bugün

yoktur böyle bir şey efendim. Kimseye sonsuz filan güvenemezsin. Çok seversin deli gibi kulu köpeği olmuşsundur, aynı zamanda birliktesindir aylarca, en büyük alışkanlığın olmuştur. Kaybetmemek korkusuyla her şeyi yaparsın güvenmek istersin ama olmaz. Kimse demesin biz çok mutluyuz şöyleyiz böyleyiz ve birbirimize çok güveniyoruz diye. Çok mutlu olabilirsiniz harika çift olabilirsiniz ama bırak o çok güvenme ayaklarını. kendini kandırabilirsin ancak. aç gözünü iyi oku o da sana güvenmiyor oldu mu şimdi?

anne babaya da güvenmem ben arkadaşım. Tek varlığım onlar olsalar da kötü bir şey olsa söylenmez nasıl güven duyayım?

ama tabi böyle de yaşanmaz insanın içi içini yer yaşarken ölü moduna geçer. evet tüm dediklerimi unutun güveniyormuş taklidi yapın. *
Kazığın üstüne oturmayı göze almaktır.
babana bile güvenme demişler bu devirde.aptallıktır, hayal kırıklığıdır.annen güven ama bak o ayrı..
yeteri kadar uzun sürerse; sonsuz hayal kırıklığına uğramakla sonlanır her daim, istisnasız. kimse vaz geçilmez değildir ve herkes yalan söyler. dolayısıyla her sonsuz güven bir gün sonsuz hayal kırıklığıyla biter. ne demişler; 'herkese bir açık kapı bırakacaksın'
hayatta her şeyin sonu olduğundan sonu hüsran olacak durum. bakış açısı esnekliği bu gibi durumlarda hayat kurtarabilir.
çok klişe olacak ama yapılacak en büyük hatalardan biridir. insanoğlu tabiyatı itibariyle güvenilmez, karmaşık bir yapıya sahiptir.

hatta bence insan kendine bile güvenemez çoğu zaman. herhangi bir zamanda herhangi bir konuda, şartlar değiştiğinde her zaman durduğun yerde durup, hep koruduğun duruşu koruyabileceğini düşünen insan var mıdır acaba? bence yoktur. o zaman kimseye güvenilmez babaşenko. ayrıca "sonsuz güvenmek" ne lan? tiksindim bir an.

son olarak seviyeyi hakkaten dibe vurdurmuşken özlü bir sözle daha da çirkinleşmek istiyorum.

babama güvendim, gitti... neyse benim için bile çok kötü oldu lan!
sadece kendine güvenmeli insan. aksi halde sonsuz güvendiğin kişinin yapacağı ilk hamle o güveni yıkmak olacak. öyle bir yıkar ki kendine bile güvenin kalmaz.
imkansızdır ya da kısa süre için geçerlidir. her şeyiyle güvenilir bir insanla karşılaşsan dahi. bu güven duygusunu kaybedeceğinden korkup hayatından çekip gitmeyeceğine tam anlamıyla güvenemezsin. zaten insan kendine bile güvenemezken şu hayatta, o birinin çekip gitmesi sadece onun değil tamamen senin suçun da olabilir. bu sebeple birine sonsuz güvenmek bence imkansızdır.
yok öyle bi hane.
güven sarsıldığı anda, yaşanılacak en büyük hayal kırıklıklarından biridir.*
aptallıkta sonsuzluğa ulaşmaktır.
istisnai bir durumdur. mümkündür.
karşıdakini melekle mukayese edince gerçekleşen ve bir daha kimseye güvenmemekle sonuçlanan hadise.
yok öyle bir dünya.
Beyni boklaşmış insan hareketidir. Kimseye güvenmemek her zaman prim yapar.
imkansız gibidir. hatta öyledir.
(bkz: güvenilen son kalenin de yıkılması)
sonunda mal gibi ortada kalmaktir.
o çok baba bir adamdır..
(bkz: limitsiz kredisi olmak)
önce güven'meyi öğrenirsin..sonra güvenmemeyi!!
genellikle aşkın ilk evrelerinde sevgiliye duyulan güvendir. zamanla büyünün etkisini kaybetmesiyle birlikte ortadan kalkan güven olarak da tanımlanabilir.
Sacmadir.
donsuzken size birşeyler yapmadıysa rahatlıkla yapılabilecek eylem. evet efendim bu kişiye sonsuz güvenebilirsiniz.
göte girecektir.