bugün

kendisi hakkında tam bir bilgimiz olmasada yapıldığına dair şakaların esprilerin yapıldığı, hatta videoların çekildiği, efsane serinin * üçüncüsü olarak sabırsızlıkla beklediğimiz oyun.

erken ve önemli edit: daha call of duty modern warfare 2'yi bile sömüremedim ne üçü dedirtiyor insana ama şakası bile bünyede acaip hareketlenmeler oluşmasına yetiyor.

zaman makinası editi: la olm oyun çıktıya la ? bitirdik bile hemde multi bi kasıyoz.
(bkz: call of duty 7)
(bkz: call of duty black ops)
treeyarch'ın çıkaracağı ve asla ısınamayacağımız oyun. neden derseniz call of duty 2 ve call of duty 4 sistemini getiren infinity ward'ın patronları, activision şirketi tarafından kovuldular. bu da demek oluyor ki treeyarch'ın dandirik demeyelim ama zevk vermeyen oyunlarına mahkum kalıyoruz. ha oynar mıyız yine oynarız sayın yazar.

(bkz: world at war)
artık başlamadan önce taraf seçebilme opsiyonu olması gereken oyundur. zira artık amerikanın götünü kurtarmaktan bıktım. Rus olalım bir kere de kuşatalım new york sokaklarını washinton'ı los angeles'ı. Bombalayalım özgürlük heykelini. Yok yok hatta rus da olmayalım, amerikaya karşı birleşmiş avrupa ülkelerinden olalım. Türkiye de olsun içlerinde. 3. dünya savaşı falan olsun. captain price istanbul boğazından geçsin.
bazı kaynaklara göre 2011 kasım ayında çıkacak oyun.
http://www.pcgamer.com/20...s-out-november-this-year/

görünüşe göre infinity ward, sledgehammer ve activision ortak yapımı bir oyun olacakmış. infinity ward şirkette yaşanan bazı sorunlar nedeniyle sledgehammer şirketinden yardım almak zorunda kalmış.
korkmaya gerek yok...
infinity ward modern warfare serisine devam kararı almış...
eğer treyarch yok illa ben yapacam derse..
1-2 sene sonra call of duty nin yeni oyun adı:

call of duty infinity ward vs treyarch...

(bkz: ben de bir arkadaşın yalancısıyım)
modern warfare 2'nin kahramanları artık ea için çalıştığından ve bende black ops bok gibi bir oyun olduğundan oynamayacağım oyundur. isterlerse yarın bedava versinler.

edit: oyuncu bile değil bunu eksileyen mallar, ulan oyun piyasasından haberiniz yok. mw2'yi yapan adamlar kendi kurdukları şirketten kovuldu ve bunun intikamını almak için feci oyunlar yapmaya çalışıyorlar ea games ile. bunu bilmeden eksileyen dostlar size tavsiyem her derde deva bir ilaç, bisiktirol.
ingiliz resmi Play Station dergisinde yayınlanan bir haber, ilk duyurulduğu andan beri dedikodusu yapılan Modern Warfare 3'ün Ghost ile ilgili olacağı söylentilerini daha da güçlendirdi.

Derginin muhbirleri, Ocak ayından beri ağızlarda dolaşan dedikodunun gerçek olduğunu belirtti. Derginin Rumor Machine sayfasında firma içinden dergiye fısıldayanların "Infinity Ward'ın bir sonraki Modern Warfare oyunu serinin başına gidip Ghost'u başrolde oynatacak" dediği belirtildi.

http://www.merlininkazani...i-oyun_haber-39780p1.html

hadi hayırlısı diyorum. inşallah dedikodular doğrudur.
2011 kasım ayında çıkacak olan ve şimdiden merakla beklenen modern warfare serisinin 3. , call of duty serisinin 8. oyunudur.
senaryosu ile gönüllerde taht kurmuş serinin beklenen 3.oyunu. Bakalım bu kez kim ihanet edecek sorusunu tekrar akıllara gedirecek hoş şey
gümbür gümbür gelmekte olan ve büyük ihtimal kasım 2011'de çıkacak efsane call of duty serisinin yeni bölümü.

hikaye modu büyük ihtimal modern warfare 2'nin kaldığı yerden devam edecektir, zira ikinci modern warfare'ın sonu "to be continued.." tadında bitti. bu nedenle de yine harika bir hikaye modu bizleri bekliyor olacak, bu konuda zerre şüphem yok.

beni asıl meraklandıran kısım multiplayer, yani çoklu oyuncu modu. black ops'un çıkışıyla multiplayer'ın daha dengeli ve stabil bir oynanış sunması sonrası modern warfare 3 ile birlikte tactical nuke tarzı fantastik killstreaklere ve aşırı güçlü secondary weapon'lara büyük ihtimal elveda diyecekmişiz gibi duruyor. bu da demek oluyor ki oyunun en zevkli yerinde tüm eğlencenizin içine sıçacak faktörler kalkıyor. bu da multiplayer'ın daha da zevkli olacağı anlamına geliyor.

multiplayer'da olmasını tahmin ettiğim ikinci şey de theater mode. black ops'un bu yeniliği getirmesi sonrası infinity ward da boş durmayıp modern warfare 2'nin en büyük eksikliklerinden birisi olan bu öğeyi kendi oyununa büyük bir ihtimal katacaktır. bildiğimiz gibi modern warfare 2'de oyuncular kaydetmek istedikleri anları ya da maçları kaydedemiyorlardı. bunu gerçekleştirebilen tek elemanlar da machinima, gamespot tarzı oluşumlara bağlı olan pro gamer'lardı. hangi programları ya da aletleri kullanarak kaydediyorlardı bilmiyorum ama umarım bu yeniliği göz ardı etmek gibi bir hata etmez infinity ward. zira bir çok oyuncunun kaydetmek istediği bir çok an oluyor.

