bugün

bazı tüccarların ve özellikle sarraflarla değerli kağıt ve tahvil* alışverişiyle uğraşanların;alım,satım ve değişim amacıyla devlet denetimi altında iş yaptıkları yer.
sadece rsı ve ccı indikatörlerine bakarak çok para kazanabileceğiniz basit bir oyun olmamakla birlikte, az da para kaybetmezsiniz hani... *
(bkz: imkb)
(bkz: borsa lisesi)
parası cok olanların, paralarını, daha cok parası olanlara vediği yer.
içinde kullanılan terimlerin son derece karışık olması nedeniyle ilk bakanların bişiy anlamdığı yatırım olayı. ama bazı bünyelerin para sevgisi bunu yenmesinde yardımcı olmakta. akşamları gazeteye bakıldığında bir hissenin yüzde 20 artığını görmek insanı dumura uğratır. anlayanlar anlayanlara anlatsın
Belirli ticaret merkezlerinde, belirli tarihlerde alıcı ve satıcıların biraraya gelerek menkul değerlerin fiyatlarını saptadıkları yerlerdir. Borsalarda sözkonusu malların hazır bulundurulmaları gerekli değildir. Borsaların başlıca türleri şunlardır:
a) Menkul değerler ve kambiyo borsaları: Hisse senedi, tahvil, çek, poliçe, altın ve yasaların izin verdiği ölçüde yabancı paraların satıldığı borsalardır.
b) Ticaret ve emtia borsaları: Tahıl ve benzeri ürünlerin örnek üzerinden alınıp satıldığı borsalardır.
c) Hizmet borsaları: Nakliye ve sigorta gibi hizmetlerin fiyatlarının saptandığı borsalardır.
bazı evlerde 09:30-16:30 arasında konuşulan öncelikli konu
(bkz: burası borsa kim kime korsa)
dizlerime kadar battığım, istinye merkezli çalışan, yerli ve küçük yatırımcıyı büyük ve yabancı yatırımcılara düzdüren, bir anlamda elektronik karhane(!)
insanı gün içinde 5 saat boyunca kapsama alanı dışında bırakan, milli maçlardan daha eğlenceli olduğunu söyleyenlerin az olmadığı bir ekrana sahip olan, rakamların sadece aşağı ve yukarı çıkmasıyla ocaklara incir ağacı diken orjinal bir tuzak.
italyanca da çanta anlamına gelir. articolo'su "la" dır. "la borsa" şeklinde söylenebilir
bütün içinde % 38.2 oranındaki bir grup insanın, %61.8 oranındaki bir grup insanın korku ve umutlarından faydalandığı yer.
Akıllılar istedikleri şeyi, akılsızlar başkalarının istediğini öğrenir sözüyle yola çıkıldığında akıllıların para kazanmayı öğrendiği, akıllıların akılsızlarada para kaybetmeyi öğrettiği sistem
son 3 yıldır bu aylarda 3 büyükler diye nitelendirilen kuruluşların hisseleri hep artmıştır.para kazanmak isteyen yazarlarımıza önerilir.ben 100 kaat basıcam valla.özellikle transfer döneminde artış %10 dan aşağıya düşmez.
bursa için kullanılan bir kelime.
(bkz: açığa satış) işleminin mutlaka kullanılması gerek yerdir. esas para açığa satış'ta vardır, kullanabilene tabi.
ytl'ye geçiş esnasında lot hesabı değişiyordu. Artık en küçük birim bir lot (1000 adet hisse senedi) olacaktı. Türk hava yolları'ndan aldığım 600 hisseyi bütünleştirmediğim için, o şekilde kaldı. 600 hissemi ne harcayabiliyorum nede satabiliyorum nede üstüne 400 ekleyip bütünleştirebiliyorum.

(bkz: elinde patlamak)
bugünü 348 puanlık artışla tamamlayan oluşum.
borsa eşittir yatırım uzmanları.benim sinirime dokunuyor.boğalarayılar gibi garip garip terimler,kısaltmalar,ADEL,BOLUC,CEMTS falan... illa bunları ezberleyeceksin.görünce hemen tanıman lazım çünkü televizyonun altından hızlı hızlı geçiyor!borsadan para kazanacaksan bunları çözmek zorundasın"demeye getiriyorlar.amaç senin gözün korksun,paranı bunlar alsın yatırsın,sen işlerine karışma,bu.
(bkz: borsa efsaneleri)
kendisine 50 milyar yatırıp, 25 milyar geri aldığın oyun.
emile zola' nın bir sene boyunca borsada çalışarak tamamladığı eser. romanı yazabilmek için zola, borsadaki tecrübelerinden faydalanmıştır.
(bkz: kumarhane)
borsa para sirkülasyonunu sağlamak amacıyla vardır. para avrupa uyurken amerikada, amerika uyurken uzak doğuda sürekli dolaşır, işlem görür. böylece sermayenin sürekli dolaşımı sağlanır.