bugün

- Berkin elvan için ülkeyi yakıp şehitlere ve şehit olan 2 yaşındaki polis çocuğuna ses çıkarmamak.

- Devletin polisine faşist demek ama en ufak şeyde polise sığınmak.

- Her yapılan hizmetin altında birşey aramak.

- Gezide teröristler ile kolkola eylem yapmak.

- Kendileri gibi düşünmeyenleri cahil, koyun ilan etmek.

- insanların dış görünüşüyle alay etmek. En çokta kapalı bayanlara yada namaz kılan erkeklere çağdışı ve yobaz olarak görmek.
bak bu konuda haklılar. bunları gördükçe insan eski zamanın solcularını arıyor. vallahi de billahide çok daha delikanlı solcular vardı eskiden. eski düşmanlarımız daha babacandı.
Bu milletin gönlünü kazanamayan onun hiçbir şeyini alamaz. Yıkarak değil yaparak bu milletin gönlüne girebilirsiniz. Bu millet yıktığınızı görürse eylemleriniz artık ameleliktir.
apo, selahattin, sırrı ve benzerleri osursa alkışlayacak olmaları. apo, selahattin, sırrı ve benzerleri geğirse o sesi manşet yapacak olmaları. imralıya bir ziyaret gerçekleştirip dönseler kendilerini hacı ilan edecek olmaları.
Fanfinfonm marka telefon kullanıp, sosyalizm adı altında faşistlik yapmaları... Papucumun sosyalistleri!
Dün 1 mayısı halaylarla kutlamışlardır. Şimdi ise gazete okuyup hükümete kufrediyorlardir.
Vay arkadaş cihangirde solcudamı varmış hahahahha ne güzel solculuk lan o. Emperyalizmin göbeğinde. Olsun mücadele dediğin budur işte arkadaşlar bakalım imrenelim kaleyi içten fethetmek tam kalbinden.
şu an tayyip erdoğan eliyle tasfiye olmalarıdır efendim.

hakettiler mi? hem de sonuna kadar!
solcuların en pis versiyonudur. çoğu dededen kalma zenginlikleriyle alt sınıf insanları aşağılama derdinde olan. ülke menfaati uğruna hiç bir bok yapmayan işi gücü b.k yemek olan ve savaş çıksa belki sıradan bir solcu vatanı için savaşır ama bunlar ilk yurtdışına kaçacak tiplerdir.
penbe gotlu olmalaridir. ben soylemiyorum lan millet hep oyle soyluyor *
(bkz: vatan haini)
sürekli çay içmeleri.
gözden düşmeleridir efendim.

ya hapisteler, ya da üçüncü sınıf romantik sol gazetelerde yazmaktadırlar şu an kendileri.

heyt be! bir zamanlar hem feto'nun, hem apo'nun hem rte'nin gülüydüler.
Sözde sosyalist olup Nike ayakkabı giymeleri.
sosyalizm, eşitlik, özgürlük ayağına, büyük bir gizlilikle solculuğun içine kürtçülük katmalarıdır.

heslere, barajlara, nükleer santrallere karşı olup türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığının devam etmesini istemeleridir.

lgbtlere, feministlere, anarşistlere ve bilimum tüm marjinal gruplara sahip çıkmalarıdır.

pkk, dhkp-c, tikko gibi bölücü terör örgütlerini destekleyip onları özgürlük savaşçısı ilan etmeleridir.

ermeni sorunu, kıbrıs sorunu, dağlık karabağ sorunu gibi tüm milli sorunlarda avrupanın batının tezlerini desteklemeleridir.

türk milliyetçiliğine, türk ordusuna, atatürk'e, kuvayi milliye şehitlerine ve mehmetçiğe düşman olmalarıdır.
cihangirli olmaları.
-kadınların dekoltesiz dışarı çıkmamaları
- rte nin yaptığı her hizmetin altında kulp bulmaları
- sabah akşam cumhuriyet elden gidiyor ekonomi kriz gelecek savaşa gireceğiz gibi etraflarına kötü söylemler yaymak
- köpeksiz dışarı çıkmama hatta çocuk hasretine köpek ile giderme
- muhafazakarları cahil hor hakir görme
-birçoğu nutuğu dahi okumamışken atam senin döşüne kurban olam nidaları atma
idrak yolları enfeksiyonu.
evlere kapıların giriş hizasından büyükçe bir boru girmesi.
o borular eski hava gazı tesisatlarıdır. artık kullanılmıyor ama her baktığımda oradaki akrabalarımın "gene gaz kesilmiş" minvalli konuşmaları gelir aklıma.
yobaz kudurtmak. kudurun..
+övdüm de geldim, sağ ol.
Cihangir solcusunu sevmem belki de yalnız şöyle bir durum da var dinime küfreden müslüman olsa lafı burda bunlara çemkirenler içindir. Bir kesime eleştiri yağdırıp diğer kesimin yavşaklığı karşısında bile isteye susar salağa yatarsan götsündür namertsindir aynı cihangir solcuların pkklı sevdasına küfrederken ak partililerin Oslo ve bop sevdasına bişey diyemeyenler göttür namerttir. .
yaşlılarının rum madamlara benzemeleri hatta onları dahi geçmeleri .

bu kadar mı özentilik olur yuh be .
sosyalizm romantizminde boğulup dibine dek kapitalist dünyanın olanaklarını sömürerek yaşayan; fular, yuvarlak gözlük ve top sakalla entel olduğunu sanan boş beleş tiplerdir.
kemalizmi, türk milliyetçilerini ve askerleri hiç sevmez ama kürt milliyetçilerinin ayaklarına kapanırlar. "Ermenilerden özür diliyorum, ermeni soykırımı tanınmalıdır." Gibi kampanyalar düzenlerler.
merkezleri medya-akademi-sanat dünyasıdır. soros ve avrupa tarafından fonlanırlar.
pkk, terör ve şiddet eylemleri yapan sosyalist örgütler ve ermeni seviciliği yapmak için sürekli türkleri ve özellikle de türk ordusunu kötüleyen kitaplar yazar, filmler ve diziler çekerler. bunlarda masum insanlara silah doğrultmuş tipler ve onların destekçileri zulme uğramış masum, aydın ve ilerici insanlar; türkler ve türk ordusu ise zalim, katil ve kalleş olarak gösterilir.
elbette kürtçü katiller ve sosyalist katillerin yaptığı katliamlardan, çatır çatır işledikleri cinayetlerden falan hiç bahsetmezler.

28 şubattan sonra kemalizme ve türk ordusuna olan kinlerinden dolayı dincilere yoğun destek vermeye ve dincileri askeri faşizm altında ezilen, suçsuz, mağdur ve zararsız insanlar olarak benimsetme yoluna gitmişler ve hakim oldukları medya vasıtasıyla akabe lehine birçok algı operasyonu yapmışlardır..
fakat akabe bunlara ihtiyaç duymayacak kadar güçlenince ve türkiyede akabe yönetimi otoriterleştirip sertleşince desteğin kesileceği korkusuyla bunları kirli tuvalet kağıdı gibi çöpe atınca da birden başımıza muhalif kesilmeye başlamışlardır.
Cihangir merdivenlerde bira içmek.