bugün

yaşanmış ve bitmiş bir ilişki için yapılacak en iyi şeyi yapamamaktır.
bir hırs uğruna intikam almak için yapılanları ve kötü günleri yaşatanı unutamamaktır.bile bile isteyerek unutmamak versiyonu da mevcuttur.
(bkz: eski sevgilinin bir turlu eskimemesi)
o birinin sizi tamamen unutmuş olmasıyla alakalıdır. (bkz: hazmedememek)

o sizi unutamıyor olsaydı, siz onu çoktan unutmuştunuz.
Dar alanda kısa paslaşmalar filminde Savaş Dinçel ve Erkan Can arasında geçen diyalogta kusursuz bir şekilde anlatılan, başta olmaması ümit edilse de ciddi ve güzel bir tecrübeye dönüşebilen durumdur.
insanın kendine acı çektirmesi.
sürekli unutmak için gayret sarfeden kişinin başına gelecek sonuçtur. kendi haline bırakıp bünyenin unutmasına fırsat vermez, devamlı: "unut unut" diyerek kendine unutması gereken kişiyi hatırlatır.
Her zaman işin kolayına kaçıp unutmak yerine birini unutmamaktır zor olan!!!
eger çabaladıgınız halde olmuyorsa ve o bunun farkında bile degilse acınızın katsayısını her gün biraz daha arttıracak olan durum.unutmak için kendinizi zamana bırakmak konusunda ısrarcı olmak gerekir.
gitmek kolay olan yol ama bazen kalınamıyorda. insanların engellere direnemeyip ayrılmasına rağmen, duygularının bir türlü yitip bitmemesidir. tabi buda ancak gerçek aşkla olur. lakin diğer türlü herkes çabucak unutulur. bir seven kalır akılda, yürekte, içinde..
(bkz: yaptım oldu)
aranıza kilometreler girmesine gerek yok unutmak için, bir zamanların aşkı sadece bir zaafa dönüşebilir. önemli olan zaafına yenik düşmemektir. insan kalben gidebildiği en uzak yere gitmeli. onu da mantığıyla yapacak artık.
Allah korusun diyorum... unutalım her birini mümkünse. üzülüyorum lan ben sonra, yazık bana!
(bkz: kapanır en derin yara acısı da unutulur)
hala var mıdır? dedirten, her insana nasip olmayan duygudur bu. bir diğerine "geri zekalılık" gibi gelse de, benim gözümde "çok şık ve asil bir duygu" dur. evet duygu.! herkes sahip değil buna. birini unutamayan adam, kendi yaşanmışlığını da inkar etmez. acısı da, özlemi de asildir.

her babayiğidin harcı da değildir ayrıca. yaşanılanları gözardı etmeyen, manasız bırakmayan, hiçe sayamayan adam davranışıdır...

insan kendine kıyabilir mi? onu unutmak kendini öldürmektir.

can alıcı dip not: "birini unutamamak; sıvamaktır. aşık olur sıçar, unutamamayarak da sıvarsın". annem.
kadın tuhaf beyler.
Acıya bağımlı olduktan sonra ortaya çıkar. insan artık unutamadığına değil, yaşadığı acıya aşık olmaya başlar. işte o an bitiksin demektir.
bir umuda körü körüne bağlanmaktan başka bir şey değildi. "ya çıkıp bir gün gelirse..." düşüncesindeki "ya" kelimesinin karşılığıdır.
unutmak istememekten kaynaklanır.
unutulmak istenmiyor da olabilir.
(bkz: sözlükteki leylalar).
bir insanın çok sevdiği yada değer verdiği bir kişiyi unutmakta güçlük çekmesidir.
duygularını bastırmak istemesine karşın yüreğine engel olmayan ahmak topluluğudur.
her akşam yatmadan önce gelmişine geçmişine sayma durumu.
iyidir.her yönden çok iyidir.

hele ki iyi sevişiyordur, onun üzerine başka biriyle olmak ııı hakarettir.sırf bu yuzden ömür boyu yalnız kalabilirim..
gelmiş geçmiş ülkemiz tarihine adını altın harflerle yazdıran kişiden bahsetmektir.
en saf ve sinir bozan olgu .