bugün

oyunun en kötü yanı videolarının izlenmeden geçilememesi. izlemek istemeyen insanları da düşünmeleri lazım, zaten anlamıyor bu adam diye düşünmüyorlar.
birazdan yükleyeceğim ve beni hayal kırıklığına uğratmayacağına inandığım oyun.
kasma sorununu gideremediğiniz sürece ilk bölümünü bile geçemeyeceğiniz oyun.
not:adamlar resmen 12 çekirdekli bilgisayarlara göre yapmışlar oyunu. kaldırmıyor.
gideri olan oyun amma treyarch için şunu diyebiliriz herhalde;

(bkz: bi infinity ward değil)
sorunları ve çözümleri burada anlatılmış oyun. ingilizceniz varsa sizde oyunu açabilirsiniz. ben tek çekirdekli bilgisayarda bile açtım bu oyunu.

http://segmentnext.com/20...eezes-errors-sound-fixes/

bu arada call of duty black ops asla bir s.t.a.l.k.e.r. olamaz.
"böyle bişi mi var ya?" dedirten, 1.şahıs nişancı türü oyunlarının içinde en sevdiklerimden biri olmuş oyunudur. ah treyarch vah treyarch dedirten ve utanmadan söylemeliyim ki evet hala bitirmedim oyunudur. başlayalı da çok zaman olmadı fakat kötü yanlarından biri kasılmaktan sırtınız falan tutulabilir. görselliğiyle ve akıllara durgunluk veren kurgusuyla beni benden almıştır. beğenmeyenler pacman oynasın.
hayatımda oynadığım en güzel savaş oyunudur.
Bir oyunu bitirdikten sonra siler atarım. Bu oyunda ki; görevler, o kahramanlık duygusu, ben olmasam amerika ne bok yerdi düşüncesi, harikulade işlenmiş. En az 2 kez hiç sıkılmadan bitirebileceğiniz ender oyunlardan.
mw2'nin yanında hiç bir şeydir. ama hikayesi ile sizi ekrana kilitler orası ayrı.

(bkz: call of duty modern warfare 3)
(bkz: jason hudson/#13362794)
hikayesi mükemmel ötesi olan oyundur. kurgusuna asla laf ettirmem.

--spoiler--
ayrıca gerek fidel castro ya yapılan suikast anı, gerek john f kennedy nin kafasına silahı dayadığını hissettiğin an olsun nooluyo lan dedirtmeyi başarmıştır. ayrıca viktor reznov gibi orjinal bir karaktere sahiptir. oyunun sonlarına doğru 'my name is victor reznov and i will have my revenge' diye bağırdığı sahnede de oha dedirmiştir. ayrıca oyunun başlangıç menüsü de harika. şimdiye kadar oyunlarda gördüğüm en iyi menü. oyunun sonunun ve zombi modunun güzelliğinden bahsetmeyeceğim bile.
--spoiler--

not: henüz mw2'yi oynamadım.*
şahsi kanaatimce bilgisayar tarihinin senaryosu en başarılı oyunudur. oynanabilirliği de yamalardan sonra gayet başarılıdır. eğer ki türkçe çıkmış olsaydı, efsaneler arasında yeri en üstlerde olacaktı. yine de candır.

(bkz: ccc reznov reyiz ccc)
modern warfare serisinden çok daha iyi olduğunu düşünen nadir kişilerdenim.

gerek silah kullanımının gerçekçiliği, gerek grafik ve özellikle de senaryosu başlı başına oyunu alıp götürmüş.

ancak teknolojik açıdan bazı silahlar o dönemde yokken oyuna konulmuş. bu kısım da biraz şüphelendirici.
3 saatte biten oyun.
online oynanması güzel olan oyundur. bildigin cs.
en baş kısmı çok sıradan gözükse de oyun bittiğinde budur işte! dediğiniz oyundur. hem call of duty serileri, hem de diğer birinci şahıs nişancı oyunları içinde apayrı bir tada sahiptir. heyecan, aksiyon hiç bitmez. üstelik ana karakterle bu kadar çok özdeşleştiğiniz nadir oyunlardan biridir de.
kanımca bu arkadaşa haksızlık edilmekte. modern warfare 3'nin eline verir her halükarda ki numbers ve vorkuta bölümleri yeter bunun için. tam olarak tanımlayamadığım, farklı bir havası var cod 4 mw ile birlikte.

o değil de, 4 kişilik ekiple giderken köprüye isabet eden rpg yüzünden aşağıya düşen elemana üzülmüştüm zamanında, yazık oldu kendisine.
malum kasma sorunu yüzünden oynayamadığım oyundur. o değilde neden bu kadar kasar bi oyun bi türlü anlayamadım. neredesin infinitiy ward...
(bkz: call of duty black ops 2)
cod serilerinin farklı tatlarını hissettiren sürümüdür. ilk başlarda biraz sıksada 3 bölüm sonra kendinizi alamayacağının bir sürüvenin içinde kayboluyorsunuz.
serinin en iyi oyunu olan MW'nin üzerine olduğu iddia edilen oyundur. Garip...

bununla beraber oyun soğuk savaş zamanında geçmektedir ve yeni nesil silahlardan çok (örn: famas) soğuk savaş dönemi silahlarına eğilmiştir. Ha m16'nın burst fire atması tarihsel olarak absürtlüktür ama oyun için yarıotomatik bir m16 kullanmak m16nın etkinliğini düşüreceğinden kabul edilebilirdir.
Senaryosu muazzam, silah seslerinin vasat olduğu oyun. Bf3 den sonra oynadığım için mi böyle dandik geldi bilmiyorum ama oynarken ses yüzünden çıkan silah sesi değil mantar tabanca sesi olduğunu sanıyor insan ayrıca bacak, el kopmalarıyla geç kalınan bir detay oyuna eklenmiş, mw3 de olsaydı daha iyi olurdu.
senaryosuna hasta olduğum oyun. zira vietnam manyağı biri olarak helekopun dereye düşmesi akabinde teknede zenci sikişimiz falan beni mest etmiştir. bir de reznov'un hastasıyım. reznov'un her çıkışında kendimi rus aksanıyla ingilizce konuşurken buluyorum. 3. kez oynamaya başladım bu ara, evde "freedom for mother russia" diye koşmam yakındır.
ANLAYAMADIĞIM BiR YERi bir türlü geçilmeyen oyun.
(öncelikle şunu belirtmeliyim ki oyunlarda öyle süper değilim oynamaya çalışıyorum diyelim)
4 ya da 5. bölümde sokak arasında bir çatışmada, mermiler havada uçuşurken ramboya benzeyen arkadaşımız kapıyı itelememiz için yardım istiyor bizde yardım ediyoruz f tuşuna basarak, buraya kadar herşey tamam. fakat içeriye girince simsiyah bir ekran geliyor ve hiç birşey yapamıyorum sesler geliyor fakat görüntü yok.acaba oyunda mı hata var yoksa ben mi geçemiyorum bilemedim.
(eğer bilenler varsa lütfen kutuma bir yardım eli uzatsın).
zombi modunun bu kadar beğenileceği tahmin edilmemiş oyun.

ps3te kaç tane 2 kişilik oyun var ki? tabi oynanacak. eskiden nfs II vardı ekranı ayırıp 2 kişi oynanabilen bilgisayarda. hala favori yarış oyunlarımdandır.

tek çocuklu çekirdek aileyi baz alıp oyun yaparsanız daha çok şaşıracaksınız haberiniz yok.