bugün

canon eos 500D sahibi yazarın gıpta ile baktığı makine.
(bkz: belki bir gün)
karşılaştırmasına burdan ulaşabileceğiniz canon'un yeni makinesi.

ühhh derim, offf derim, huuuff derim. daha neler derim...

http://gizmodo.com/588970...flex-camera-pr0n-bring-it
house dizisinin altıncı sezonunun tamamı bu makine ile çekilmiştir.

kaynak: http://goo.gl/leky5

düzeltme: kaynakta belirtildiği gibi dizi 5d mark serisi ile çekilmiştir, 5d mark iii ile değil.
çılgın iso performansı vaat eden cihaz.
japon firması olan canon un bu teknolojinin geldiği son noktayı merak ediyorum dedirten mark3 adlı fotoğraf makinesidir..

http://ulu.so/uc1c1s
götte ki kılları geçtim , kıl kökleri arasında ki siyah noktayı bile gösterebileceğine inandığım alettir.
eğer gerçekten canon bu işi başardıysa gerçekten büyük bir yol katetmiş demektir, amatör bir fotoğrafçı olarak 16 mp bir makina kullanmaktayım 22 mp gerçekten son teknoloji ürünü olmalı en kısa zamanda yeni gelen makinalara bakmakta fayda var...
haberde geçen japon firmasını görene kadar inanmadığım makine. japonsa yapar aga. bu ne ki, 32'de yapar 40'da yapar.
oldukça kaliteli fotoğraf makinesidir.
benim gözümden iyi görüntü kaydediyordur. çünkü benim gözüm görüntü kaydetmiyor. canlı yayın yapıyor.

edit: gece gece iyice sapıttım amk.
bir ilk kameralı cep telefonu kadar önemli ve mühim değildir.
teknolojinin ne denli sınırsız olduğunun göstergesidir.

bu tür firmaların, bu denli ileri düzey ürünleri sunarken ellerinde bu ürünlerden daha iyi olduğu gerçeği de düşünülürse teknoloji korkunç düzeyde ilerlemekte olduğunu görebiliyoruz.

vay arkadaş.
22 megapixel görüntü kalitesi olan mükemmel bir makine. hatta canavar. yapımcılar çoktan üstüne çullanmış.
Hala bazı andavalların cep telefonlarıyla kıyasladığı canavardır. Fiyatını da aşırı merak ediyorum fakat bir hasselblad değil ne yazık ki.
tam emin olmamakla beraber bal filminin bu kamerayla çekildiğini düşünüyorum. görüntü kalitesi inanılmaz denecek kadar harika ve muazzam.
fotoğrafçı olmadığı halde satın alan kişilere, üretici firma tarafından kendimi fotoğrafçı sanmayacağıma.. ibareli yazılı belgenin imzalatılması gereken fotoğraf makinesidir.
insanın görünce bayılası geldiği ve kalp atışlarının saniyede 3423423 atmasına sebep olan prof foto makinesidir .
tanrılığını ilan etmiş dijital.
Nikon D800'ün DR** konusunda eline verdiği alettir. onun dışında uygun lensler ile bir ömür geçirilebilecek bir makinedir.*
alınabilecek en standart full frame dslr fotoğraf makinesi.***
detaylı incelemesi canonturk'ten mert gündoğdu tarafından yapılmıştır.

http://www.mertgundogdu.c...n-5d-mark-iii-incelemesi/
her daim çekilecek şey baz alınarak ekipman alınması gerektiğini savunarak; daha önce üstün körü denediğim ama geçen hafta kendimce bayağı bi detaylı incelemeye aldığım makine. 5d mark ii kullanıcısı olduğumdan doğal olarak onunla kıyaslayacağım naçizane;

-shutter speed aynı.
-ton farkı çok olmasa bile kendini belli ediyor.
-işlemci hızı bayağı farkediliyor.
-odaklama hızı iyi. hani nasıl diyeyim; kullanıcının işini bir tık değil bayağı bayağı kolaylaştırıyor.
-ömür boyu kullanılmaz. shutter ömrü denen bişey var.
-övülüp övülüp bitirilemeyen iso performansını yiyeyim. stüdyo ortamında çıkabileceğin iso zaten 200' dür maksimum. stüdyo çıktısı olup (burda sektörel istekten bahsediyorum.) grenli kareye kare demem ben zaten. gündelik, genel geçer kareler çekmek için bu cihazı alanı ayrı bi dalga konusu olarak tartışırım.

iyi bir stüdyo makinesidir. bu demek değil ki diğer alanlarda kullanılmaz. çekeceğin şeye bağlı. bir maraton veya bir ornito çekerken zorlar insanı bu makine. aynı 5d mark ii gibi. dediğim gibi; amaca göre araç edinmek lazım.

gelelim bir de şu boyuta; fiyat. bu makineye 10 üzerinden 9 verdik diyelim. bir alt modeli 5d mark ii benim gözümde 10 üzerinden 7' yi rahatlıkla alır. ha derseniz ki 10 üzerinden 10' u neye verdin; orta format makinelere. studio çekimi için mesela phase-one 645 df, bu makineye göre her açıdan iyidir.
tost makinesi ile eşdeğer olan fotoğraf makinesi. görüntü kalitesi berbattır. odaklama hızı yavaş, full frame diye millete itelenen makine. bir de utanmadan bu dandik makineyle dizi, uzun metraj çekerler. genelde ezik tiplerin elinde görürsünüz. yazık.
Bir süre mark ii kullandım, sonrasındada 60D. Profesyonel olmayınca, çok fark etmiyor bizim için * 60D mark ii veya mark iii aynı. işin profları fark ediyor sadece farkı. Bana sorarsan en hafif ve en Güzeli 60d.
bunu yapan insan olamaz.
ilk defa çekim yaptığımda elimi ayağımı titretmiştir.

Lens de iyi olunca hayvan gibi derinlik yapıyor namussuz. Yeri geldiğinde Color correction bile gerektirmeyen bir değişik alettir bayım.