bugün

yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
nesildaş bir yazar. hoş gelmiş.
(bkz: #6544895) nolu entrysi ile yardırmış, beni benden almış yazardır. ayrıca hoş gelmiş.
#6758270 nolu entrisi ile terbiyesizlikte tavan yapmış yazardır. pek hoş gelmemiştir.

edit: (bkz: #6758363)
dünyada ki savaşları müslümanlar, hristyanlar, yahudiler ve musevilerin aksine ateistlerin çıkardığını söyleyen yazar.
(bkz: #6758235)
kendisi belirttiği üzere 5 yıldır yurt dışındaymış ve geçen türkiye'ye ziyaret için gelmiş.

(bkz: çok havalısın bebeyğim)

not: he bir de sen 5 yıl yurt dışında kal sonra gel kendine nick olarak 'chokoprince'ı seç. pes. *
5 yıldır hiç bir türk televizyonunu izlemediğini ima eden yazar. türkiye'de abc vardı da biz mi izlemedik?
2038 nobel fizik ödülünü almıştır kendileri.tarafımca sözlük ahalisine duyurulur.
(bkz: zaman içinde yolculuk yapmak mümkün)
(bkz: çokomel)
(#6977257) deki entrysiyle çok güzel bir noktaya vurgu yapan yazardır. helal olsundur.
(#7212662)
entrysi ile sözlükte "bakın böylede yazı yazılabilir. hemde akademiğimsi, kol gibi" demiştir. ve evet iyi yapmıştır. eline sağlık.
(#7234777) nolu entrysi ile beni büyülemiştir kendileri...
tadından yenilesi yazar.
ya çok bilgili yada iyi bir google user yada ikiside. bazen doğru tespitleri çarpıyor gözüme keretanın. bazende ne alaka lan dedittiriyor bana. birde kendi tespitlerine uzun uzun yazıyor.
güleç yazar, hoşgelmiş.
(bkz: #7282879) entrysi son günlerde görülen en anlamlı ve güzel entrylerdendir.
kendisine "ortaçağ kafalı" diyenlere tur bindirmiş arkadan gelmektedir. o yüzden ortaçağ da gibi gözükür.
(#7420472) entrysi ile satrancı neredeyse haçlı seferlerinin sembolü haline getirip ziyadesiyle yanlış bi tespitte bulunmuş yazardır. kendisi öyle sanıyorumki uluslararası bir turnuvaya katılma ya da izleme şansı bulmamış.* zira bu turnuvalarda hemence görülürki eşlendirmede israil ve filistin bile çıksa paşa paşa tokalaşılır, centilmence yapılır maçlar. ya da amerika-iran maçları... satranç zaten böyle dini ve milliyetçi sembollerden arınık olmasıyla övünen; herkesi ırk, dil, din, yaş, cinsiyet vs farkı gözetmeden birleştirme iddiasında olan bir oyundur. hal böyle olunca artık hiç de haç işlevi kalmamış şahın tacını kalkıp hilalle değiştirmeyi hayal ederek kendisi bizzat yakındığı şeyi en etraflısından yapmaktadır.
sözlüğün en değerli kişilerinden biridir benim için.
hangi entrysine güldüğümü söylemem. ama yaklaşık 6 dakika aralıksız güldüm bu ne lan.
kendisinden yeni haberdar olduğum ve haberdar olmaktan memnuniyet duydugum yazardır, bilgece yazdıgı entrylerini okumaya devam edeceğim.
nickinden dolayı, yonjadan çıkıp geldiğini düşündüğüm yazar.
sevdiğimiz bir yazar. sözlüğe lazım böyleleri.

-anne bana çokomel al!
(bkz: #7559292) hollanda'da oturdugunu söyleyen yazdıgı entrylerde gitmedigi yer kalmayan yazar. adam kah rizede kah kenyada kah afrikada.
sözlüğün en ironik ve kapakçı yazarıdır. ayarları da güçlüdür.
(bkz: #7671807) entrysiyle tespitin kralını yapmıştır. tebrik ediyorum.
ulu yazarlar derneğinin, büyük adaylarından biridir nazarımda.