bugün

nick'i adım olan yazardır, hbbia'ın dikkatini çekmiştir
+su. ruhun içinde barındığı.
isimlerde tamlama yapmak için kullanılan ismin can hali
mesela ; ali can, ahmet can, veli can ,
(bkz: yok artık abdur rezzak)
ilgilenenler için;
en sevdiği renk kırmızı.
dünyalar tatlısı bi isimdir. *
türkçe deki en kısa isimlerdendir.
can uludağ sözlük'ün bana kazandırdıklarından.
sevgi sözcüğü.
mario'da yüz altına eşit olan hak.
istanbul'a gidip hayırsız olup çıkmıştır. aramaz, sormaz, bursa'ya geldiğinde haber bile vermez. *
allah'ın can vermesi dilenendir. can verendir. Allah ondan almıştır canı bütün insanlara vermiştir.
raşit çelikezer'in sundance film festivalinde dramatik dalda jüri özel ödülüne layık görülmüş filmi.
doğum günü çocuğudur. can'ların can'ıdır. bir tanedir...
(bkz: öperim)
doğum gününün kutlu ve mutlu olması dilenen andy garcia.
doğum günü bugün olan çok tatlı bir yazardır. ayrıca kızları etkileyen karizmatik ses tonuna sahip bir kişidir.
eskiden periyodik olarak buluşur durum değerlendirmeleri yapardık. bisiklet sürerdik, basketbol oynamaya çıkardık. arada bir onlara giderdim bana tavada makarna yapar coca cola zero ikram ederdi ama bu günler çok geride kaldı. son zamanlarda basketbolda da hep yenmeye başlamıştım gerçi. beraber televizyona bile çıkmıştık. as tv'de haftada dört kere programımız yayınlanırdı. şimdi o şehir değiştirdi. ben de son zamanlarda stewie ile görüşür oldum ama can'ın her dediği aklımda. ne zaman çıkar yol bulamasam can'ın dediklerine flash forward olurum ve bu hayatımı kolaylaştırır. kalede kaleci var diye şut da mı çekmicez sercan? demişti mesela. ben ondan sonra her kaleye şut çeker oldum ama defansı çok boşlayınca çok şut çektim bir kısmı girmedi, onlar geldi kaleme gol oldu ve can işte bu zamanlarda yanımda değildi ve ben çok maç kaybettim.
tabi hem ingilizce hem almanca bilen, üst düzey eğitim görmüş bir insan büyük bir şirkette dolgun bir maaşla işe başlayıp şehirden ayrıldı. bildiklerinden ve tecrübelerinden beni mahrum bıraktı. bursa'dan ayrılarak beyin göçünün bir parçası oldu. bilmiyorum oralarda karizmatik ses tonuyla beni yetiştirdiği gibi yeni öğrenciler yetiştiriyor mu...
mutlu yıllar dostum.
fark ettim ki dogumgunudasimmis* .. dogum gunu kutlu olsun..
(bkz: yaşam)
2011 yapımı ve içerisinde bolca ajitasyon barındıran türkiye yapımı film.

kötü veya başarısız olduğu kesinlikle söylenemez ama çocukları acıma unsuru olarak kullanmak izleyiciyi gereğinden fazla etkiliyor.
bir karaoke yapalım artık dediğim yazardır. senin için videolarımı feysbuka koyup özendireceğimdir.
En beterleride "Abdurrahim can" dır.
çalışkan çocuk.
Takip ettiğim kadarıyla söyleyeyim yazıları çok etkileyici .
bana ikinci kez aşka yakın duygular hissettiren çocuğun adıydı. kumral kıvırcık ve uzun saçları vardı bi de yemyeşil gözleri. güzel dudakları vardı tam hatırlayamadığım. ama güzel bi çocuktu. bıyıklarının duruşu sakallarının uzunluğu hoştu. ilk gördüğüm an etkilenmiştim.

erkek arkadaşım vardı o dönemler. beni çok seviyordu ben de onu seviyordum. belki bana aşıktı ama ben aşık değildim. bir kere aldatmış(aslında pek aldatma da sayılmaz) ve affedilmiştim. ikinci kez böyle bir şey yapamazdım. ama can çok güzeldi. can'la farketmediğim bi anda flört etmeye başlamıştık. nasıl oldu ben de bilmiyordum ama mesajlarımıza cevap gelmeyince tribe giriyorduk. o dönem sevgilimden ayrılmam gerektiğini farkettim. yanlıştı çünkü ve ikinci kez bunu yapamazdım. zaten ayrılmak istiyordum diye kendimi avutuyorum bazen evet kafamdan geçiyordu ama gerçekleştirebilir miydim can olmasa bilmiyorum.

biz can'la flört ettik ben en sevdiğim mekana gitmemeye başladım. can'la ileri gidemedik olmadı beceremedik. ama güzel bi çocuktu can. yemyeşil gözleri ve güzel dudakları vardı hala içimi acıtan...

can bi hikaye olarak kaldı her an anlatılmaya müsait.

güzel bi isimdir. bazen sordurur sadece can mı diye evet bazen sadece can'dır.
dönem dönem aşık olduğum çocuğun adı.
tam tebessümünden öpmek istediğim adam.

Hani hep yaşamak istediğim şeyleri farklı adamlarla yaşadım diyordum ya. Tam şu an saat 12yi8 geçiyorken yaşamak istediğim bi anı yaşamak istediğim adamla yaşıyorum. Tek fark aslında diğerleriyle ortak noktası bu adam da hayatımda olmaya devam etmicek. Karşımda gitarıyla eğlenirken ve ben kırmızı deri bi koltukta çay içip onu izlerken zaman dursa hayır demezdim.

Uzun kıvırcık saçları ve yeşil gözleriyle bana bakıp tebessüm edip çayından bi yudum alıp işine devam ederken ona hayranlıkla bakıyorum. içimde ufacık bi umut yokken ufak bi aşk tohumu beliriyor ve ben tüm karamsarlığımla onun büyümesini engelliyorum.

Tam tebessümünden öpmek istediğim adam tam karşımdayken ben sevdiğim az bilinen bi yazarın kitabının arkasına bu cümleleri yazıyorum. Kafamın içinde müslüm gürses orhan gencebayla peşisira beni efkara sürüklerken odada bilmediğim, arabeskten millerce uzak güzel bi şarkı başliyor. Saat 12yi14 geçerken bi aşk daha bitiyor.