bugün

duygularını göstermekten çekinmeyen erkeklere, hassas erkeklere karşı 'hakaret' olarak kullanılan bir kalıptır 'kız gibi.'

kız gibi ağlamak, kız gibi vurmak, kız gibi konuşmak...

kız gibi sevmekten, sevebilmekten; kız gibi şefkatli olmaktan, zarafetten bahsedebiliyor musun?

yapmadığınız, yapamadığınız için bahsedemiyor olmayasınız?

kadınlara değer veremediğiniz, 'odunum ben yeaa' diyip işin içinden çıkacak kadar düşüncesiz, duygu yoksunu yavşaklar olduğunuz için kadınların güzel yönlerini göremiyor olmayasınız?

saniyenin üçte birini seksi düşünerek geçirip bir kadının sevişmesini anormal bulan erkeklerin baba olacağı bir toplumdan (tabi damacanaya tecavüz etmeyi bırakıp bir aile kurabilirlerse) über nezaket sahibi insanlar yetiştirmelerini değil ama en azından 'insan'lar yetiştirmelerini bekliyorum.

haklarını bilen, savunabilen; gerektiğinde polisi çağırıp kendi ailesini şikayet edebilen çocuklar yetişsin istiyorum. yan evden bağırış sesleri yükselirken sessiz kalmayan, şiddet gördüğünde bunu anlatabilen, birey olduğunun bilincinde, karakter sahibi gençler istiyorum.

fiziki olarak ne denli zayıf olursa olsun karakteri güçlü, kendi gücünün ve yapabileceklerinin farkında, 'susturulamamış' bireyler yetiştirilsin.

kadın hakları diye yırtınıp kadınları erkeklerden üstün görme/gösterme çabanıza da acıyorum. kadınların götünü her gün daha da kaldıran erkeklerden de tiksiniyorum.

eşit olmanın bilincine varıp ona göre davranın. milyarlarca insanın yaşadığı bu dünyada kimsenin yeri doldurulamaz değil.

kız gibi davranmak, ağlamak, anne olmak, 'ay canım kıyamam' demek, kıyamamak, yemek yapmak, çalışmak hakaret eder gibi kullanılacak sözler öbeği değildir.

erkekler de odun değildir. götünüzden uydurduğunuz piçliklerin ardına saklanmayın.

o çiçek alınacak, o şiir yazılacak. gerekirse ağlanacak. o kadar.

bonus track:
acı bir gerçek daha: sadece anneniz, ablanız, kız kardeşiniz değerli değil; toplumdaki bütün kadınlar eşit, hepsi değerli. önünüze gelene küfredip annenize küfredilince sinirlenmeyin. çifte standardını sevdiklerim.
Böyle diyenler aslında kizlara iltifat ettiginden habersizdir. Böyle diyerek kızların ne kadar narin varlıklar olduğunu kabul etmiş oluyorlar. Fakat kendileri bunları farkedecek kadar akıllı değiller sanırım.
ilk araç kullandığım zamanlar arabayı biraz eğri park etmişsem eşim kız gibi park etmişsin derdi. bende de simetri hastalığı oldu ip gibi araba park eder oldum.
(bkz: orkid reklamından sözlükteki artı oylara)

sözlüklerde artı kasmak için yazılan yazıdır. * *
(bkz: erkeklere karı diye hakaret eden gururlu kadın)
neden bir türlü anlaşılamayan saçma şeydir.
http://m.youtube.com/watch?v=QdkTd_yimEA

kadınları ve biraz olsun kadınlığın nasıl bir şey olduğunu bilmeyenler için bir video.
karşınızda eşitlikten bahseden bir kız yada kezban görüyorsanız çömelin ve gitmesini, susmasını bekleyin. Eşitliği ağzına geveleyip zırvalayanlar en büyük eşitsizliği yapanlar oluyor genellikle.

