamanında biz de hastasıydık da bi yere kadar. FM2006 çıkınca bıraktım yani.

Efsanedir, manyaktır, bir zamanların bir numarasıdır.
yıllar öncesiydi,o zamanlar 4 gb lık dandik bi bilgisayarda oynadığım ve bu yüzdende sadece 1 tane save edebildiğimden mütevellit paranoyak olmama sebep olmuş ama sonunda korktuğumun başıma gelmesiyle (3 yıl emek verip yarattığım harika takımımın birgün bir error mesajıyla heba olup gitmesi) beni hayata küstüren oyun.

ama yılmadım,önce yeni bir bilgisayar aldım,sonra eskisinden daha iyi bir takım yaptım.

-son 9 sezonda 9 şampiyonluk almış olabiliriz ama cm de dün yoktur bugün vardır. geçmişi unuttuk,önümüzdeki maçlara bakıyoruz.
kanımca daha zevkli bir versiyonu için (bkz: championship manager 03 04)
diğer cm oyunlarından farkı çok hızlı olması ve ne kadar lig yüklerseniz yükleyin bu hızını kaybetmemesidir. oyunu şimdilerde kurmak ve incelemek çok tuhaf bir o kadar da eğlenceli.
nonda mesela, psg'de oynuyor, müthiş forvet o zamanlar.
nihat kahveci beşiktaş'ta yavaş yavaş yıldızlaşırken, yıldıray baştürk 23 yaşında pırıl pırıl bir genç.
roma yenilmez.
wayne rooney 16 yaşında. everton'da oynuyor. 250bin dolar bonservis bedeli var.
ronaldo kusursuz, ronaldinho yeni yeni kendini gösteriyor.
her ne kadar güncelleştirme paketleri olsa da, bu şekilde tadı bambaşka.
cm serisinin en rezil, en sacma oyunu. cankiri belediyespor'un, yeni kirsehirspor'un, yimpas yozgatspor'un sampiyonlar ligi finaline yukselip, milan'a, real madrid'e barcelona'ya 5 atabildigini gormek bir muddet sonra sasirtmamaya basliyor insani. tamam top yuvarlak, futbolda her sey olur, ama bu kadarina da pes yahu.
bir neslin cm ile tanışmasını sağlamış efsane cm oyunu. o oyundaki gençler şu anda dünyanın en iyi oyucularıdır.
(bkz: cm diyorsa doğrudur)
geleceği bilerek oynamanın avantajını kullanarak çoşabileceğiniz oyun.
2003 yılında geldiğimizde mütevazı bursaspor kadrosuna yaptığım takviyeler ve ucuz fiyatları gerçekten çok güzel.
tuncay şanlı - 900 bin $
zlatan ibrahimovic - 15 milyon $
samuel eto'o - 12 milyon $
hadi bakalım bu da son 2 bomba;
daniel de rossi - bosman ile bedava
ronaldinho - 9 milyon $
nihat kahveci - 1 milyon $
gençliğimi verdiğim oyundur.lise hayatım bununla geçmiştir,derslerde taktikler düşünmüşümdür.2.lig takımını dünyanın en büyük klübü yapmışımdır.Bulduğum taktikle internet kafede saygı görmüşümdür * *.
cm fanatiklerinin *internetten yeni sezon bilgilerini indirip serinin en iyi oyunu olması sebebiyle * tekrar tekrar oynadığı oyundur.
cm'nin ve fm'nin son sürümleri de dahil, menajerlik oyunlarının tahtı sallanamamış kralıdır.
http://www.cmturk.com adresinden her türlü güncelleştirme pakedi hatta oyunun kendisi bile indirilebilir. cm ile her şey var zaten. manyaklarına belirteyim.

hayır, sitede moderatör değilim. para alıyorum her üye için. ajsnfs. şaka lan. sevabına...
hayir, oyunu bir sure oynadiktan sonra, gercek hayata bir turlu gecis yapamamak gibi bir tehlike var. Sivassporla sampiyonlar ligi kupasini almis adamim, ne ugrasacagm ingiliz edebiyati tarihiyle diye geliyor insanin aklina. Ayrica tv'de mac seyrederken de surekli takim formation u ile ilgili elinde olmadan yorumlar yapiyorsun mac boyunca ve arkadas ortaminda kendini bir bok sanan insan durumuna dusuyorsun, "sana ne zico nun oyun sisteminde, izle iste maci, sadece izle" gibi telkinlerin muhatabi oluyorsun. Olsun, I love this game, I love nikiforenko, I love 4-3-1-2.
maxim tsigalko gibi bug lı diyebiliceğim bi oyuncuyu alarak her maça 2-0 önde başlayabileceğiniz menajerlik oyunu..

