bugün

Star tv'de selçuk yöntem'in sunduğu bilgi yarışması.
an itibarı ile star tv'de yayınlanan daha önceleri kanal 7'de serhat hacıpaşalıoğlu tarafından sunulan kaliteli program.
Star Tv'de yayınlanan program.

Maalesef sınıfta kalmıştır. Şu an ki hali ile oldukça saçmadır.

Mesela adamlar konu başlığı ve puan miktarını söylüyorlar tablodan. Hesapta cevap çıkıyor. Yarışmacılar soruyu bulacak.

Çıkan soru şu tarz birşeydi: " Türkiye engelli basketbol liginin son şampiyonudur. "

Cevaplayan yarışmacının söylediği: " Galatasaray nedir? " *
Bir de yarışmacı sadece cevap verirse sunucu kendi ekliyor "nedir?" diye ve unutmayalım diye uyarıyor *
He bir de şu an da izlediğim yarışmacılar cevaplarını bilmedikleri bir soru olduğunda ve cevabı gördüklerinde düzenli olarak " aaa " tepkisi veriyorlar. Bu da oldukça renk katıyor benim açımdan *
Komik olmuş anlayacağınız*
Bana göre kenan ışık'ın sunduğu programdan daha öğretici, daha yararlı bir bilgi yarışması. Umarım uzun yıllar devam eder.
daha yıllar yıllar önce bu yarışmanın riziko adıyla yayınlandığı yıllarda soruları gördüğümüz platformun çok daha güzel olduğu, yıllar içinde teknoloji bu kadar gelişmişken bu kadar sıradan bir görüntü ile izleme şevkimi kaçırmış yarışma programı.

sanırım ömrü pek uzun olmayacak...
en büyük risk, risk almamaktır.
çok sevilen selçuk yöntem hatrına bile izlenmeyi hak eden yarışma programı.
izlemesi keyifli, kalite bilgi yarışması.
yarın saat 15.30 da mülakata çağrıldığım program. eğer seçilirsem ekranda günü saatini veririm inşaallah.
riziko kadar kaliteli olmasa da izlenebilir.
cevaplarin verildigi sorularin istendigi yarisma.
hafta içi hergün haberlerden sonra yayınlanmaya başlamıştır.
yarışmacıların kime el salladıklarını anlayamadığım program. kameraya el sallayacaksınız dedilerse demek ki.
bu akşam saat 19.20de kenan doğulu ve beren saat çiftinin konuk olacağı programmış efendim. hiç izlemedim ama ikisini ilk defa yan yana görmek için izleyebilirim.
Dünya kickboks şampiyonuna tokat atmak.
Uzun zamandır takip ettiğim yarışma programı. Kalitelidir, izlenesidir, kanımca en önemli husus da şudur ki; program bitene kadar reklam girmemektedir. Nerdeyse reklamı bekler olduğumuz için ilkinde stresle izledim ha girdi ha girecek reklamlar diye. Umarım bu reklamsız halini bozmazlar; çünkü reklam almaya çok müsait durumlar oluşabiliyor. Sunucusu olan selçuk yöntem de başarılı bir sunum gerçekleştiriyor.

Benzeri için;
(bkz: riziko)
bilgi yarışmaları içinde format olarak en heyecanlı olanı. selçuk yöntem gayet iyi bir sunuculuk yapıyor.
beni sıkmamış bir yarışma programıdır. bunda yanıtların hemen verilmesinin etkisi de vardır sanırım.
son yarışmacılardan erimcan ı bir arkadaşıma benzetiyorum benzetiyorum çıkaramıyorum.
"ben bir ceviz agacıyım gülhane parkında, ne sen farkındasın ne polis farkında dizelerinin sahibi yazar" dedikten sonra ahahah bu çok kolay dedigim, yarışmacıların birinin cahit sıtkı tarancı, digerinin bir başka şairin adını vermesi digerinin de bilmiyorum anlamında dudak bükmesi üzerine şok geçirten yarışma. ama bu şiiri de nazımın yazdıgını bilmiyosan öl. bu kadar cahil ya bu insanlar, yoksa şaka mı yapıyorlar? şaka di mi şaka?
görsel
Bu yarışmayı çok beğeniyorum, yıllardır farklı kanallardan takip ediyorum. Ama Star kanalındaki şekline önemli itirazlarım var. Öncelikle sorular ortaokul ikinci sınıf çocuğunun bileceği düzeyde hazırlanıyor. Böyle olunca tat vermiyor yarışma. Soruların en az yarısının zor bilinecek cinsten olması lazım. Aksi takdirde bilgiyi değil, hızı ölçmüş ve ödüllendirmiş olursunuz. Bununla birlikte final bölümünde 1 TL gibi abuk rakamların risk edilmesi yasaklanmalıdır. Rakiplerinizin iki katından 2 TL fazla kazanarak finale girmeniz halinde, finalde 1 TL riske etmek suretiyle yarışmayı kesin olarak kazanıyorsunuz. Yarışmanın heyecanına kavuşabilmesi için final bölümünde yarışmacılar en az o anki kazancının yüzde onunu risk etmek zorunda olsalar daha heyecanlı ve güzel olur kanaatindeyim.
çok basit sorulardan oluşan yarışma programı. riziko zamanında sorular çok daha zor ve yarışma daha heyecanlıydı.
Adıyla alakası olmayan yarışma.

Yarışmacıları gölgelerinden korkan ve konsepten haberdar olmayan tiplerden seçiyorlar galiba. Hiçbiri gram riske girmiyor. Günün Fırsatları hep boşa gidiyor. Dahası bir gün önce bir yarışmacı baştan sona önde gittiği halde son soruda büyük bir stratejik hata yapıp şampiyonluğu kaptırdı.

Sorular bir balık bir balık ki iştahım kabardı en kısa zamanda başvuracağım.
cok kaliteli bir program.
kesinlikle boş bir program değildir ve hatta muadilleri arasında en iyi yarışma olduğunu söyleyebilirim. izlerken bilgimiz ve genel kültürümüz artıyor.