Bu eşitliksizlikten dem vuran kızlar, kezbanlar 'kadına şiddete hayır' diyenler hepsi haklı. Fakat bu aynı kimseleri bir görseniz açık saçık giyinerek erkeklere zulmediyor, şiddet uyguluyor olduklarını görürsünüz. erkekler cinsel anlamda güçsüz, zayıf fiziksel açıdan kadına nazaran daha güçlü yaratılmışlar, kadınlar fiziksel ve duygusal açıdan zayıf, cinsel açıdan güçlü yaratılmışlardır. Lakin öyle mi ?! bacak meme şov yaparak çıktıkları sokakta yaptıkları şey fahişeler gibi kendilerini sergilemekten başka birşey değilken bu kimseler haklılar ve magdurlar.

magdur felen değilsiniz. asla olmadınız. sopa allah'ın erkeklere bir nimetidir. itina ile ''hak eden'' kadın ve kızlar üzerinde kullanınız.

yazıyı okumayan kimseler ''başlarını kapatmama istediklerini'' sanacaklar. başları umrumda değil. Ben cinsel açıdan zayıf yaratılmışım ve onlar bana zulmediyorsa, zamanı geldiğinde ve hak ettiğinde ben kadını döverim arkadaş. erkek olsa onuda döverim. He zaten şu da var ki artık ben bu et parçası kimseleri insan olarak kaale almıyorum. benim baktığım pencerede türbanlı ve türbansız et parçaları diye bir bakış görüş yok. Ben insanlığına kişilik, karakter ve mizaca bakarım. kapalı olsun açık olsun. zaten bu bacak ve memeleriyle kendini bi nevi pazarlayan kimselerde düzgün bir ahlak ve kişilik göremedim şuana kadar. hayadan eser yok zaten.

Utanmayan kadın ve kızdan korkup sakının !!

utanmaz insan her boku yiyebilir.

ayrıca zerafet kelimesi aklıma takıldı...

zerafet.

hani şu türk kızlarında pek göremediğimiz mi ?!

evet o zerafet.

ben kimseyi allah vergisi sıfatıyla yargılamam. lakin kendini birşey sananları öyle çok ki.

biz buna göt kalkıklığı diyoruz. tüm kızlarda vardır ama türk kızlarında aşırı bir özgüven var. neyine güveniyor dersiniz ?!

cevabını biliyorsunuz, pazarladığı deliğine. karşı tarafın ilgisini çeken meme ve bacaklarına.

aklı ?! zekası ?! mantığı ?!

yok yok. bunlara gerekte yok zaten.

abi bak yurt dışındaki hatunlarda zerre yok aşırı özgüven. sanki onlar müslüman, bizimkiler müslüman cografyadaki kadınlar hristiyan gibi. hepsinde bi incelik kibarlık, o bizim kızlardaki 'sapık' damgası vurma olayı felen yok.

götünü başını açar bakanı abaza, sapık, şerefsiz, anana bacına baksınlar diye damgalar itham eder.

Bu tarif ettiğim kız tipi hangi ülke, millet, ırk vb. vs. dahil olursa olsun onlar benim için insanlıktan çok uzaklar. metalar onlar. tezgahını açmış satış yapmayı bekleyen manavın sattıklarını pazarladığı gibi meme ve bacaklarını açarak makyaj yapıp sokağa çıkacak kadar kadınlar onlar. güzel olmayı, ilgi görmeyi kocasına saklayacak kadar bekleyemeyen, sabırsız insandan korkun.

zaten pek çoğu bu tariftekilerin evlenmeden önce her boku yiyip sonra evlenen tayfadan...
evlenmeden önce tohumu atıp sonra evleneni bile var...

zaten artık 'bekaret beyindedir' gibisinden bir saçmalık bulunmuş ya devam et ticari bekleme yapma evlenene kadar kim bekleyecek ve zaten bakir erkek bakire kız mı kaldı ile bir başlıyor olay, sonrasını sayılamayacak kadar çok...

kız gibi sevmek deniliyor !

allah bizim kezbanlar gibi seven kızlardan bizi korusun.

haftada bir sevgili değişen kızdan hayır mı gelir ?!

sonra sütçüsü davulcusu çapulcusundan çocukları olur.

genelleme yapmaktan hoşlanmam üzerine alınan varsa mutlak bir suçu vardır bilir ne bok yediğini. burda genelleme yaptığımı düşünmüyorum. kezban kavramı içerisine girdiğine inanan her türk kızı itham edilmektedir.