bugün

evdeki bilgisayarın içine sıçması...

kütüphanemden ,koleksiyonlarımdan eseler istemesi ..

gitmek bilmemesi .

böyle sıralayabiliriz.
evinizde kalp krizi geçirip ölmesi. * * * * * * *
ayağı kokması , 3 gün geçmez esaslı bir kokunun aroması o evden...
en büyük "şerefsizlik" demiyelim de benim için bir misafirin yapabileceği en büyük talihsizlik tam uyurken gelmesidir yatak koltuk vs uzanırsın yastığı bir güzel kavrarsın tam uykuya dalacakken ani bir zil sesi ile uyanırsın bir bakmışsın ki misafir gelmiş. bu bana milyon defa olmuştur artık bu esna da gelen msiafir olduğu zaman sen takıl ben uyuyorum direk diyorum. mutluyum huruzluyum.
durduk yere sanki çok ilgisizmişsiniz gibi ebeveylerinizi baz alarak, annenin babanın kıymetini bil kızım*oğlum vs.demeleri.
binbir zahmetle hazırlanan 10 çeşit yemeği beğenmemesidir. sanki saraydan gelmiş şerefsiz.
ev ahalisinin maddi ve manevi durumumuna gore davranmamasidir.
(bkz: halıya sıçmak)
ikram beklemeden, evin mutfağına dalıp buzdolabını karıştırıp aperatif hazırlayıp yemek. lan ne işin var mutfakta, yemekteyiz programında mıyız lan , siktrgt defol diyesi gelir insanın.
Tuvalete gidip büyük ihtiyacını giderdikten sonra sifonun arızalı olduğunu gördüğünde wc yi tıkayana kadar kağıt basmasıdır.
buzdolabını karıştırmak.
klozeti pis bırakmak.
tv. kumandasıyla oynamak.
bi türlü kalkıp gitmemesi. uykumuz gelmişken daha muhabbet açması.
tuvalette eşlerden biriyle yiyismesi.
evdeki kediyi köpeği yastık sanıp üstüne oturmak. lan yastık olsa bile insan elini uzatır kaldırır, babanın evinde de yastıkların üstüne mi oturuyodun hıyar?
wc de ki temiz bornozlara kçını sılmesı.
geldiği evde paşalar gibi gün geçirip, arkadan hiç rahat edemedim bunlar nasıl ev sahibi demesi.
haber vermeden gelmesi, saçma sapan ve gereksiz eleştirilerde bulunmasıdır.
yemeği beğenmemesi, söylenmesi. yeminle sikerim öyle misafiri. evime gelecek yemeği yiyecek beğenmeyecek bide söylenecek, sadece onu sikmem sülalesini de sikerim. ağzımın sinirlendiğimde bozulduğunu sana söylemiştim sevgili sözlük.
misafirliğinin bittiğini anlamayıp ısrarla misafir olduğunu belirtmesi..
Misafirin abazan oglunun yatak odasi gardirobuna saklanmasi ve gunlerce orada kalmasi. (bkz: gizli tanIk)
çat kapı gelmesi.
akşam yemeğini, tatlısını, çayını, meyvesini aradan çıkarmak. bok mu var anlamıyorum, yedin git.
salonun ortasına sıçmak.*
evde ailenin olmadığını söylersin yukarı çıkmamaları için ama nafile cevap şok etkisi yaratır; " sen çayı koy, ayakkabıları buraya mı çıkartıyorduk. "
gelirken eli boş gelmesi.

+biz geldiiik
-hoş geldiniz
+ee içeri buyur etmicek misin
-elin boş
+ne bekliyodun
-lan götveren elin boş geliyosun 15 bardak çay, 8-10 tabak yemek yiyiosun, televizyon izliyosun.
+kem küm ık mık.