bugün

1. Her şeyin ve daha fazlasının farkında olan insanı aptal yerine koymaya çalışıp ikna edebileceğini düşünmek,
2. Kıymet bilmemek, çok seven insanın duygularını sömürmek,
3. ego yarışına girmek ve yaptığı hatayı ego yüzünden kabul etmeyip özür dilememek,
4. daima karşı tarafı suçlamak.

Bu dördü çok geçerli ilişik kesme sebepleridir.
Osuruğu kötü kokuyorsa kesilir bence.
vajinasının olmaması. diğerleri sadece zaman kaybı.
sol gerici ya da sağ gerici olması.
cahil olmasi.
ve dahada kotusu, cahil oldugundan bihaber olmasi.
1. Bana değil, adımın önünde yazan unvana değer vermesi,
2. Kendinden altta gördüğü insanlara tepeden bakıp, üstte gördüklerine yalakalık yapması,
3. Bencil olması, yaptıklarını sadece kendi hayatı açısından değerlendirmesi ve empati kurmaması,
4. Her şeyi kişiselleştirip ota boka alınması.

Bütün bu özelliklere sahip bir aptalı hayatımdan çıkardım, çok iyi yaptım.
%52.18'lik kesim içerisindeyse benim için gayet yeterli bir sebebtir.
Bazen hayatını kaybeden biriyle bile ilişkin sürer. Sanki yanında gibidir, güzel bir olay yaşadığında o, oradadır. bir eşyasını saklamışsındır, veya bir fotoğrafı vardır cüzdanında..

Buna karşın, bazı insanların olduğu yöne baksan da, gözlerin onu göremez oluyor.. nedeni çoğunlukla, verdiğin duygusal ve fiziksel emeklere hürmetsizlik, ya da sadakatsizliktir..

Sorun şu ki; insanlar yaşları büyüdükçe daha affedici olur, fakat kırıldıklarında daha zalim ve katı bir hale dönüşür. intikam, ileri yaşların dürtüsüdür.
Insanlarla ilisigimi pek kesemem allah tarafından onlar beni kendilerinden kurtarırlar.
çok severdim kendisini. dile kolay 10 seneyi aşkın süredir tanıyordum. bir zamanlar her gün buluşurduk. birbirimizi anlardık. içimizi dökerdik çekinmeden. sonra...
bir gün bir baktım bu kadınlarla yaşadığı cinsel anıları anlatıyor. '' ben masadayken anlatmazsan sevinirim, hoşuma gitmiyor '' dedim. agresifleşti. yine aynısını yaptığı başka bir gün biraz öfkeli biçimde aynı ricamı yineledim, bu sefer dövmekle tehdit etti. kendi fikirlerini kabul ettirmek çok önemli olmaya başladı. çok normal bir konudaki önerisini geri çevirdim, ısrarla önermeye devam etti, sakince geri çevirdim, bulunduğumuz mekanın camlarını sallayıp indirecek kadar öfkelendiğini söyledi. bir zaman sonra bir hata yaptım. beni iki defa eleştirdi. kendisinin bir hatasını fark edince '' sabahtan beri çalıştım hiç uğraşamam '' diyerek dinlemek istemedi. beni iki defa küfürler ederek hayatından çıkardı. hep geri döndü. hep aynı gamsız, rahat, laf sokan tavrına devam etti. ben de bir gün '' sıktı artık '' diyerek telefonumu uçak moduna almaya, mesajlarına hemen dönmemeye başladım. şu anda benden yaş farkı bahanesiyle uzaklaşan 20' li yaşlarda bir kızla çıkıyor.
ben elimden geleni yaptım. içim rahat ve huzurluyum. ama o asla sorumluluk almadı.
sebepler karşılıklı iyi niyet, anlayış, güvenin bitmesidir. eğer biri beni domine etmeye ve kötüye evrilmeye çalışırsa benim için biter.

edit: bu yanlışı yapanı savunup bunu eksilemek de iyiymiş.
Her koşulda kendi çıkarını düşünmesi mesela.
Bir de çok konuşması.
Samimiyetin dozunu kaçıran, özel hayatıma burnunu sokan kim olursa olsun. Benim için o kişi artık yok hükmündedir. Affetmem de..