bugün

bazı öğrencilerin helikopterle geldiği rivayet edilen vakıf üniversitesi.
bütün öğrencilerin ailesinin özel jetiyle geldiği okul. hatta bazen okula gitmek istemezsek evdeki uşağı yolluyoruz jetle. para bok gibi ya ondan. *
önümüzdeki 5 yıl boyunca bana çok şey katacak okulum.

--spoiler--
hell yeah!
--spoiler--
Türkiyenin en iyi 3 üniversitesinden biri olarak gösterilen 1984 yılında rahmetli turgut özalın direktifiyle kurulmuş ilk vakıf üniversitesidir.
kayıt yaptıracak öğrencilerin şu linktekileri okuması gerekir:

http://www.bilkent.edu.tr...n/kayit/11kesinkayit.html
Kazanamayanların ''lan olm orası zaten zenginlerin üniversitesi'' diye bok attığı vakıf üniversitesidir.
kayıt süresi bugün dolacak olan üniversitedir. salı günü ise hazırlık atlama sınavı vardır. bu sınavı geçenler ikinci bir sınava ve konuşma sınavına gireceklerdir.
hazırlık sınavının ilk bölümü bugün tamamlanan üniversitedir. yarın ilk bölümde başarılı olanlara bayağı uzun sürecek ikinci bir sınav yapılacaktır.
kendisine dün geldiğim henüz alışma sürecine bile başlamadığım üniversite.
çok ilginç bi havası vardır öncelikle. bi kere soludun mu, peşini hiç bırakmaz, candır. yapılabilecek bolca aktivite bulunmaktadır. kampüs ortamı ve öğrenciye sağladığı imkanlar neticesinde, aldığı her kuruş paraya helal olsun kurumudur.
Kızların teklif ettiği üniversitedir. inanmazsanız Gelin görün lan.*
mevcut kampüs arazisi eski yök arazisi olan üniversitedir. nitekim o dönemin yök başkanı, aynı zamanda üniversitenin kurucusu olan sayın doğramacı bu arsalara ihtiyacı olmadığını parlamentoya bildirmiş, ardından kendi üniversitesi için satın alma girişiminde bulunmuştur. garip işler bunlar.
http://www.timeshigheredu...gs/2010-2011/top-200.html dünyada 112.dir efendim
tartışmasız türkiye'nin en iyisidir.
aylarca çalışılan öss'de kaçırdığım bölüme sırf parası olduğu rahatça gidebilen insanların okuludur.
kişi başı en az 15 bin tl okul ücreti olduğu ele alınırsa çok büyük işler başarması gereken üniversitedir. lakin türkiye'nin en iyisi olmakla övünmek dışında başka bir başarı göremiyoruz.
türkiye'deki adaletsizliğin dışa vurumudur ayrıca. paran varsa mühendis de olursun avukat da. zira devlet okullarındaki bölümlerle arasında en az 30 puan mevcut.

paranın her kapıyı açtığı güzel ülkemde parası olanların gidebileceği en iyi okuldur.
öğrencisi olduğum ve henüz hazırlıkta bile beni bezdirmiş kurumdur. her gün ödevlendirme yaparak beni ilkokul yıllarıma döndürmüştür. ayrıca yurt odası olarak tuvaleti çim sahaya bakan oda vermesi ile beni şaşırtmıştır zira tuvalet camları apartman penceresi ile eş boyuttadır.
(bkz: yurtların mimarının kim olduğu sorunsalı)
(bkz: bu kafa ne kafası)
çalış babam çalış üniversitesidir.
diplomasıyla konuşan üniversitedir. geçelim bu ayakları. diplomaya bak.
the higher education isimli times gazetesi tarafından düzenlenen sıralamada 2011-2012 sezonu için 201inci olmuş üniversitedir efendim. aynı sıralamada, sırasıyla türkiyeden itü,odtü ve boğaziçi gelmektedir. ve en yakın olan itü 276ıncıdır...
http://www.timeshigheredu...gs/2011-2012/276-300.html
Times Higher Education'un 2011 yılında yaptığı araştırmada dünyanın en iyi 400 üniversitesi arasına girmeyi başaran 4 türk üniversitesinden biridir. bu 4 türk üniversitesi arasından en yüksek puanı alarak dünya genelinde 204. seçilmiştir.
doğu kampüsü biraz üvey evlat muamelesi gören üniversite. şu call lab'deki bilgisayarları bi yenileyin, yemekhanedeki kuyrukları azaltmak için bir sıra daha yemek bölümü açın. bir de fiyatları biraz düşürün, o ne lan öyle.
Koca kampüste tek berber merkezdedir. 78. Yurdun ordadır. 10 liraya traş etmektedir.
sayesinde uyku düzenimin tamamen değiştiği önce 7 saatten 5 saate sonra 4.20 derken 4 saatinn altına düşütüğü çay tüketimimi de birkaç katına çıkaran üniversite.
ilk zamanlar tercih ettiğim için çok pişmanlık yaşadığım fakat zamanla bana çok güzel arkadaşlıklar kazandırdığını farkettiğim okulum.
(bkz: hafif bi meltem mı esti ne)
hazırlıkta ebemizle olan yakınlaşmasına şahit olduğum okulumdur.