bugün

görsel
görsel
ingilizlerin gerçektende araba üretme konusunda en ufak bir fikirlerinin olmadığını gösteren şekil A.
TMSF'nin Show TV'yle beraber el koyduğu Çukurova Holding kuruluşu.

Hadi bu da yandaşlara yallah yallah.
koç holding'e satılmasını beklediğim şirket yada ahmet çalık alır belki de ethem sancak ve fettah tamince *
her ne kadar adı british motor company de olsa bmc artık tamamen yerli olmuştur. o fabrikadan ekmek yiyen yüzlerce işci vardır. benim için önemli olan o şirketşn kurtulmadır. kim alırsa alsın fabrikayı.
Bütün borçları silindikten, pürüzleri giderildikten, batık bedelleri ödenip ayağa kaldırıldıktan sonra düşük bir bedelden, RTE'nin "Ethem abi" dediği Ethem Sancak'a bedavaya satılmıştır.

http://www.aktifhaber.com...ilciksiz-bmc-1000012h.htm

Bunları okudukça sinirimden oh olsun bize diyorum, başımıza gelen ve gelecek her şey müstehak.
zira eski şoförlerin bmc alanlara dediği gibi .
bu millet cahil.
gerçek sahibinin tayyip erdoğan olduğu söylenen şirket.

görsel
Eski kalitesi olmayan kamyon, minibus, otobus markasi.
endüstriyel ömrünü tamamlamış bir tesistir. çalışanları da tarih öncesi memur zihniyetli adamlardır. korkunç bir meblağa bir yandaşa satılmıştır. ama o sakallı soytarı alacağı savunma sanayi ihaleleri ile ihya olacaktır.

(bkz: onlar konuşur akape götürür)
Kendi sinifinda mercedesle iyi performans sergileyen otobustur. Man cobra vb. bu şartlarda bmcden daha geride.
Ethem Sancak'a hediye paketiyle sunulduktan sonra askeri ihalelerde önü iyice açılan, en son iETT'nin 375 araçlık otobüs ihalesinin 2 kere iptal edilmesinden sonra üçüncüde muvaffak olmuş firma.
özellikle pro serisi efsanedir. bizde pro 822 var (ama motoru 827), dağda, bayırda harika gidiyor, kolay kolay bayılmıyor ve bana göre en dayanıklı kamyon. akarı yok, kokarı yok.
AKP MKYK üyesi Ethem Sancak'ın sahip olduğu BMC'nin 19 şirketinee 135 milyar TL'lik yatırım maliyetli projelere
➡Yatırım tutarının 2 katından fazla vergi muafiyetleri
➡Kamu alım garantisi
➡Bedelsiz arazi devri
➡Kredilerde faiz destekleri
➡istihdam destekleri veriliyor.

Yuh amk. Bu teşvikleri bize versinler biz de bir şeyler üretiriz elbet.
şu bmc'nin ürettiği yeni otobüsler (sanırım Antalya ve istanbul' gitti bazıları) izmir'de üretiliyor. biz de bmc'nin tedarikçilerinden biriyiz.

hatta hani şu otobüslerde durmak için bastığınız buton var ya, hah hani basınca kapının üzerinde bir lamba var, durunca kapının açılıp açılmayacağını belli eden... işte onun tedariğini bmc'ye ben yaptım!

çin'den getirttim hepsini, en dandiğinden, 0.50 dolar ya bedava amına koyayım!

niye söylüyorum ben bunu?

olur da otobüse binerseniz ve butona bastığınızda lamba yanmazsa ve içinizde "kapı açılır inşallah" diye bir tedirginlik yaşarsanız, küfretmeyin... değmez...
Die arabische mann.
100 de yüz türk beaaa deseler de kanmayın. Mehmet emin karamehmet in elinden alıp sakallı bir arrrap piçine satılan ve yarısına yakını katarlı başka yavşaklara ait olan bir firma.

üstelik bu firmalar kalkıp almanların %51 ortaklığı ile tank üretecekler...

yani altay tankına ödenen her paranın % 20 küsuru bize geri kalanı araba ve almana gidecek..

al sana yerli tank.

Koç a vermemek için elinden geleni yaptı vatan hainleri..
Yıllardır teşvik üstüne teşvik alıyor bunlar. Ortada ne var peki?
Sadece ve sadece zırhı kağıttan Kirpi...
Devletin fabrikasının lisansı hakkı olduğu ve üretimini yaptığı Fırtına Obüsünü yandaşlıkla üretecekler derken devletin halkın fabrikasını da bu firmaya peşkeş çektiler.

Yerlileştirilmesini ve geliştirilmesini tasarımını OTOKAR'ın yaptığı ALTAy tankını da bu kamyon üreticisine verdiklerinde şaşırmıştım.

Ama bildiğin yandaşlıkla yüzünden hayır akmayan bir adamın bunlardan nemalanması sinir bozucu bir durum.

Gözünüz kulağınız BMC de olsa ileride çok sakandal çıkacaktır.
Altay tankını üreteceklerdir, ilk 40 adedi ithal motor, diğerleri ise italyanlarla birlikte çalışılarak kendi ürettikleri motorla teslim edilecektir.
biritiş motor kampıni.
görsel
otobüs markası.
bir otobüs markası.