bugün

siyasi görüşü, özel hayatı zerre umrumda olmayan, bu ülkenin yetiştirdiği değerli sanatçılardan.
siyasi fikrini zerre kadar umursamadığım adam. ama gel gör ki komedinin ustası, üstadı, piri kompetanı, nirvanası. ne kadar çok yeni gösteri hazırlarsa o kadar iyidir. zira bu adamdan sonra çok uzun bir süre sıkıntı çekebilir. alternatifler maalesef bunu teyit ediyor.
iki gün yazı yazmayınca en değerli coşku adamları yozdili linç etmeye çalışan kemalistlerin yeni hedefidir.
herkesin başbakana düşman olmasını mı istiyorsunuz karaktersizler?
cem yılmaz cem yılmaz'dır kardeşim. asır da geçse, türk insanındaki yeri kalıcıdır. gezi olaylarında çok topa girmemesini ben de yadırgadım. lakin hiçbir duruş göstermedi de diyemem. adam zaten oldu olası böyleydi. yok eğer mesele twitter'sa, zaten toplamda attığı 6 tweet'in 4'ü gezi'yle alakalı..

her şey bir yana. benim kendisiyle alakalı söylemek istediğim başka bi şey var; şu son 1 ayda, milletçe mizahın amına koyduk resmen. hemen herkesin içinden cem yılmaz'cıklar çıktı (işin müzik, tiyatro kısmına hiç girmiyorum) ülkece level atladık. atlamadıysak da o havaya girdik işte amk. daha bir iki hafta önce candy crush'ta dörtlü yapamayan velet, şimdi duvara karikatür çiziyor! hadi selçuk erdem gibi çizdiği neyse de, üstüne bir de umut sarıkaya gibi, yiğit özgür gibi espri de koyuyor. biber gazı nasıl bir meretse, yılların birikimini tazyikledi beyinlerde.

demem o ki; kendisi dahil, kaliteli mizah'la tanıdığımız herkesin işi artık daha zor bu memlekette. eyyorlamam bu gadar.
sanatçı falan olmayandır..
muazzam bir zekaya sahip insan evladıdır.
iş bu entry; sırf bu adam sadece bizi güldürüor, komik adam filan işte mantalitesiyle yazılmamıştır.
twitleri silip silip şimdi twitter'da bende sizin gibi biriyim yeaa diye konuşan kişi. bırak bu ayakları abi allah sen. evet.
hem mizahını, hem mizacını, hem de tarzını çok severim bu adamın, bir dolu gösterisine de para bayılmışlığım, her filmine gitmişliğim de vardır. ama olmamış, bu defa hiç olmamış.

evet twitter'ı sevmiyordur, evet attığı twitleri siliyordur, evet siyasi olaylara da pek bulaşmıyordur kimse bir şey demez ama levent kırca gibi birine "ihtiyar seni ciddiyete davet ediyorum. Senin dengin değilim. Ben komedyenim... Ne olduğumu biliyor olman mümkün değil!" gibisinden abuk subuk bir cevap vermesi artık iyice bitmeye, batmaya, sıçmaya başladığının resmidir.

fikirlerini paylaşmayabilirsin, sana ettiği laflara kızmış da olabilirsin ama levent kırca'nın eleştirisine vereceğin yanıt bu mudur, bu kadar basit, bu kadar düşük seviyeli ve yavan mıdır? adam senin gezi parkı olayları ile ilgili davranışına kızıp bir laf etmiş, sen de verebiliyorsan o konuyla ilgili cevap verirsin. neymiş, komedyenmiş de ne olduğunu biliyor olması mümkün değilmiş.

ulan o adamla tarzlarınız farklı olsa da, senin yaşından fazla komedyenlik, oyunculuk, tiyatroculuk kariyeri var be, senin çevrendeki insandan fazlasını tiyatrocu olarak eğitmişliği, sahneye çıkarmışlığı vardır. türkiye'nin en zor zamanlarında özel tiyatro kurmuşluğu, yönetmişliği, savaşmışlığı vardır. ayrıca tiyatrocu ve oyuncu olarak da on numara komedyendir, 30 yıldır türkiye'nin bilmem neresinde bile hınca hınç salon dolduran oyunlar oynuyor, üstelik kara mizah ve siyasi güldürü gibi zor bir tarz olmasına, hem de genel siyasi anlayışa aykırı olmasına rağmen beceriyor bunu. ayıp!
Levent kırca denen moruğa iyi ayar vermiş diyorlar.*
saray soytarısı