son olarak bir kaç şeyden de bahsetmek isterdim ama malesef diğer detaylar üzerinde pek düşünmedim. mutlaka değişmesi gereken yüzlerce şey var ama zaten oyunu hazırlayan ekip bunları bayaa detaylı olarak düşünüyor ve yapabildiklerini oyuna ekliyor. bahsetmiş olduğum bu iki önemli detayı oyunlarına ekleyebilirlerse bu onlar için çok büyük bir artı olacaktır. böylece hem biz oyuncular oynadığımız oyundan mutlu olacağız, hem de oyunu hazırlayan ekip çıkardığı oyundan büyük kar edecektir; iki taraf da mutlu olacaktır. bakalım nasıl bir oyunla karşılaşacağız..
Kasım 2011 itibariyle çıkacağı kesinleşmiştir. Modern warfare 2'nin kaldığı yerden devam edecek olan oyun. Senaryo ve görsel şölen açısından kuşkusuz yine muhteşemliğini korumaktadır.
Gel kasım 2011 gel denilen oyundur.
not:yeni gelişmeleri takip ediyorum. hey yavrum hey oyun budur.
tıpkı benim gibi ghost'un modern warfare de ki gaz olduğunu düşünenler için bulunmaz nimet olabilir.
black ops serisi ile beni hayal kırıklığına uğratmış olan,yıllardır her serisinin yolunu gözlediğim call of duty oyununun 2011 kasımda çıkacak yeni versiyonu. merakla beklemekteyim. bu seriden shepard ölmemiş ve karşımıza tekrar dikilirse şaşırmayın derim.

edit: ayrıca ghostun hayatından bahsedilecekmiş. e ghostun yaşadığı zamanda shepard vardı. demek ki shepardla tekrar mücadele edeceğiz.
sabırsızlıkla beklediğimiz oyun.
kimileri hala "ama grafikleri çok eski böyle oyun mu olur? bak battlefield 3 e taş gibi grafikleri var bik bik bik" diyerek karalamaya çalışmakta.
anlamadığınız şey şu yavrucum, artık kimse kuru grafiğe boş efekte para harcamıyor. atmosfere hikayeye de bakıyor. bad company 2 nin , killzone 2-3 ün , crysis 1-2 nin grafikleri iyidi de ne oldu? bu oyunların alayını toplasak akılda kalan 2 sahne yok , eğlendiğimiz 1 saat yok. anca "aban grafiğe gerisini boşver , ne de olsa satın almış olduğumuz oyun dergileri siteleri yüksek puan verecektir" mantığından ibaret saçmalıklar görüyoruz.

ama kullanıcı kitlesi... yani biz artık bu safsatayı yemiyoruz. adı lazım değil bir oyun dergisi daha önce 1000 kere vermiş olduğu gibi bu safsatalara 100 üzerinden 99,9999 verebilir. ama kaale alınır mı? hayır. satış rakamları da gördüğümüz gibi sürünüyor zaten.

ama call of duty ler öylemi? her oyunu satış patlaması yaşıyor. ve hatta türkiye de bile sağlam rakamlar elde ediyor.

bu da edecektir. siz daha "killzone 9 un muhteşem grafiklerinden" yada "bad company 7 nin efektleri" nden bahsetmeye devam edin.
çıksa da oynasak oyunu.
modern warfare 2 nin de üstünde bir oyun olacaksa oyun tarihinin bir taraflarına koyabilir.
sountracki avenged sevenfold tarafından hazırlanmıştır.

(bkz: call of the dead)
(bkz: not ready to die)
(bkz: avenged sevenfold)
oyunun trailerından anlaşıldığı kadarıyla oyundaki görevler america, ingiltere, fransa ve almanya da geçmektedir.
kısa bir videosu çıkmış dört gözle beklenen oyundur.

http://www.youtube.com/watch?v=y3T1HgSbW58&feature=player_embedded

oyun hakkında bilgi verebilecek ekran görüntüleri:

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

oyunda kullanılacak bazı silahlar da doğrulanmıştır.

mini uzi : görsel

mp5 : görsel

SCAR-H :görsel

mp412 :görsel

MK.14 :görsel

mk14 : görsel

shotgun : görsel

sa-80 : görsel

pistol (p99) görsel

ak-47 : görsel

barret m20 : görsel

armsel striker : görsel

m320 grenade : görsel

aa12 shotgun : görsel

Bushmaster ACR : görsel

m4 : görsel (eklentili)

g-36 : görsel
içeriğinden çıkış tarihine kadar yüksek beklenti içine girdiğim oyun. tabiki yüksek beklentili bir oyun hiç bir zaman bildirilen çıkış tarihinde çıkmaz. sanırım 2012'yi beklememiz gerekecek.
arkasında Infinity Ward olduğu sürece, her daim alınacak oyundur.
ilk oyun içi videosu gelen oyun.
[null http://www.merlininkazani...u-oyun_haber-41601p1.html]

hala "grafikleri kötü" diyen bebelere diyecek bir lafım yok.
ilk oyun için videosundan sonra, battlefield 3 isterse tümden frostbite olarak çıksın, şunun vereceği hollywood aksiyonu tadındaki havayı sikse veremez.