bugün

+ klasik bir palavradır.
+ kümenin elemanları sayılacak olursa ; ortada sevilmeyen bir sevgili , 'artık bunu da sallasam da yeni birisini bulsam' tadında bir partner , zaten baştan bitmiş olan ve uzatmaları oynayan bir ilişki keşmekeşinde yaşanan olaylar...
peki şimdi ne olacak?
ben sana söyleyeyim ne olacağını yavrucum benim ; bak bu ilişkinin miadı zaten dolmuş canım. yarın gelecek o denyo ,
''sana bir şey söylemem gerek''
diyecek. seni bir cafe'ye çağıracak. her zaman gittiğiniz yer olması da muhtemel haa! ayrıldıktan sonra iz bırakmak istiyor denyo. hani sonra geri döner mönerse , romantik ayağına yatıp
''hani ilk buluştugumuz yeri hatırlıyor musun? orda bıkramıştım seni... oraya gelsem bulabilir miyim..'' gibisinden denyosal içerik taşıyan cümleler kuracak belkimde! ne biliyon ki?
yüzünden düşen bin parça hallerine bürünecek o gün. sen içinden ''sie'' diyeceksin ama bir şey de yapamayacaksın.ardından o sihirli cümle gelecek;
''bu ilişkiye hazır değilim'' vaşşşşşşş!!!
saf saf dinleyeceksin onu. dinledikten sonra belki sana daha da saçmalayarak
''ama yine de arkadaş kalabiliriz. ne dersin?''
diyecek. sen içinden ''sie x 2'' diyeceksin belki ama yine bi mok yapamayacaksın... iyi madem diyip hazır olan bi labunya bulacaksın. belki o da daha sonra hazırlıksız yakalandığını anlayacak ve sana aynı zırtapozluğu yaparak ''bu ilişkiye hazır değilim'' diyecek ama bu sefer sen hazırıklı , tecrübeli yani o kazığı önceden hamuduyla yutmuş birisi olarak o sihirli sözü yüzüne karşı çemkireceksin;
''sieeee''. bu iş burda biter diyeceksin , ben de bu entry burda biter derim lan o zaman!
sen yoluna ben yoluma... yıh yıh..
(bkz: ıf not now when)
klasik bir palavra değildir.hazır olmayısın karsıdaki kişiye açıklanmak istenmesidir. bünyelerin yaralarının taze olduğu dönemlerdir. karsınıızdaki kişi muazzam bir insandır belki ama siz onu fark edip layıkıyla ilişki yasayabilecek durumda değilsinizdir. yasarsanız ki bu büyük bir hatadır. yine biter. olan yara daha bir derinleşir. ve hep merak konusu olmustur bende neden hazır olunmadığı zaman kızarlar teklifi sunanlar verilecek yanıt menfi olduğunda neden hazmedemez insan. oyuncak isteyen çocuk misali huysuzlaşır.
-belki verecek daha iyi birini bulabilirim, o yüzden sen biraz daha bekle... cümlesinin makyajlı versiyonudur.
her zaman erkeklerin başına gelen ve kız tarafının erkeği eğer beğenmemişse onu kırmamak adına söylemiş olduğu bahane.
"sen bana istediklerimi veremezsin" demenin kibarcasıdır.
(bkz: kırıntı yapmak)
iliskiden yeni cikmis ya da aradan zaman da gecmesine ragmen eski iliskinin puruzlerini icinde yasayan bunyenin yeni iliski arifesinde karsisindakine soylemesi olasi soz obegi..
(bkz: gotumden masallar)
- hadi sevişelim..
+ bu ilişkiye hazır değilim yavrum
- neden?
- nedeni mi var lan manyak karı? 3 saatte 4 kere seviştik! bizimki de can! suyla çalışmıyor ki bu yaa!
peşinden muhtemelen şu gelecektir,
(bkz: seni sevmiyorum ama değer veriyorum)*
külliyen yalandır efendim.
birkaç gün sonra gidin bakın, biriyle çıkıyordur bu kesin. sırf sizi beğenmediği için böyle rezil bir yalan söylemiştir. dürüstlükten nasibini alamamış insandır.***

(bkz: dürüst ol canımı ye)
ya arkadaşım beni kasıyosun, ne istediğimi ben bilmiyorum ki sana söyliyeyim. siktiret ben daha hoşuma giden birine vermeyi düşünüyorum... demenin değişik bir varyasyonudur.

türk gençliğinin * sıkça kullandığı bir cümledir. genelde böyle flu söylemler kullanarak büyülü bir atmosfer ve gizemli bir hava yaratmaya çalışırlar. feleğin çemberinden geçmiş adam imajı her zaman prim mentalitesi hüküm sürer.
ilişkiye başlamadan evvelki rahat olma poziyonudur.* **
(bkz: iğrençleşmek)
(bkz: sanki uzaya füze fırlatacak)*
bahanelerin en saçmalarındandır.
"kalbin kırılmasın ama henüz başka adaylar var ve onlara bakmaktayım ama sen yine de kenarda bekle belki ileride lazım olursun" demenin değişik versiyonudur.
- kamil ben bu ilişkiye hazır değilim.

+o kadar da antreman yaptık necla, bak olmadı ama şimdi.

-...
aşık olmuşsunuzdur; hayatınızın aşkı sanmışsınızdır, planlar yapmış ve tüm kalbinizi adamışsınızdır, alışmışsınızdır. zaman geçmiş, herkes bile sizi onunla kanıksamıştır derken; terkedilmişsinizdir ya da bir şekilde yollar ayrılmıştır. geceler boyu ağlamışsınızdır aradan aylar bile geçse. etrafınızdaki insanlar size yavaştan yaklaşmaya başlamıştır ama siz kalbinizde hala o insanı barındırıyorsunuzdur. düşünürsünüz "bu böyle olmaz bir aşkı unutmanın en iyi yolu başka bir ilişkidir" diye ama sonra tekrar hatırlarsınız "hayır hala o var kalbimde olmaz kendimden nefret ederim bu şekilde intikam alamam kendimden" dersiniz ve yapamayacağınızı anlarsınız.

- neden deneyemiyoruz ki hem arkadaştık birbirimizi de tanıyoruz, güven mi vermiyorum?
- hayır ben sana güveniyorum sorun o değil...
- peki ne?
- kalbimde hala o varken sana nasıl sevgi sözcükleri söylerim? kısacası bir ilişkiye şu an hiç hazır değilim. kırılmış kanatlarım var ve yalnız kalmalıyım, yalnız alatmalıyım bu acıyı. hem bilirsin yalnızlık paylaşılmaz.
- ...

karşı taraf genelde kırılır ve trip atar. gurur yapar. ancak gerçek sevgi sevilen kişiyi daha da yağmalamak değildir; onun iyileşmesine yardımcı olmaktır onun istediği şekilde.
vermek için daha randımanlı adamlar bulabilirim, belkide var ama sen bilmiyosun. azıcık kenarda kal, koyun kalmazsa ortalıkta sana abdurrahman çelebi diyeceğim. demektir.
Açık açık seni istemiyorum demektir.