bugün

(bkz: prison break)
star tv'de türkçe düblajlı olarak verilecek dizi. neden orijinal ismini kullanmamışlar merak ediyordum ki dizinin tanıtımında pirizın bireayk'i duyunca kendime geldim.
(bkz: prison break)
star tv'de türkçe düblajlı olarak verilecek dizi. neden orijinal ismini kullanmamışlar merak ediyordum ki dizinin tanıtımında pirizın bireayk'i duyunca kendime geldim.
melis danişmend şarkısıdır.
melis'ten geliyor;

çok eğleniyorsunuz
gülüyorsunuz da
bana hiç komik gelmiyor
bir de üstüne siz güldükçe
benim ağlayasım geliyor

biraz çıldırır gibiyim
ama saklamakta birinciyim
siz yeter ki rahat edin
ben kan kusup kola içtim derim

ayaklarımı kıçıma vura vura
kaçmak istiyorum büyük adaya
hani orada yaşayan bir adam var ya
yıllardır inzivada

her şeye tapıyorsunuz
bayılıyorsunuz da
ne zaman ayılırsınız
benim derdim o

kendinize has diliniz
şaşaalı sefilliğiniz
anlamadım hiçbir şeyi
geçemedim bu dersten
bitti

ayaklarımı kıçıma vura vura
kaçmak istiyorum büyük adaya
hani orada yaşayan bir adam var ya
yıllardır inzivada
daha az renk adlı ilk melis danişmend albümünün 2 nolu şarkısı. ben sürünün bir parçası olmadım olmayacağım demenin sanatsal bir dışa vurumu belki de.

şarkıda bahsi geçen büyük adada yıllardır inzivada yaşayan o adam türk müzik piyasasına fazla gelmiş ve anlaşılamamış büyük müzisyen ergüder yoldaş'den başkası değlildir.

bir de şarkıyı her dinlerken gülümsediğim iki yer var, bunlardan ilki "ben kan kusup kola içtim derim" dizesi. bir diğeri ise "ayaklarımı kıçıma vura vura" kısmı.

bize de küçükken ayaklarını karnına çekerek koş daha hızlı koşarsın derlerdi ama nedense hep ayaklarımız koşarken "kıçımıza" vura vura koşardık *

toplumun dayatmalarından sıkıldığınızda açın dinleyin biraz cesaretinizi toplayıp bir gün kaçarsınız belki büyük adaya ne dersiniz?
prison break adlı american televizyon dizisinin türkçe adı.
konusu iyi ama aceleye gelmiş. biraz daha zorlasalar prison break kalitesi yakalanabilirdi.
türkiye uyarlaması çekilecek olan prison break dizisinin muhtemel adı.

tabi ki izlemeyeceğim. prison break in tadı kalsın damağımda.

görsel