(bkz: taribo west)
(bkz: yossouf hersi)
(bkz: mark kerr)
(bkz: julio arca)
(bkz: isaac okoronkwo)
http://www.champman0102.co.uk/Forum/index.php adresinden ocak 2008 update'ini indirip gunumuze uyarlayip oynanabilen; ugruna sabahlara kadar uyunmayip yeri geldiginde sevgiliyi bile ekmenize sebep olabilecek oyun.

kim ne derse desin; gelmi$, gecmi$, gelebilecek en iyi menajerlik oyunu.

ayrica isteyen herkesle istedigi $artlarda, istedigi $ekilde ve istedigi zaman kapi$abilecegim oyun.

tanim2: genelde nou camp seyircisi modunda olan sozluk moderasyonunun bile link hatali oldugunda ayaga kalktigi oyun.

edit: ocak 2008 update'i sadece uzun suredir site member'i olanlara test amacli yollandigi icin yukaridaki adresten download edilememektedir ($imdi farkettim, ozur dilerim). bunun di$inda ocak 2008'den onceki herkese acik en guncel versiyonu kasim 2007 update'i olup http://www.champman0102.c...=Tapanified+November+2007 adresinden daha genis bilgiye de ula$ilabilir.

edit2: ayrica ilginenen ki$ilere ocak 2008 update'ini de gonderebilirim.
şimdi bu oyun insanlık tarihinin en iyi oyunlarından birisidir. oyunun bir çok yeniliği vardır bir önceki cm ye göre. interaction lar arttırılmıştır. training daha ayrıntılıdır. taktikler iyi işler. oyun o günlerde bilgisayarınız kasıyor olsa da günümüzdeki en hızlı cm dir.

oyunu çok seven ve oyayan arkadaşlar bilirler ki cm 01-02 nin taktiği ya 4-3-1-2 ya da 4-1-3-2 dir. ben aslen dmc li olanını tercih ediyorum. ancak defansına çok güvenen dostlar elbetteki amc li versiyonu tercih edebilir.

bunun yanıdna oyunun güzellikleri saymakla bitmez. ancak oyunun tek bir kötü yanı var ki onu da cm yapımcıları şöyle açıklıyor;

"can ruin your social life."
subat 2008 update'i cikmis efsane oyun.

ayrintili bilgiye $uradan ula$ilabilir;

http://champman0102.co.uk/forum/showthread.php?t=92

bonus; tevfik kose diyorum.

edit: takildiginiz yerlerle* ilgili sorulari cekinmeden sorabilirsiniz. hersey turkiye icin.
Tombslayer Update v7 si nihayet çıkmış olan efsane...

champman şubat update den farklı olarak, bu update de yıl 2007 den başlıyor. isterseniz edit tool dan 2008 den de başlatabiliyorsunuz. bu çok önemli bir ayrıntı tabi. artık susup bir link vereyim en iyisi;

http://www.cmturk.com/forum/showthread.php?t=7
en süper özelliklerinden biri full-screen olma zorunluluğu bulundurmaması olan, sanat eseri niteliğindeki oyun.
galatasaray'la oyuna başlanır... bülent korkmaz, hakan ünsal, arif erdem, capone, suat kaya, ve serkan aykut güzel paralara satılır...oyuncu satmanın kolay bir yolu da 0 liradan satılık listesine koymak ve gelen teklife de karşı takımın en pahalı iki oyuncusunu takas olarak istemektir*...

jairo fernando castillo ve joseph guardiolla bedavaya alınır ve anında satılır ki para kazanabilelim...

sonra transferler başlar... taribo west, victor hugo aristizabal bedavadan katılır kadroya...

hakan şükür ve okan buruk tekrar yuvaya dönerler...

defansa thieme klompe, orta sahaya massimo ambrossini ve sergey nikiforenko, kaleye de dioinis chiotis alınıp transfer tamamlanır...

taktik hazırdır..4-1-3-2 ofansif, pas:karışık top kapma:sert olarak ayarlanır...

sezona fırtına gibi başlanır..şampiyonluk garantidirve avrupa'da da en az bi çeyrek finaliniz vardır helalinden...

asıl transferler gelecek sezon yapılacaktır...

west-klompe'nin yerine rio ferdinand- lucio ikilisi alınır...

kale ruslan nigmatullin'e emanettir...

orta sahada artık pablo aimar vardır ve arkasına assane n'diaye gemiştir...

sol açık aghahowa sağ açık kemal arslan forvet ise nicolas anelka ve claudio pizarro'dan oluşmaktadır...

sonrası malum..ardı arkası kesilmeyen başarılar, ödüller, milli takımlar vs.vs...

işte bunu 2001 senesinden ber yapıyorum, yapıcam...