bugün

ilk kez erkan oğur dan dinlediğim insanı içini dağlayan bir rumeli türküsü .

buyrun ;

http://www.karakutu.com/tv/selanik.htm
atatürk ün çok sevdiği ve erkan oğur dan dinlenilmesi gereken müthiş bir türküdür.
Erkan Oğur'un (bkz: ismail Hakkı Demircioğlu)ile birlikte söylediğinin de altının çizilmesi gerekir. Olağanstü güzel bir türküdür.
dinlerken bi sise büyük rakıyı soluksuz iciren türkü.
erkan oğur'un sesinden dinlendiğinde daha bir hüzünlü olan rumeli türküsü. alışkanlık haline getirdim, bu güzel türküyü dinliyorken sözlerini de yazayım.

bülbülüm altın kafeste
öter aheste aheste
ötme bülbül yarim hasta
ah neyleyim şu gönlüme
hasret kaldım sevdiğime

ben sana dayanamam yarim
ben sana aldanamam
ben sana aldanamam yarim
ben sana dayanamam

bülbülleri har ağlatır
aşıkları yar ağlatır
ben feleğe neylemişim
beni her bahar ağlatır

ben sana dayanamam yarim
ben sana aldanamam
ben sana aldanamam yarim
ben sana dayanamam
atatürk' ün sevdiği şarkılardan olması nedeniyle her 10 kasım' da, okul korolarınca mutlaka söylenen şarkı.
kubat 'ın da güzel söylediği şarkı...
hüsnü şenlendirici'nin, klarnetiyle adeta dillendirdiği muhteşem eser.
Atatürk'ün sadece çok sevmesi degil derlemeyi yapan kişi olması daha da önemli kılar bu sarkıyı.Ayrıca Erkan Oğur&i.Hakkı Demircioğlu yorumu insanı öldürmez süründürür.
erkan oğur'un verdiği bir dinletide atatürk için çaldığı türküdür.
laço tayfa, erkan oğur ve kubat ın en başarılı yorumlara sahip olduğu şarkı. erkan oğur un ki oldukça duygusal bi görüntü içindeyken kubat ın ve laço tayfa nın ki daha hareketli bir atmosfer içinde yorumladığı hoş türkümüzdür.
cihat aşkın ve erkan oğur yorumu müthiştir...
Gitarda da bağlamada da çalması/dinlemesi zevkli olan türkü..

Atatürkün en sevdiği türkü olması boşuna değil hakikaten çok güzel..
Derleme: Muzaffer Sarısözen
Kaynak Kişi: Ali Şevket Öndesev
en sevdiğim türkü. yıllardır her dem dinlemekten kendimi alamadığım şaheser. erkan oğur ve ismail hakkı abimizden önce trt ekranlarında icra edilsin diye beklerdim ama sağolsun erkan ve ismail abim 2000 yılında anadolu beşik albümünü çıkararak ve bu türküyü 3 numaraya koyup bir de dünya üzerinde yapılabilecek en güzel yorumu ve düzenlemeyi yaparak hayatıma çok sevdiğim bir hüzün katmıştır.
erkan oğur'un içimize dert ettiği türküdür.
bir selanik türküsü. kaynak kişinin atatürk olduğu büyük halk müziği sanatçılarımızdan rivayet edilmektedir. ayrıca atatürk'ün çok sevdiği bir parçadır.
Atatürk'ün en sevdiği parça olmasının yanısıra,içinde geçen "ötme bülbül yarim hasta" sözüyle, acaba bu şarkıyı fikriye hanım'dan dolayı mı çok seviyor dedirten çok güzel bir türkü. bilindiği gibi fikriye hanım verem hastasıydı ve bu hastalığa atatürk'ün latife hanım'la evlenmesinden sonra yaşadığı hayal kırıklığından dolayı yakalandığı söylenir.
zara'nın yorumuyla beni benden alan rumeli türküsü.Ayrıca mısraların sonuna eklenen ''aman'' kelimeside türküye ayrı bir hava katmaktadır.
hüsnü şenlendirici'nin klarnetinden dinlediğimde ayrı, erkan oğur'dan dinlediğimde ayrı bir zevk aldığım türkü. sözleri çok güzeldir ve sıkılmadan defalarca dinleyebileceğiniz şarkılar arasında yer alması muhtemeldir.
hüseyin turan' ın da güzel yorumladığı dinlenmesi keyif veren türküdür.
çalın davulları ve bülbülüm altın kafeste...

çok güzel türküler. dinlemek gerek.
münip utandı yorumuyla dinlemek gerek. en güzel yorum ona ait. gerisi fasafiso...
melihat gülses in eşsiz sesiyle de dinlenilmesi gereken şarkı.
anneciğim anneciğim diye tepki verip uyuyamadığınız halde uykunuzu getiren böyle arafta birezil halde bırakan türkü. bir de şöyle sözleri var ki kim koydu bunu bu listeye diye haykıracağınız tutuyor;
'...
bülbülleri har ağlatır
aşıkları yar ağlatır
ben feleğe neylemişim
beni her bahar ağlatır...' erkan oğur a muhteşem yorumu için teşekkürü entry me bir borç bilirim. *