yeni salih memecan olma yolunda hızla ilerliyor..
ulan adamı takip edenler bilir, gezi parkı olaylarından önce de attığı tweetleri siliyordu. ne mal insanlar var amk. yok eleştiriye böyle mi cevap verilirmiş de falan da filan da. sana bana mı düştü adamın gezi parkı olaylarına karşı duruş açısını eleştirmek. kaldı ki adam zaten destekliyor neyin peşindesiniz anlamadım.

levent kırcayı da zerre sevmezdim, iyice soğudum ihtiyardan.

adamsın cem yılmaz.

bir komedyen.
Narsist ve ukala. ayrıca küstah ve kendini bilmez. cem efendi; sen sike sopa derken, o küstahlık ve terbiyesizlik yaptığın adam sahnelerde, ekranlarda bütün türkiyeyi güldürüyordu.

ayrıca beyazıt öztürk - yılmaz erdoğan ve diğer komedyenler arasında kendinizi nerede görüyorsunuz sorusuna verdiğin;

"işte vestiyer, tuvalet, bilmemne" şeklindeki cevabı unutmadık.

senin sorunun fazla şımarman ve frenleyemediğin kibirin, narsistliğin ve ukalalığın.

ama sorun değil, diğer gösterilerinde badem bıyıklılara komiklikler yaparsın.

en büyük erdem alçak gönüllülük ve mütevaziliktir. yani sende zerre bulunmayan şeyler boşver.

o yaşlı dediğin adam seni sulu götürür susuz getirir.

önce ustalarına biraz saygılı ol.

levent kırca senin ne olduğunu elbet bilemez tweet'inde dediğin gibi.

sen akp milletvekilleri ve diğer akp'li yetkililerle gösteri gösteri gezerken.

levent kırca'yı hiçbir güç o insanlarla birlikte aynı tren'de istasyon istasyon dolaşarak şehirlere komiklik yapsın diye götüremez.

herşey atatürk gencinin hafızasında yer etti. türk halkı unutmaz rahat ol sen.
levent kırca komünizm ise, cem yılmaz sosyalizmdir.
Türkiye'de komiklikte zirve. Komiklik iddiasıyla ortalarda gezinenlere genellikle şöyle yorumlar yapılıyor.

Cem Yılmaz'a benziyor mu? Ha benziyor mu? O zaman iyi.
Benzemiyor mu ya da az mı benziyor. Yok o zaman olmadı.
gezi parkı olaylarının başında, olayın sadece bir ağaç olduğunu sanarak destek vermiş. sonra olayın gerçek yüzünü görünce desteğini çekmiş sanatçıdır.
Çok terbiyesiz çıktı çook.

ihtiyar kendine gel ne demek? Sahnelerde o kadar laf ebeliği yapıyorsun, daha naif, daha kırıcı olmayan, daha nükteli bir şey bulamadın mı? Sen bir gün yaşlandığında bugünün çocukları sana şaklaban deseler yeri değil mi?

Film sektörüne elini attığından beri çok değişti bu adam. Şu ülkede o kadar az sanatçı şu bu yetişiyor ki bir tane orta halli bir çizgi tutturan insanlar kral oluyor.

Evet aynı zamanda korkaktır. Oraya gidenlerin çocuğu yok muydu? Annesi babası yok muydu?

Para bu kadar değiştirebilir insanı.

Bazı salakların sandığı gibi olayın gerçek yüzünü görünce değil, diktatörün uygulamalarını görünce tırsıklığından desteğini çekmiştir. Ha kıt akıllı şakirtler kendi işlerine geldiği gibi yorumlayabilirler tabi.
yıllarca insanları "meevlüd usdaaaa, kiymayu koğydun muuu" diyerek güldüren biri tarafından eleştirilebilecek son kişi bile olmadığı için ayarın kralını vermiştir.
kendisi portakalda vitamin iken levent kırca nın tiyatro eğitimi verdiğini bilmeyen zat. zira biliyor olsaydı böyle saygısızca konuşamazdı.

