bugün

istanbul da şu anda 3 şubesi bulunan***, el yapımı burgerci. burgerleri lezzetli olmakla birlikte biraz pahalıdır. menü almıyorsanız da içecekten uzak durmanızı tavsiye ederim.*

sloganları şöyleymiş; "söylemiyoruz, iddia ediyoruz; şehrin en iyi burgerini biz yapıyoruz!"

web sitesi de burada.
%100 dana eti köftesi, harika patates ve sosları ile fastfood işinde gurme olayına girmiş burgerci. bir kere yediğiniz takdirde burger king ve mcdonalds tarafından yıllarca kandırıldığınızı kolayca anlayabilirsiniz. biraz pahalıdır ancak diğer hamburgerlere göre çok daha besleyici, lezzetli ve sağlıklı olduğu aşikardır.
çıktıktan sonra mcdonaldsa sövdüğünüz hamburgerci.
güzel mekan. beni burger king, mc donald's gibi sözde hambugercilerden soğutmuş yerdir(bir yıldır gitmiyorum oralara bunun yüzünden). et yediğinizi anlıyorsunuz; "daha önce et diye yediklerim neydi?" diye sorgulatıyor her gittiğimde. bu yüzden tavuk burgerini yemiyorum, bir de bu şekilde darbe vurmasın.

bacon cheese burger, Casablanca Burger, steak cheese burger şuanlık favorilerim.
patetes için verdikleri şefin (special) sosu(böyle kırmızı, acılı) müthiştir. birçok sos seçeneğide var, diğerleri gibi parayla vermiyorlar bedava bunda, size veriyorlar kutusuyla. özellikle hardal seviyorsanız baya bir çeşit bulunur. hp barberkü sosu vs. de var.
şefin tatlısı diye verdikleri şey kızarmış dondurma bu arada, çok da tavsiye etmem.
Bu kadar çeşit burgeri bir arada görebileceğiniz nadir burgercilerden birisi.
birdaha sikseler burger king ve mc donalds a gitmem dedirten burgerci fiyatlar biraz pahalı ama ısmarlayacak birini bulduktan sonra tadından yenmez müthiş gerçekten burgerleri servisleri sosları..

ballı sütlü barbbekü sos nedir ya...
daha önceki entrylerde de belirtildiği gibi iki unsuru var: kalite, fiyat.

kalitesi mükemmel, fiyatı tuzlu.

ortalama gelir düzeyine sahip iki insansanız ve ayda bir kere buluşup bu sebeple çok para harcayabilen çiftlerden değilseniz sizin için özel bir mekan. öyle hadi bebeğim burger house'a gidiyoruz dityemiyorsunuz yani.

klasik türk kafasıyla; ulan şimdi gitcez 50 60 lira para vercez, biz gidelim aga burger king'e iki menü artı soğan halkası çakalım kalan parayla da bira içeriz...

hesap numaramı verebilirim acıyıp da sponsor olmak isteyen gönlü bol arkadaşlar için. gidemedik ya la.
bir burger point değildir.. köftesi lezzetlidir ancak point'in yerini kesinlikle tutamaz..
Fast food restorani degildir. Zira fast food hazir olan bir urunu satmaya dayalidir.

Halbuki burda hamburgeriniz sifirdan pisirilir, beklemez ve size ozeldir.

Bu yuzden ne bu adamlarin ne de difer butik hamburgercilerin yaptigi ise fast food denmez.

Aslinda mc.donald's'in yaptigina da teorik olarak denemez ama bizim memlekette kavramlar karisik biraz.
Merak ettirmis, can cektirmis mekan. Ankara'da bunun subesinden varsa inbox'imi yakin bi zahmet.
hamburgerleri mükemmel ve doyurucu olan mekandır ister inanın ister inanmayın burgerkinge gittiğimde en az 2 steakhouse menüyü king seçimde yiyen ben bi hamburger ve normal bir kola ile doydum.
Lezzet, ambiyans ve hizmetine göre oldukça ucuz olan hamburger evi.

istenen burger boyutuna göre sıfırdan pişirilip Lezzetli patatesleri ile birlikte sunulur. Hammmburger menüsü yamulmuyorsam 16.5 liraydı.
hayatımda yediğim en iyi hamburgerci diyebileceğim mekan. fiyat olarak istanbul için makul fiyatları var. en ucuz orta hamburgeri 12- 13 lira ama porsiyon gayet büyük. hele o patates 1 kişi için çok fazla. yani gerçek hamburger ve güzel patates için bu mekan uygun. fiyat olarak pahalı gözükebilir ancak gramajxlezzetxfiyat grafiğinde mantıklı bir seçim olacaktır. deneyin hak vereceksiniz. burger king mc donalds' da bir menüye 12 lira vereceğinize burada 12 liraya hamburger yiyin daha iyi.
Çok lezzetlidir. Herşey gunlukmuş. internetten siparişler de açık ara en iyisidir. Hic yanlış çıktığını görmedim.
Bizim buraya yağmurdan kaçarken adlı dizinin set ekibi için açılan fasfoodçu. Yalnız dışardan çok kazık gözüken bir yer bundan dolayı hiç yemedim.
Bizim burda kapatılan hamburgerci.