bugün

yapılmasına lüzum yoktur. din ayrımcılığından başka bir şey değildir. yapanları kınamak lazım.

not: müslümanım.
bizim ülkede böyle dini duygular hep ön planda tutulduğu için can bonomoda yahudi olsa bile bunu göreceği tepkilerden ürktüğü için söylemiyordur. bizde o kadar hödük insanlar varki. mesela bu adam yahudiymiş deseler hemen :
- ben biliyordum zaten abi, baksana şu tipe adam donu düşük geziyor bi bok olmaz bundan.
-evet abi bende biliyordum zaten illuminati felan yapmaya çalışıyordu bu kesin yahudi. gibi.
Toplumun hayretler içinde izleyip şoka uğradığı olay.
sırada messi'nin futbolcu olduğunun ispatı var. Halkı böyle kandıramazsınız! Ağzınızı kırıcam hepinizin!
eurovision şarkısında giydiği şapka yahudi olduğunun kanıtıdır. Zaten adam inkar etmiyorsa neyin derdindesiniz.
kıçındaki don yahudi mali sen gidip elin sarkicisinin yahudi olmasina takiyosun.
bonomo ıspat ettin mi
götün göğe erdi mi
ıssız acun kaldı mu

diye bir şiiri de vardır..
3 göbek ötesindeki dedesini bilmeyenlerin 500 yıllık seceresini şak diye ortaya koyan birine çamur atma girişimidir.

e be ebenin amı. sana say desek, dedeni, hadi sıksan dedenin babasını ve onun babasını sayarsın, sonrası tırt, "karamanoğluyuz biz yea" dersin, lan amına kodumun. saysana 500 senelik secereni be piç...
Kimseyi zerre ilgilendirmeyen durumdur. Millet tanrı olmuş insanların dini duygularını sorguluyor kime ne!
eee yani?

adam yahudi olsa sananeee, hristiyan olsa sanane gardaş,

yahudi diye kötü mü olması lazım? ya da müslüman diye doğru düzgün biri mi deriz herkese?

sonuçta türkiyede yaşıyorsa ve buraya turizm amacıyla sezonluk gelmediyse, bu ülkenin vatandaşıysa ne diye ispat arıyoruz?

çanakkalede türkü,lazı,kürdü,çerkezi,musevisi,yahudisi yokmuydu? hala neyin ispatı

müslüman olup kızına tecavüz eden varken, yahudi bu kötü diyebilir miyiz?
(bkz: adam bişey bulmuş beyler)
önemli olan can bonomo´nun yahudi olması değil, yahudi olmasının bilincinde bir insan olarak uluslararası bir yarışmada "türkiye" yi ve "israil" i değil temsil etmesidir.

almanya türkiye maçında top mesut özil in ayağına gelince tribünler adama ana avrat düz gidiyorlardı.

can bonomo bir yahudi olmakla birlikte kendisini "yüzde 100" türk olarak hissetmeseydi kesinlikle türkiye´yi temsil etmezdi. aidiyet hissi var adamda. bunu dedikodu malzemesi yapmak yerine çok takdir etmek lazım.

ben almanya´da yaşıyorum, ama tutup da almanya´yı temsil edeceğimi sanmıyorum. çünkü kendimi buraya ait hissetmiyorum. herhangi bir ülke bir türk takımıyla almanya´da maç yapsa- oturacağım tribün türk takımı tribünü olur.

işte, ben aynı konumda can bonomo gibi olabilsem o zaman gider alman tribününe otururum. çünkü o zaman ben müslümanım ama, almanım diyebiliyor olurum.

siz bunları anlamıyorsunuz. kafanız basmıyo. bu konu çok ciddi bir konudur, ve dedikodu sebebi yapılmamalıdır.

can bonomo bir türk´tür ve eurovision yarışmasında memleketini temsil edecektir. bitti.
Neye göre kime göre?

Can Bonomo: ben yahudiyim ama Türküm.

Ss: senin yahudi olduğunu tüm dünyaya gösterecem oğlum.

Can Bonomo: (bkz: oğlum bak git)
ben anlamıyorum arkadaş şunu ya; yarın adam finale çıkmak için bütün hünerlerini gösterecek ama nedense bizim akıllılar hala onunla uğraşmakta.

ruslar bile ninelerini bağırlarına basmış bulunmaktalar...

aşın bu kendi duvarlarınızı!

edit/ek: arnavutluk'un 2010'daki temsilcisi juliana pasha da bir hristiyan arnavut'tu. çok merak ediyorum arnavutlar bu kadar uğraşmışlar mıdır bu kadınla?
Yahudi olması neyi değiştirecek sorunsalına neden olan saçma teoremin ırkçı yöntemle ispatlanmış olmasıdır.
Ülkemizde bilgiçlik taslamasıma engel değildir.
görsel
Sataşana Espiriyi ince ayarla patlamış zeki çocukmuş. Çaktırmadan da it i yerleştirmiş.

(bkz: @hayatit)