olayın içeriğine gelecek olursak, levent kırca nın yazdıklarının doğru olduğuna sanırım çoğu insan inanıyor. cem yılmaz ı hepimiz biraz tanıyoruz. ve böyle konularda cesur olmadığı da bir gerçek. yıllar önce genelkurmayda yaptığı onlarca bedava gösteriden, yaptığı yıkama yağlamalardan sonra, geçen bir baktım emine erdoğan a methiyeler düzüyor elini öpüyor falan...

kendisinin adeta paraya tapan bir insan olduğunu herkes biliyor. e parayı yani menfaatini bu kadar önplana alan bir insandan da kimse omurgalı siyasi/toplumsal duruş beklemesin.

diyeceğim şudur ki, cem sen busines class esprileri yapmaya ttnet reklamlarına şakalarına komikliklerine falan devam et. insanların senin sığ düşünce yapına ve yetersiz politik bilgine ihtiyacı yok.

modan geçiyor artık. onun tutuşması da başlamış olabilir sende..

edit: bunları yazmam levent kırca'yı takdir ettiğim anlamına gelmiyor.
Siyasete yillarca girmemisken bok mu vardi da siyasi tweetler atti bilinmez.

Levent kircayla karsilastiracaksak cook cok ustundedir onun. Vizyon sahibidir. Ve gercekten komiktir.

Cunku kendini yeniler.

Bugun ac bir tat bir dokuyu izle, artik gulmezsin.

Ama adam bunu bildiginden kendini yeniler, ustune koyar, digerlerinin yaptigi sakanin 10 kat kalitelisini yapar, ve bunu bile bile yapar.

Levent kirca'nin da kendi halinde takilan adama bu kadar sarmasinin bi manasi yok.

Herkes ayni tarz mizah yapmak mecburiyetinde mi?

Levent kirca cikip 2 saat bir sey anlatsa buyuk ihtimal 2.perde salon yari yariya bosalir.

Hee bestami, ismail hakki, cevat kelle falan hepsini sevdik, hasta gibi gulduk.
Iski esprisi, balta esprisi, jet ski.. bilmeyen liselidir zaten.

Ama sonra kalite fena dustu baba. Ve caga yenildi levent kirca.

Cem yilmaz'in kendi bile eskirken levent kirca siyasetle falan ayakta duramaz.

Kosesine cekilip tadiyla kalsaydi keske, guzel anilariyla.
O anlatmalara doyamadığı trilyonlarını kazandığı kesim gazlanırken, ilaçlı ama kimyasal olmayan suyla ıslanırken, çok tırsaki bir şekilde hasbelkader atmış bulunduğu 2 twitle görevini layıkıyla yaptığını düşünen kişi.

Aslında zerre kadar hazzetmediğinden emin olduğum kişiler tarafından ülke ve yaşıtları perişan edilirken, sırf küpüm doluyor diye ses çıkarmamak en hafif tabiriyle ödlekliktir.

Mehmet ali alabora'nın kılı etmez bu açıdan.

Ha komik mi? Evet. Gülüyoruz işte. Sperm bankası falan.
harika muhteşem bir komedyen-stendapçı'dır, gerçekten işinin ehli yaptığı işi en profösyönelce yapan izleyiciyi kahkahaya boğan inanılmaz derecede komik bir kişidir. söyleyeceğiniz tüm övgüleri hak eder.
Türkiye'nin en zeki ve en komik adamı. Kendisine karşı çoğunuz gibi hissettiğim burukluklara rağmen bu basit olgu değişmeyecek canlar.
levent kırca gibi ağzı yerine götünden konuşan birine hak ettiği biçimde değilde nazik bir şekilde cevap vermiştir.
zira levent kırcaya hakettiği cevabı vermek için götten konuşmak gerekir.
bi sevemedim lan şu adamı dediğim adam.
ne biliyim belki de millet "ha" diyince güldüğü için.
tamam adam espri yapabilir de sorgula yarak başı.
ortada bi bok yok hahahahahhahahaa.

iyi ekmek yemiş ama bu zamana kadar böyle ineklerin üstünden geçinerek.
sosyal medyayı kullanmadığını söyleyen ancak izlediğine emin olduğum adam. ekşi, twitter falan bunları yalayıp yutuyor diye düşünüyorum. zira gösterilerinde sosyal mecrada gülünüp geçilen konular üzerine bir hayli yoğunlaşıyor.