bugün

geçen gün cevahirde ilk kez western bbq burger ını denediğim ve gayet başarılı bulduğum restoran zinciri. şayet ankara ve bursa gibi metropollere de yeni şubelerini açacak olurlarsa koşa koşa gideceğim yer. sınırsız içecek makinelerinde ise limonlu buzlu çay ve kolayı karıştırarak içmem ise ayrı bir fantezi oldu benim için tavsiye edilir. anca k yan etkisi şu ki bol bol burger ve mc donalds a küfrediorsunuz.
kesinlikle beğenmedim hamburgerini. berbat bir sosu var..
burger king ve mc donaldsı fazlasıyla geride bırakan lezzetlere sahip yer. kesinlikle deneyin.
Bir portobella'sını yemiştim(sanırım adı böyleydi) ilk gittiğimde sonra bir daha gitmek nasip olmadı, tadı damağımda . Diğer fastfood firmalarına göre azıcık pahalı olabilir ama aldıkları parayı hakediyorlar. içine koydukları malzemenin bolluğu , servisi , sınırsız içeceği ile türkiye'de fastfood'da zirve sayılabilir. Tek eksiği her yerde olmaması , bildiğim kadarı ile cevahir avm'de mevcut ve anadolu yakasında açılmıştı bi şubesi de .
her gün fast food ile beslenebilecek olsam buradan çıkmazdım.
BBQ en yeni menüsüdür. biraz pahalı fakat yerken insana mutluluk veriyor.
ayrıca içecekler sınırsız.
istanbul'da, optimum outlet'e yeni şubesi açılmış olan hamburgerci.

edit:imla
kate upton oynadığı reklamı görülmeye değer;

http://www.dailymotion.co...yasaklanan-reklami_people
arby's ile yarışır lezzette hamburger yapan fast foodcu.
köfteleri iyi pişirin diye tembihlemek lazım yoksa biraz savsaklıyorlar. ayrıca şimdiye kadar 2. bardak kolayı asla içmedim. menüsü doyurucu ve lezzetli.
kapalı devrelerinde sürekli kendi reklamları dönüyor ve izletiyor bu da başka bir enteresan yanı.
patatesi de ayrıca güzel. mcdonals ya da burger king yanından geçemez.
kadıköyde yeni şubesini açacak olan harika üstü hamburgerci. hele ki steakhouse burgeri öyle güzel ki parmaklarınızı yemenin an meselesidir.
bu da kate upton ablamızla olan reklamı
http://www.youtube.com/watch?v=2AdViveJYD0

edit: x-menli hali de varmış
http://www.youtube.com/watch?v=EJs8zC-AnQk
Western bbq menüsü rezalet olan hamburgerci. Restoranın dört bir yanında en büyük, en kalın hamburger bizde reklamları yapılmasına rağmen çük kadar şeyi koyuyorlar önüne. Patatesleri de baya yağlı ve ıslak.

Tek iyi yanı numara alıp masaya geçilen konsept ve sınırsız içecek diyebilirim. Onun dışında burger house Varken önünden bile geçilmez..
Memphis BBQ, bütün fastfood zincirleri arasında en lezzetli hamburgerdir. Tabi gittiğiniz şube içine edecek kadar kötü hazırlamamışsa. O nedenledir ki Carl's Jr candır, gerisi heyecandır.
superbowl reklamındaki hanım kız güzelmiş. adı da charlotte mckinney.
görsel
görsel
görsel
Burada bir kere hamburger yiyen Kişi mc donald s veya burger King e bir daha uğramaz.
Piyasadaki en leziz hamburgerleri üreten, fiyatları da fahiş olmayan fast food zinciri.
iskenderun park forbeste avm de açılmıştir.
Hayvan gibi burger yapan burger şeysi. Hastasıyım. Müptelasıyım. Ne burger kinge ne mc donaldsa hayranlık beslemedim. Gider yer ve kolay kolay aramazdım. Ama artık bir avm de carl s jr varsa kesinlikle burdan yiyorum.

Öncelikle kandırmıyor. Reklamda at gibi görünen burgeri masanızda ufacık görmüyorsunuz. Göründüğü gibi geliyor. Sınırsız içecek sınırsız sos ve masaya servis olayı çok güzel bir hamle. Benim ve muhtemelen tum müşterilerinin takdirini kazanmıştır buradan.
Tek kötü tarafı burgerleri pahalı. Chicken fillet 10 lira ya hani. Benim gözümde(bunu tum burger firmaları için söylüyorum) bir burger menünün ideal fiyatı 10-12 tl bandındadır. Fazlası pahalıdır abi. Bu yüzden chicken fillet ucuz-indirimli falan değil olması gereken fiyattadır. 25-30 tl arasında sattıkları menülerin fiyatlarını bir daha gözden geçirmeleri gerekiyor bence.

Çok fazla çeşit yok ama olanların hepsinin kendine has lezzeti var. Curly friesına hastayım. Ayrıca ranch sosunu direk orada üretiyorlarmış. Piyasada yokmuş. Buna çok üzüldüm be.

Genelde bi chicken fillet bi big burger Menü alıp birinin patatesini büyüttürüp curly fries yapıyorum. 25 liraya hayvan gibi yiyip zevkten dört köşe ayrılıyorum şubelerinden.

Özellikle o chicken filletin tavuğunu nasıl öyle yumuşacık pişiriyorlar çok ama çok merak ediyorum lan. Evde yapamaz mıyız ki?
Geçenlerde yine gittiğimiz burgerci. Lezzetini bozmaması oldukça hoşuma gitti. Tarihe not düşeyim istedim. Fiyatları yüksek olsa da ara ara uğranır.
menülerine vegan burger ekleyeceklermiş.

sevinçten gece gece acıktım.
hamburgerini yiyeni bir daha mc ve bk'nin önünden geçirtmeyen, steakhouse burgerini çok beğendiğim zincir. ondan önce tavuklu menülerini de yedim, bazılarını bitiremeden doydum. sınırsız içecek ve sos olayı da çok güzel. siparişi verdikten sonra masaya koymanız için numara veriyor ve o numaraya göre servis yapıyorlar. tek kötü yanı ise istanbul ve ankara dışında şubeleri bulunmaması.
anadolu yakasındaki bir şubesinde 3 hafta önce çalışmaya başladığım restoran zinciri. potansiyel çalışanlar için dikkat edilmesi gereken kurallardan bazılarını yazayım:

1. vardiya boyunca sadece 1 kere yarım saatlik yemek molası verebiliyorsunuz. istediğiniz gün yemek değişimi yapabilirsiniz ancak altta belirttiğim sebepten ötürü cumartesileri yemek değişimi yapmamanızı öneririm.
2. western ve diğer fümeli burgerler, memphis, philly, portobello, hellim ve çift etliler cumartesi günleri dışında yasak.
3. vardiyaya en geç 15 dakika kala restoranda olmanız gerekir.
4. çalışan kıyafetiyle lobiye oturmak yasak. eğer oturacaksanız mutlaka avm ortak alanındaki yerlere oturmanız gerekir.

gerisini siz işe başlarken vardiya müdürleriniz öğretir, ama önce siz bir başvurun.
ankara'da kentpark avm'de de şubesi olan restoran zinciri. hamburgerleri gayet güzel.
bu sene nisan veya mayıs ayında barbekü ve ranch sosları paketli olarak dağıtmaya başlayan restoran zinciri. eskiden söz konusu soslar kapta olurdu ve sosları teker teker kaplara basardık.