bugün

ÇELiK iN BiR PARÇASININ ADI
cici bi kız yoktur. en cicisinin içinde bile kadındaki o hafif şeytanımsı zeka, entrika sevdası vardır.
etraftan duğduğu bu yakıştırmayı iltifat zanneden ve buna layık olmak için şekilden şekile girebilen kız modelidir.
"şarkılarımı dinleyince gözlünüzde bi şey hissederseniz bilin ki o benim gönlümdeki his... ve biz artık gönüldeyiz" gibi özlü bir sözü eden adamın, çok sarsıcı sözleri(!) olan şarkısı.

ah cici kız,cicili bicili giyinince
sen kendini bir şey mi sandın
tutmadım hesabını saçma soruları,kaç oldu
tutmadım ki,bir düşündüm de şöyle
öpmeyeli gönlünden birini inan ki çok oldu
ah cici kız,cicili bicili giyinince
sen kendini bir şey mi sandın

ah yaralar;ah o yaralar
ah yaralar;içimi paralar

şimdi bu sözlerin ardından hala hiç bi şey hissetmiyo musunuz ?!
özellikle
"ah yaralar;ah o yaralar
ah yaralar;içimi paralar"
kısmı dinlendiğinde insanın içinde derin yaralar(!) açması muhtemel, duygu yüklü şarkı *
1997 yılında çıkan padişah isimli sibel can albümünün en şirin şarkılarından biri...

o zamanın genç çıtırlarının dilinden düşmeyen bir şarkıydı. hepsi transa geçmiş gibi cici kız modunda gezerlerdi.

bir de klibi vardı. sibel can şezlongda güneşlenirken etrafında 7-8 tane fit vücutlu abaza ağırlık çalışması falan yapıyordu...

sibel can o zamanlar bütün amelelerin fantazilerini süslüyordu, şimdilerde uslandımı ne?...
nakarat kısmını söylemeye başlayınca ağızdan 2 hafta düşmeyen şarkıdır.*
(bkz: cici kiz)
aranjörlüğünü ronny gold'un üstlendiği, 2001 yılında türkiye müzik listelerinde 1 numara olan çelik erişçi şarkısı.
1974 yapimi bir türk komedi filimi. başrollerini gülşen bubikoğlu ve aytaç arman paylaşır. yönetmen koltuğunda nejat saydam oturmuştur.
şeker kız candy ile benzer formatta bir japon çizgi filmi.
tuhaf bir şekilde sevilmemesine bir türlü anlam veremediğim şarkı. bende mi bi sorun var lan aynı şeyi duymuyor muyuz yoksa? sözleri idare eden müziği muhteşem sevindiren coşturan... neyse uzatmayayım işte böyle bir çelik erişçi şarkısıdır. güzeldir. dinleyiniz.
bir çelik şarkısı.
bakınız: http://www.youtube.com/watch?v=uOzgdTXYtrA
klüplerde yeniden çalmaya başlayan, modası geçmeyecek gibi görünen çelik'in güzel parçasıdır.
şu sıralar nihat sırdar tarafından işkence maksatlı sıklıkla çalınan iğrenç bir şarkı.
ahh cici kız cicili bicili giyince sen kendini birşey mi sandın? der çelik şarkısında.
incici kızın yersiz kısaltması.
süper bir çelik şarkısı. dinlemesi oldukça keyif verici. birde cici kız alemde versiyonu vardır.
şu sıralar her zap yaptığımda flash tv de gördüğüm film. ya halay ya bu film başka yayın yok heralde. *
cicili bicili giyinince kendini bir şey sanan kızdır. (bkz: çelik erişçi)
çelik'in yeniden yorumladığını öğrendiğim lise şarkım. *
--spoiler--
bu şarkı 9/a dan ela'a adlı kezbana qelsin.
--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=47B6lIUKJpA
"Ah cici kız
Cicili bijili giyinince
Sen kendini bir şey mi sandın" şeklinde bir kürt ezgisidir.
görsel
Ah cici kız cicili bicili giyinince sen kendini bir şey mi sandın dırı rırı rın satırlarını aklımıza getirir.
(bkz: Çelik)
çelik'in bir şarkısı. dinleyince beni 2000'li yılların başına götüren, şarkı bitince 2016 olduğumuzu tekrar hatırlayıp "vay be" dedirten şarkıdır. nedense bu etkiyi bir tek bu şarkıda alıyorum. çok ilginç.