bugün

9 kasım 2010 da piyasada olacak.
http://www.callofduty.com
şafak saydırmaktadır.

(bkz: ready when you are)
bu arada dikkatimi çekti oyun iki ayrı zamanda geçiyor olabilir. bir vietnam savaşının olduğu yıllar bir de günümüz. ya da günümüzde geçen bir güneydoğu asya savaşının olduğu bir ortam. ya da saat üç buçuk ben gerçekten saçmalıyorum...

(bkz: somebody help me)
infiniti ward yapmadığından pek de heyecan uyandırmayan oyun.
(bkz: kurtlar vadisi modern warfare 3)
bence artık infinity ward'ın yapmadıkları oyunları geçiş oyunları olarak almalı. tamam gene alıcaz gene sabahlara kadar oynayacağız ama, her gamer'ın da bildiği gibi world at war, modern warfare serileri yanında pek sönük kalıyordu. ben aslında infinity ward'ın gelecek oyununu bekliyorum. hele activision'un satın aldığı bu isim haklarından sonra:

- advanced warfare 2
- advanced warfare 3
- call of duty: devil's brigade
- call of duty: future warfare
- call of duty: future warfare 2
- call of duty: future warfare 3
- secret warfare 2
- secret warfare 3
- space warfare 2
- space warfare 3
heyecanla beklediğim oyun. umarım hayal kırıklığına uğratmaz.
third person shooter modu olacakmış diye duydum ama bilemiyorum..
kanı dondura muhteşem cod* serisinin yeni çıkacak versiyonu.
yeni trailer çıkmış. pek bir revaçta. buyurunuz ; http://www.youtube.com/watch?v=xryrv0sih2c
fakat şöylede kötü bir haber var, sanırım oyun grafik motorunun vs. yapımını üstlenen treyarch önceki yapımcılar gibi düşük sistemli bilgisayarlara tevazu göstermeyecek. ziraa yeni trailerde baya gelişmiş grafik motoru var. youtube'de incelemesi var mevcut trailerlerin.
kasım ayını heyecanla bekleten oyun. modern warfare 2 gibi bir şaheserden sonra en çok merak edilen oyunlar listesinde üst sıradadır. ayrıca çıkış tarihi tam doğum günüme denk geliyor evet.
bu trailer hepinizi derinden etkileyecek eminim.
kim karşı koyabilir bu güzelliğe.
http://www.youtube.com/us...2&kw=call%20of%20duty
dua edin bana. *
11.09.10 Dünyanın durduğu gün.
oyunla ilgili bir kaç yenilik şöyle;

- havalı bir bıçak seti var. ister uzaktan ateş ediliyor, ister set halinde düşmanın ardına geçiriliyor.

- half life tan tanınan crossbow a patlayıcı eklenip oyuncuya sunulmuş. düşmana giren ok bir süre sonra patlıyor.

- perklere 3 ks isteyen ufak boyutta remote control vehicle eklenmiş. düşmanla etkileşime girince patlamakta.

- mühimmatlara sorgu kamerası eklenmiş. kurulduğu yerden tekrar söküp sırta atılabilmekte. kamera, sol üstte ekstra görüş sağlamakta.

- oynanıştaki tokluk aynı başarıyla devam ediyor. care package aynen duruyor ancak roketlerde bir değişiklik var gibi. yatay eksende de gidiyor gibi geldi videodan.
http://www.dailymotion.co...s-uzun-fragman_videogames
dörtgün içinde biter mi bilmiyorum? çok zor olacağı kesin, ama hazırlıklıyım. eylül ayının onbeşi akşamında son bölümü oynayıp, doğum günü tebriklerini kabul edicem.
5 gün sonra çıkacak oyun. trailer'ı ile yine merakta bırakmıştır.

bir call of duty tutkunu olarak ve her serisini en az 5 kere bitiren biri olarak şunu söyleyebilirim ki ; oyunun bitmesi yine maksimum 8 9 saati bulacaktır. çok kısa yapıyorlar.

ayrıca captain price ve gaz yine oyunda yerini alacaktır.

modern war fare serisinden daha modern silahlar yerini alacaktır. zakhaev'in füzelerinden birisiyle karşı karşıya kalacağımı düşünsem de, trailer de bu sefer kimyasal ve nükleer silahlara karşı mücadele vereceğimiz gözüküyor.

ayrıca uçak kullanmayı sevenleri güzel sürprizler bekliyor.

görseller ;

evet, en müthişi ;

termal kameralı silah ;

görsel

görsel

gaz bayağı değişmiş

görsel

görsel

görsel

müthiş bir wallpaper ;

görsel

ccc captain price reyiz ccc ;

görsel

http://img227.imageshack.us/f/61075720.jpg

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
merakla beklenen oyun. tek temennimiz daha uzun sürmesi. onu da başarsalar tadından yenmez.
Kasımda çıkacak oyundur. Amerikalılar gün ay yıl diye yazmaz ay gün yıl diye yazarlar genellikle tarihleri.

Bununla beraber Single playerı ne MW ne de MW2 kadar güzel olmayacaktır emin olun. Yapımcısı trechyard, yani COD5 harici diğer call of dutylerin yapımcısı değil ki COD5 in single'ı ahım şahım değildi.

Bununla beraber multisi güzel olacağa benziyor, belki haritaları MW ve MW2 kadar güzel olmaz ama mw2den en büyük artısı dedicated server olacaktır.

Bununla beraber call of duty serisi herhalde bir rekoru daha kıracaktır. Aynı oyun motoruyla aynı seriden en fazla kaç oyun yapılabilir rekoru, MW, MW2, WAW ve black ops. arkadaş tamam motor iyi hoş sistemi fazla yormuyor da yeter da. Yeni konsollar çıksa da ekran kartlarımıza, işlemcilerimize, ramlerimizi kullanan motorlarla güzel grafiklerle oyun oynasak. 2006-2007den beri hemen hemen aynı grafikler sıkıldık arkadaş.
her yerde 9 kasım'da çıkacağı söylenen oyun. 11 eylül mü, 9 kasım mı, 11 kasım mı?

bu ne lan?
bir tartışma konusuda geçen zaman vietnam savaşı mı yoksa modern savaş mı olacak ?
ne güzel 2010 ilkbaharında çıkacakken pazarlama ayağına, ta şimdiye kadar bekletilmiş oyun.
inşallah modern warfare 2 gibi sistem kasmayan bir oyun olacaktır.

sıkıntıdan dün cs 1.6 kurdum yine. artık çıksa da bir baksak.
hem vietnam hem de modern savaşı konu alan oyundur.
Eylül'de değil Kasım'da çıkacak olan oyundur.An itibariyle oyunun çıkmasına 63 gün 1 saat 59 dakika vardır.*
cod manyağı olarak çılgınlar gibi beklediğim oyundur. umarım öncekiler gibi güzel olur. tabi single player oynayacağım için bu ihtimal biraz düşmekte.
hala torrentlere düşmeyen oyundur.
yapım aşamasında abd özel kuvvetlerine yıllarca hizmet etmiş subay - astsubaylarla işbirliğine gidilmiş oyun. özellikle karakterlerin silahlı hareketleri ve animasyonları açısından büyük bir ilerleme olarak görüyorum.