bugün

misafir gittiği evde o evin hanımlarına bakmasıdır. gözüne mil çekilmesi gereken şerefsizdir.
bir misafirin yaptığı en büyük şerefsizlik; sigara içme ayağında çıktığı balkonda cayır cayır osurmasıdır. komşular o sesin misafirden geldiğini bilmezse içte şerefsizlikte sınır tanımamak budur.
"Abisi/ablası biraz bizim çocuğu bilgisayarda oynatsan" diyen ebeveyndir.
Çocuğunu getirmek. . Eğer bu çocuklarını olursa en büyük sefefsizlik o olur.
hasta yatıyorken, hadi kozalakı da bir görelim gelmişken diyerek yataktan kaldırmaları.

sanırsın beni görmeden yaşayamıyor pezevenk.
yukarıda yazılan 414 numaralı entry i okuyunca gülesim geldi.sağolasın güldürdün beni.konuya gelince adamına göre değişir.ben suskunum.
burnunu karıştırıp çıkan madeni koltuğun altına yapıştırması.
misafir çocuğunu da misafirden saymak gerekirse; ev sahibinin gitarının tellerini kasten koparmak.

zira ben bu çocuğu değil misafir görmek, sağ koymam da kibarlığımı korumaya çalışıyorum.
Misafiri cok seven biri olarak ;
Odama girip Gizli gizli parfümlerimi sıkması.
Evi incelemesi. Camları kontrol etmesi silinmiş mi silinmemiş mi diye.. toz var mi diye koltuğun altına, kapının arkasina bakması... serefsizlik değil de, hoş olmayan hal ve hareketler diyelim.
evin gencine sürekli gelecekle ilgili sorular dayaması.

*büyüyünce ne olacaksın?
*kaç yıllık?
*bitirince ne olacaksın?
*evlilik ne zaman?
*çocuk düşünüyor musunuz?
* 2 nci ne zaman geliyor? yapın artık ya bu büyüdü sevilmiyor.

kurtulamazsınız amk.
sevgilisi ile yatıya gelip sabaha kadar odalarında orgazm'ın her türlüsünü yaşatıp, yaşayan sabaha karşı da gelip beni uyandırarak sigara varmı? diyen ancak arkadaşım olduğu için "şerefsiz" diyemediğim kişinin yaptığıdır.
Otomatik oda Parfümü makinasını yürütmek.

Başımıza gelmişti oradan biliyorum.
wifi şifresi istemek.
gelen misafir çocuklu ise eşyalarıma bilgisayarıma dokunup ağabey oyun oynayabilir miyim? dediğin de ağzına kürekle vurasım geliyor... lan misafirliğini bil zalimce kullanıyor bozulsa al başına belayı... koşuşturuyorlar oradan oraya sinir oluyorum yahu durun akılı uslu veletler.
Çocuklarıyla birlikte gelmek.
Tuvalete sıçıp sifonu çekmeden boku orda bırakıp kaçmak.
ayak kokusudur. ulan leş yemiş sanki burnum düştü.
Tuvalete girdikten sonra temizlememesi.

Evde kadın varsa ve misafir erkek ise yatili misafirliğe gittiği evde atlet ile gezmesidir.
ilk defa evime gelen birisinin evdeki can dostlarım, papağanım, akvaryumum ya da muhabbet kuşum ile ilgilenmeleri. ulan it, sen kimsin benim akvaryumumun camına dokunursun. sadece izleyebilirsin.
hayır papağan ile dialog kuramazsın. zaten zat-ali siklemez sizi.
içkili şekilde misafirliğe gelmek.
televizyon kumandasını kendi himayesine alması, hadi bunu geçtim hadi kumanda şimdilik senin olsun fakat gelen misafirler arasında iki kişinin kendi aralarında "bu izlencek, hayır ben şu programı izlicem" kavgası nedir ya? ğğııırttt error.
Eve gelmeden önce haber vermemek.
Evin hanımına/ erkeğine/ kızına/ oğluna hallenmek olabilir herhalde.
Halıya çocuğunu s*çtırıp üstüne çay demletmesidir.
vaktinde gitmemesi.