bugün

http://www.konhaber.com/h...metreyi_buldu-661266.html

şöyle bir haber var. bildiğin 4 metre kar var la burada. birader siz nasıl yaşıyorsunuz demezler mi adama. gidin seydişehir-beyşehir-akşehir gibi güzelim memleketler var.
at üstünde kılıç sallayan Türklerle bozkırın tezenesini akla getirir.
(bkz: Neşet Ertaş)
Rüzgar vurdukca bozkır yaşama coşkusu verir.
Türk,moğol gibi kavimlerin yaşam alanı ve türk uygarlığının yükseldiği yer.
Ne denizi ne yeşili bozkır gibi dinlendireni yoktur.
blu tvnin polisiye dizisi konusu oyuncuları ve konu işleyişi şekliyle gerçekten insanı içine çeken bir dizi. Müziklerinide sevdim şahsen neden ses uyandırmadığını merak ediyorum.
Şahsımı oldukça tatmin etmiş dizi. Umarım hemen final yapmaz. Gayet güzel ilerliyor oldukça sevdim.
behzat ç.'den sonra en iyi polisiye yerli dizidir. adının hakkını da veriyor ayrıca, lehçeler, yaşantılar, polisler diyaloglar falan tam bir bozkır. temas ettiği konular nefis, çocuk tacizi, eşcinsellik vs... yiğit özşener çok iyi oyuncu, bunu da ayrıca belirtmek gerek.
en sevdiğim bitki örtüsü.
ın tezenesi dendi mi akan sular durur.
Bazen yolların geçtiği ama en nihayetinde denizlere ulaşılacak olandır.

Geçse de yolumuz bozkırlardan
Denizlere çıkar sokaklar..

(bkz: Yeni türkü)
tahını en meşhur beldemizdir.
bozkırda doğdum, yürüdüm ve koştum. bozkırda yeşerdim ve kurudum. tozunu yuttum, varoldum ve kayboldum. su oldum aktım derinlerine, güneş doğdu çatladım. bozkır, benim ocağım, obam. ateştim bağrında, buz tuttum karanlığında. düştüm, kalktım. varım. bozkırdayım. deniz nedir bilmem. ıslatan terimdir..

Can bonomo
dizi ilk bölümlerde oldukça sarıyor fakat finale iki bölüm kala çok saçmaladı.

tavsiyem: izlemeye değmez, izlemek için benim gibi blutv'ye gidip para falan vermeyin. içerik olarak zaten çok film veya dizi yok. ayrıca şöyle bir saçma durum daha var. Mesela yapımları ingilizce altyazı izleyemiyorsun. Mesela game of thrones'u kalkıp ingilizce altyazı izleyemezsin ama türkçe dublaj ve türkçe altyazı seçeneği koyarsın.

--spoiler--

--bak spoiler veriyorum sorumluluk kabul etmem --

Ulan bir defa nuri pamir'in iç sesini veriyorsun, anlatıyorsun, anlatıyorsun 6 bölüm, sonra sikko sikko hiçbir şey olmamış gibi saçma bir finale bağlıyorsun. O kadar bölüm izledik, ilk bölümler heyecanlı idi.

Final tam bir saçmalamasyon. Hiçbir şey olmamış gibi diziyi kesmişsin. Yazacağınız senaryoyu..

Abbas ve fikret gay. Dilara'nın dayısı da öyle. dayısı, fikret ve abbasın ilk göz ağrısıymış. Birbirlerine aşıklar ama çocukları ve dayısını öldüren abbas. Fikrette cinayetleri ortaya çıkarmaya çalışıyor, kızına bak senin baban böyle böyle böyle diyor. Finaldeki anlatmaya çalıştığım saçmalık bu değil, yanlış anlaşılmasın. Finaldeki saçmalık, nuri gözünden hikayeyi anlatıp, hiçbir şey olmamış gibi çekim yapmak. Son iki bölümdür boş boş sahneler koymak, mesela finalde emniyet amiri nuri pamir'i görevden alıyor. 10 dk saçma sapan diyaloglar var, yok işte artık eniştenin yanına işe girerim, kombi bağlarım, zaten çok para yok o işte, şöyle böyle.

Ya anlatacağınız hikayeyi de, çekeceğiniz diziyi de bilmem ne yapayım da, bilmem ne yapayım.

--bak spoiler veriyorum sorumluluk kabul etmem --

--spoiler--
özetlemek gerekirse güzel başlayıp harika devam eden ama finale doğru sağlam sıçıp batıran dizidir. Bunu 10 bölümde nasıl başardılar hayret.
Şu an 7. Bölümdeyim. Ve şunu çok net söylüyorum Kanıt ile çember dizisindeki aldığım keyfi bu dizide de aldım ve alıyorum.
--spoiler--

--spoiler--

Adalet zamanın kölesidir, sikilir durur.
izlediğim en iyi Türk dizisi olabilir.
konya'nın alt tarafta kalan yaklaşık 25 bin nüfuslu küçük bir ilçesi.
Her iyi dizinin finali kötü olur. Bence son zamanlarda izledigim en iyi dizilerden tavsiye ederim arkadaşlar.
Sigara. Ne güzel içiyorlar öyle.
Hakkında entry göremeyince şaşırdığım ve henüz bitirdiğim, polisiye türünde blu tv dizisi.

10 bölümlük mini bir dizi, şu zamanlarda bir çırpıda izlenir. Başrolleri çok iyi yiğit özşener, ekin koç, canım altan erkekli...

Lakiiin, gelin görün ki rezzzalet bir final...

9 bölüm gayet güzel tıkır tıkır işle olayları, bize karakterleri göster sonra finalde hepsini yık saçma sapan bitir. Oldu mu? Olmadı...
Ama olsun. izlenir. 7/10 diyorum.
son senelerde çekilmiş en iyi internet dizisidir. aksini iddia eden yallah hakan muhafıza.
fena olmayan birblu tv mini dizisi. şahsiyet, masum kalitesinin bir tık altında diyebilirim.

88 plakalı, hayali bir iç anadolu şehrinde geçiyor dizi. ikonik bir cinayet büro başkomiserine sahip. evet hepimizin aklına behzat ç. geliyor; ama gariptir ki, seyfi amir de çabuk alıştırıyor kendine.

sonra nuri pamir katılıyor cinayet büroya. hikayeyi de onunla beraber takip ediyoruz. derken, birbiriyle ilişkili cinayetler başlıyor ve olaylar gelişiyor. çok detay vermeyeyim; ama kaliteli oyuncu kadrosuyla mutlaka izlenmesi gerekiyor.

iç anadolunun insan manzaralarına da göz atmış bu arada dizi. genel olarak nefret ettiğim profiller olsa da, hakkını vermiş dizi bu tiplerin. ara ara yerel halkın adetleri, namuslu geçinip şeytanın ta kendisi olmaları vs. klasik türkiye işte..

güneş gözlüğü sevgisi ve benimle aşırı benzerlik gösteren aşk hayatı ile, nuri pamir'e ayrıca sempati duydum. ah nihal.. nihallerimiz...
Dağlar kibri
Ovalar mülkiyeti cezbeder.
Sadece bozkır öğretir insana ebediyeti ve had bilmeyi.
Allah her yerdedir,
En çok da bozkırda.