bugün

emily bronte'nin ölümsüz romanı wuthering heights'ın esas oğlanı heathcliff'in biricik aşkı. kendisi en az büyük aşkı heathcliff kadar kötü ve bencildir. zaten heathcliff'in yaptığı kötülüklerin sebebi onun bencillikleridir. yine de kıskanılan, yerinde olmak istenilen kişidir.
heathcliff kendisine cathy diye seslenir.
evdeki herkesin horlaması
kendi kendine konuşurken bakınız demek

sanırım uzun bir süredir evden dışarı çıkmıyor evde kala kala psikolojik sallantılar yaşadığını düşündüğüm yazar...

çık bi gez hava güzel , inekler mööö mööö...
yedinci nesil yazar(mış).
şımarıklıklarıyla ve sinir krizleriyle yer yer bizi kıl etse de heathcliff ile olan önce dostluk-arkadaşlık, sonra da aşk ilişkisinin derinliği ile edebi repertuarımızın derinliklerine işlemiş wuthering heights karakteri hanım (sonradan catherine linton; neden derseniz onlarda da zengin çocuğuna varma vakası varmış; heathcliff'i öyle satmış, başkasıyla evlenmiş; ama aşk işte, unutamamış da.)
çok özlenen, keşke şimdi beraber olsaydık da yan yana kopsaydık dedirten yazar, biricik arkadaş... özlemi göz yaşartan... en asil duyguların insanı *
gün geçtikçe kendini daha da özleten canım kardeşim... şu dünyada dost denebilecek güvenilir, mantıklı, dinlemeyi bilen, insanın en zor anında bile yanında olabilecek, saçma sapan sözlerle teselli etmek yerine sizin problemlerinizle ilgilendiğini davranışlarıyla belli eden, siz sevinince onun da gözlerinin içi gülen, kültürlü ama bunun yetmediğini bilip her gün kendini geliştirmeye çalışan biricik dost. ayrıca kıskanıyorum lan, bu hatun çok güzel *
bir yıl boyunca bana sıra arkadaşlığı yapan,birlikte duvarlar örüp yıktığım,en kötü dönemlerimizi birlikte geçirdiğimize inandığım dostum.
ve evet Coldplay - The Scientist eşliğinde dizinde uyuduğum günü unutmuyorum.
Cogu yazarimizda oldugu gibi bu yazarimizinda mahlasi "vesselam"dir.
Kişilik itibariyle tam bir kaşar ruhlu olan; emily bronte'un kaleminden çıkma sinir hastası, gıcık, şımarık ve bencil karakter.