bugün

Sektörde önemli yere sahip meslek.

Hali hazırda var olan yazarlar benle iletişime geçerse sevinirim.
araştırma ve problem çözme yeteneği yüksek olması gereken kişi.
an itibariyle üniverteden mezun olmamla birlikte edindiğim title.
sen facebook hackelemeyi biliyo musun abi?
matematik fizik bilmiyorlar yazmış biri ciddi ciddi ahahshshshsh.
Ciddi ciddi bu bölümle inşaatı bir tutan ve de çok tercih edildiği için değerinin düşeceğini sanan var.

Kardeşim, emin ol şu an okumakta olan tüm öğrenciler 3 katına da çıksa piyasada bunu istihdam edecek kadar açık var. Üstelik okuyan kişi sayısından daha hızlı bir şekilde büyüyor yazılım, ve yazılım getirileriyle beraber siber güvenlik.

Sen içini rahat tut şu an tüm dünya bilgisayar kullanmayı aniden bırakırsa falan ancak değersizleşir bu bölüm.

Kısacası

{
System.out.println("hayallerde yasiyor bazi ...");
}
iş imkanı az ama iş bulunursa kazanç çok.
Bana da bir ortopedist lazım. Ama Dmden gelmesin. Acil mail atabilir mi bana?
Format atmayı biliyor musun? sorusu ile haşır neşir olan kesim.
işi sadece kod yazmak olmayan, yazılım mühendisi, iş analist, test mühendisi, veri tabanı uzmanı, sistem mühendisi, kalite mühendisi gibi ünvanlarla yazılım projelerinde analiz, tasarım, yazılım geliştirme, test ve destek gibi süreçlerde yer alabilien, yazılım geliştirme süreçleri dışında proje yönetimi alanında da çalışabilen mühendislik mesleğidir. bilgisayar dediğinizde sadece kod yazmak gelmesin aklınıza. çok geniş ve dallı budaklı olup endüsrti mühendisliği dışındaki diğer mühendislik mesleklerine göre daha soyut bir mühendislik mesleğidir.
gidip bilgisayar öğretmeni oluyorlar kafamı kesesim geliyor.
Gecekondu tarzı özel üniversitelerden az bir çabayla alınabilen (maalesef) mesleki ünvan.
işi gerçekten çok zormuş akü. Allah derdinizi arttırmasın daha fazla.
türk halkına göre; komşunun bilgisayarına format atan, facebook hackleyen kişidir.

ayrıca bu mühendislere herhangi bir akraba gelip; "teknosaya beraber bilgisayar almaya gidelimmi sen daha iyi anlarsın deyip zorla götürür"

birde bazı dangozlar "abi bu instigramda çok karı kız düşüyomuş doğrumu?" diye sorar

gerçekten zordur işi zor..
Ben bu konu uğruna senelerimi, bir dm kutusunu ışıldatmak için vermedim.
gta 5 açar mı.
Olanlar mesaj atsın lütfen.
format sozluk:/s .
mühendislikler içerisinde en abuğudur..

ne fizik bilir, ne mat bilir böyle doğadan bi haber..

neyse şimdi kafaya odunu yemeyelim ama bu konuyu enine boyuna bi yarmanın faydası var bence..

bence coder demek daha iyi tanımlar..

kaldı ki efendim, yazılım mühendisi demek daha doğru olur en kötü yani..
Genelleme yapmak pek doğru değil, üstelik böyle bir meslekte.
siktiğimin teknolojilerini öğren öğren bitmiyor !
bilgisayar mühendisimiyim döküman manyağı mı belli değil, bu mesleği seçecek arkadaşlara şimdiden allah yardımcınız olsun diyorum.
her allahın günü bir sikik çıkıp aaaa bakın ne yaptım! diyip birşeyler çıkartıyor, her teknoloji bir süre sonra eskiyor.
bir yerden sonra döküman manyağı olup çıkıyorsun, yıldım döküman taramaktan yav.

Sonradan gelen edit:
Başkanlar sakin, herif bi continuous integration tool çıkarmış parmaklarınızı yersiniz. Docker container lari ile de çiçek gibi çalışıyor. Öğrenmesi biraz meşakkatli olduğundan üstteki serzenişi yaşadım ama sıkıntı yok. *swh
Birkaç yıl sonra öğrencisi olacağım bölümdür. Her ne kadar çevre baskısı yüksek olsa da vatana millete hayırlı bir birey olacağımı düşünüyorum.
Yazılım mühendisliğinide unutmamak lazım.
En fazla gelecek vaadeden muhendisliklerden birisidir.
Önüne gelen liselinin olmak istediği ama kimsenin olamadığı meslek.

- Okul bitince ne olacaksın bakalım?

+ bilgisayar mühendisi.

- oo anlıyon mu bari bilgisayardan?

+ ayıbsın, benden sorulur.

Buna benzer diyaloglara sebep olan meslektir ayrıca.