bugün

(bkz: başlığı kaldır)
(bkz: 12 5 falan)
bluevelve; ateisttir, biseksüeldir, dinle diyanetle taşak geçmeyi sever, aksiyon adamıdır yani.

anlamış mıyım?
ben anlıyorum. pek bi boka yaramadığını anlıyorum. yandaşlarının popülerlik çabalarını anlıyorum. anlamadığım şey neden. reel hayatta sosyal olabilmek varken neden internette gizli kimlikler altında adam olmaya çalışılıyor...
(bkz: gereksiz başlıklı adam)
(bkz: karamurat benim)
uzun cümle kurmanın maharet olduğunu düşünen biri için anlaması zor olan yazardır. zira uzun uzun, paragraf dolusu cümle kurmak yazarlık başarısının aksine başarısızlığıdır. mühim olan cümlelerin, gerekli yerlerde bitirilmesi,ayrılması veya bağlaçlarla bölünmesi ile anlamsal ve yapısal bütünlüğün sağlanmasıdır. bu, zamanında öys ve öss gibi (şimdiki isimlerini bilmiyorum) yeterince sınava hazırlanmış olan tüm kişilerin zihinlerine, çözdükleri birçok paragraf sorusunda sürekli dili yalın ve net olan edebiyatçıların övülmüş olmasından kazınmış bir bilgidir.

(bkz: boyu değil işlevi)
paragraflarını okuyoruz anlıyoruz tüm benliğimizle, o ne kadar kelime haznesi geniş olduğunu klavyenin tuşlarıyla sevişir gibi bize gösteriyor ve "vay be adam yazmış ha" dedirtmeye çalışsada*, biz onu ve üstel kişiliğini anlıyoruz. tutamıyor kendini, engel olamıyor,ilgiyi seviyor, biz onu anlıyoruz ne kadar kızsak da, o bizim köyümüzde, mahallemizde olması gereken kişiliktir.
noktalama işareti yerine bağlaç kullanan bir sözlük kullanıcısını anlaşılamayan insan gizemine ulaştırma çabası...
öncelikle "bluevelve'yi" diye bir yazım hatası kabul edilemez.
okunuşu bıluvelv dir ve "bıluvelv'i", ingilizcesi ile "bluevelve'i" anlayacak olmalıdır. bu hatayı bıluvelv de yapıyor.

olay şu aslında. bıluvelv dediğimiz yazarı anlamak, basitçe, cümlelerin teker teker muhtevasını kavramak, seni o kadar cümle ve sözcük zenginliği ile boğmak isteyen ve kendisinin entelektüel birikimi olduğunu fark ettirmeye çalışan birisi bu adam.
o nedenle sakin bir şekilde, anlamak için!.. bakın anlamak için, tane tane okuyun.

aslında yazdıklarının o kadar da fazla anlam içermediğini sadece çoğunluğu basit bir demagoji olduğunu fark edeceksiniz..
anlamak zor değil yeter ki anlamak isteyin. ama o anlama zirvesine eriştiğinizde, yani nirvanaya ulaştığınızda anlayacaksınız ki o kadar da anlam yüklenecek bir şey değil..

saygılar..
adam derken... seni hesaba katmayacağız haberin olsun.
(bkz: yok denecek kadar az)
adam olan adam olmadığını anlar.
kim olduğunu bilsem anlamaya çalışacağım da..
(bkz: bluevelve kim)
(bkz: kim ki bu bluevelve)
(bkz: bluevelve kim amk)
anlasa anlasa hbbia anlar.
(bkz: ben yokum baştan diyeyim)
(bkz: kaldı mı dohuz)
kaç tane olduğu bilinmez fakat kendisi "inciciler sktirsin gitsin." dediğinden beri 1 tane eksildiği kesindir.
(bkz: bsg)