bugün

binbir heyecanla gelip müfredatı gördükten sonra "hay burayı seçenin.. ulan myo yazsaydım en azından teknik eleman olurdum. bu müfredatla ne bilgisayarcı olunur ne de öğretmen" denilesi bir bölümdür. zira biyoloji ve kimya dersleri müfredattan yeni kaldırılmış olup yerine zorunlu bilgisayar dersleri eklenmiştir.
bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliğinin kısaltılmışı. fakültede böte diye tanınır bu bölüm.
her sınav çıkışında böte yine geldi g.te dedirten bir bölümdür.
sınavları az olan nadide bir bölümdür. vize veya final zamanlarında sınavlarla boğuşan arkadaşlarınızın kıskançlıkla aşağıladığı bölümdür. bölümün asıl amacını çoğu kimse bilmemekle birlikte aslında güzel bir bölümdür. 4 senedir böte kurultayları yapılarak bölüm anlatılmaya çalışılıyor. bu seneki kurultay 8-9 mayısta odtü'de yapılacaktır.
2.sene ilk dönem 6 ders görüyorum vizede 3 proje + 1 uygulama var geriye 2 tane sınav kalıyor siz düşünün artık ne kadar hoş bir bölüm olduğunu.Matematik ve Fizik dersleri de bölümden kaldırılırsa çok hoş olacak yata yata geçilen bölüm.isimini söylerken dikkat edilmesi gerekir.
Meslek lisesi öğrencisi için alttan alınan derslerin doğru orantılı olarak arttığı bölümdür. Ayrıca doğrudan söylediğinde herkesin o ne yaa cevabıyla karşılaşılan bölümdür. Keza açıklamasını yapmak bile bir böteli için çok zor olabiliyor. Kurultay seneye Yıldız Teknik de yapılacaktır. Mezun olana kadar hepsine katılınmasına...
okulda göreve başladıktan sonra okul personelinin ve okulun bilgisayarlarıyla ilgilenmekten öğrencileriyle ilgilenmeye fırsat bulamayacak öğretmen adayı, demedi demeyin.
öğrencisi olduğum bölüm. Bir türlü karar veremiyorum iyi mi ettim? , yoksa kötü mü ettim? bu bölüme girmekle.
bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitmenliği.
bilgiyi söke söke almanız gereken bölüm.
bitirdikten sonra elinizde kar kalacak olan tek şey projelerinizdir, o yüzden sürekli geliştirin.
tercih listeme yazmayı düşündüğüm sonra vazgeçtiğim bölümdür.
Böte böte geldik göte.
kendini coder sananların yegane bölümü. bilgisayar mühendisliği çöp zaten evet.
böte'lilerin günlük diyalog klişeleri:

-Hocam selam, bölüm neydi?
+odtü pc.
-...
böte ne lan sorusunu akıllara getirir.
geçen yıl kontejanlarının boş kaldığı yakında kapatılması muhtemel eğitim fakültesi bölümü.