bugün

Üniversiteleri teröristlere açan akademisyenler kadar konuşulmayacaktır.
(bkz: tengir budun haberleri)
kepazelik, şaşırmadık çünkü rte'ye göre türkçülük bölücülüktür.
Rabia işareti yapsaydi ne olurdu acaba diye insan düşünüyor.
sevindirici haberdir okulda ideolojilerin yeri yok. türkçülerde kürtçülerde islamcılarda mal bu ülkede amk.
Bozkurtçu filan değilim ama kadın bismil gibi bir yerde bozkurt işareti yapabilmiş, bu da ayrı cesaret, tebrikler.

Rabia işareti yapmadığı için de işten atıldı, orası da ayrı.
Benim şaşırdığım kadın ücretli öğretmen. Büyük ihtimalle zaten bismilli diyarbakırlı falan. Nasıl bozkurt yaptı.

Hmm, belki de orda çalışan bir polis eşi falandır.
son dönemde bir partiyle özdeşleşen bir siyasal simge olarak addedilir olmuş bozkurt işareti. tüm türklerin sahiplendiği siyasal simgeler üstü bu işaret, türklerin birbirini tanımak için kullandığı bir semboldü.

öğretmen hanımın türk bayrağı önünde okulda yapmış olduğu bu hareket vatan sevgisi gereğince yapılmıştır kuşkusuz. kendisi diyarbakır değilde erzurum, adana, kayseri gibi milliyetçi bir yapıya sahip bir şehirde bu hareketi yapsa görevden de alınmazdı.

diyarbakır türk şehri değil midir? beyler. orada unutulan şey işaretten ziyade türk bayrağının önünde böyle bir pozun verilmesi ve bunun bazı çevrelere rahatsızlık vermesi.

özellikle Barzani ile yaşadığımız siyasi kriz sonucu böyle bir tablo ile karşılaşmamız kimin rahatsız olduğunu takdir edersiniz ki belli etmekte.
hayret doğru bir hareket yapılmış. okullar sizin ideolojilerinizi çocuklara empoze edebileceğiniz bir yer değil. düşünen nesiller yetiştir ki kendi iradesiyle doğruya yanlışa karar versin. yaptığı bozkurt değil rabia da olabilirdi veya zafer işareti de olabilirdi. bunun bi önemi yok önemli olan öğretme işine ideolojisini karıştırması ve ben bu kadının beyin yıkadığını düşünüyorum. ki bu öğretmen denen ama asla öğretme görevini yerine getirdiğine inanmadığım insan diyarbakır gibi kürtlerin yoğun olduğu bir şehirin okulunda böyle bir şey yapması tamamen kışkırtma amaçlı, küçümseyici bir harekettir.
yazık, eskiden öğretmenlerimiz ne kadar naif ve hoş görülüydü. şimdi ülkemin her yeri birbirinden nefret eden insanlar ile dolu.
Güzel hareket, yanlış zaman ve mekanda yapması sonucu atılmış yönetmelik böyleyse yapacak pekte birşey yok. Sonuçta hocanın düşüncesini cahilce anlık gaza gelme göşteriş amaçla yapmak yerine adam akıllı düşünüp o hareketi yapmasa kendi düşüncesini öğrencilere aktarma fırsatı olurdu yazık olmuş. Bazen insan bir eylemde bulunmadan üç kere düşünmesi gerek.
Neşe öğretmen de 26 Ekim 1993'te Bismil 'de şehit edilmişti. Doğu cephesinde değişen bir şey yok!
Yine karşıt iki görüş arasında mekik dokuduğum bir başlık. Olayın yaşandığı yer dolayısıyla cesaretinden dolayı hocamızı alnında öpüyorum ama bana ve görüşlerime ters düşen bir hareket olsaydı acaba aynı tepkileri verebilir miydim? Hayır şurda beylik laflar eden kimse yapamaz bunu bu yüzden siyasetin eğitime karıştırılmaması taraftarıyım. Zira hocadan da dersten de okuldan da soğutur insanı bu hareket.
kim işten atılmasına ön ayak olduysa onun işten atılması lazım.
Bu ülkede yaşanılmayacağını dün söylemiştim. Bunlar da tuzu biberi oluyor işte. Zafer işareti yapsanız zam yapılır bu memlekette. inanın hiç şaşırmadım bu olaya. Neler yaşandı ve yaşanacak daha.. Evet
Edebiyat derslerinde Bozkurt Destanını okutuyoruz. Oldu olacak onu da yasaklasınlar. Bozkurt Göktürk Devletinden beri Türk milletinin sembolüdür.
doğru hareket. neyi savunursan savun, bir devlet memurusun, karşındaki çocuklar da ailelerinin sana emanet ettiği öğrenciler. senin görevin çocukları eğitmek, onlara propaganda yapmak değil.

zito!
akpye göre türkçülük bölücülük olduğu için bu yapılan normaldir.
iyi yapmışlar amk lan sen hocasın ne bu hareketler ayrıca diyarbakır da bu hareketi yapmanin anlamı ne ? asıl bölücü bunlardır.
görsel
Medyatik bir yalandan ibarettir.
çok iyi olmuş

umarım artık ülkücüler de kim dost kim düşman daha iyi tanırlar her yüzüne gülenleri iyi sanmazlar.

o bacımız da inşallah ileride sözleşmeli değil kadrolu personel olarak da iş bulur.
bakın lütfen okuyun.

üstte haberin yalan olduğunu gösteren bir entry var.

buna rağmen hala koyun gibi yorum yapıyorsunuz. haberi araştırmadan...

t : yalan bir haberdir.
Sınıfta öğrencilerine tekbir çektiren şerefsize ne oldu peki? Merak ettiren başlıktır.