bugün

başlarda çok sevdiğimiz mazlum çocuk. ama yarışma ilerleyip mazlumluğunun yalakalığa dönüştüğünü gördükçe kendisinden acaip soğuduğum kardeş.
zaten sonuç açıklanınca kazanan ekibe yaptığı triple gerçek karakterini göstermiştir.
sözlükteki adıyla (bkz: kör bilal)
eğer bu duygu sömürücü yalaka birinci olursa,türkiye halkının bilmem ne sürüsü olduğu bir kere daha tescillenir.

not: özellikle koyun sürüsü yazmadım çünkü bu yalakaya yalakalık yapanlara "koyun sürüleri" diyerek koyunlara hakaret etmek istemedim.*

edit: birinci olmamış ama bakarsınız akp nin gençlik kolları başkanı olur. yakışır mı? yakışır.
allah kitap peygamber arada da "namaz" diyerek oy toplamaya çalışmış yeteneksiz engelli, antipatik, aserehe.

bu akşam sinirlerimi hoplatabilmeyi başarmış engelli, lala,po.

yeteneksizliğini engeliyle harmanlayıp yarışmanın "adının" hakkını verme yolunda emin adımlarla ilerlerken bayrağı gerçekten yetenekli 2 gence kaptıran, hırs yapan, teselliyi tersleyen bir insan, cık, cük.
yarışmayı kazanamayarak jüri üyelerini zan altında bırakmayan yarışmacı.
a) bu yarışmada 12*6 =72 arasında yerin yoktu. (türk milletine dua et.)
b) bir de kendini 'kaybetmeye hazırlamayacak' kadar hamsın. (o çocukların olgunluğuna dua et)
c) sömürünün her türlüsü bir yere kadar taşır insanı ötesi yok. (duygu sömürüsü, din sömürüsü, vicdan sömürüsü, halkların sömürüsü)
d) şimdi sen git yat uyu gözlerini kapatmana gerek de yok zaten.
e) bu yarışma senin başını yer. çünkü kendini bi bok zannetme aşısı yapıldı sana. vay anam vay.
f) bence hemen bir psikolog bul, yanına fatih terim'i de al rehabilite olun. (derdiniz aynı artık) *
yetenek sizsiniz türkiye'de gecenin en sönük performansını yapmasına rağmen nerdeyse 500 bin lirayı alıyordu.

yüce türk halkı, allah'ına kurban, arkadaşları rakibim değil kardeşim gibi görüyorum gibi laflarla duygu sömürüsü yapmış, tebrik etmek isteyen kazanan arkadaşlara yaptığıyla çuvallamıştır.

sen oraya yeteneğin varsa göstermeye gittin ne o sürekli sosyal mesaj verme isteğin.
her ne olursa olsun, sonuç olarak reyting uğruna yazık edildiğini düşündüğüm adam. kendisini çok da suçlamak istemiyorum. yeteneksiz olduğu bir gerçek tabi ki. ama bu kadar büyük bir umutla dolduğu için kendini kaybedip saçma konuşmalar yapmış olabilir, hatta çocuğun tesellisini iplememesini direk şok olma olayına bağlıyorum ben.

asıl sorun onu yetenekliymiş gibi finale kadar taşıyan sorumsuz organizmalarda. sen bu kadar yere kadar getirmişsin adamı, adam da kendini yeteneğin önde gideni sanmış. kim daha suçlu anlamak zor değil.
(bkz: yine mi kör bilal amk)
engelli biri olarak, türk halkının vicdanı sayesinde finale kadar yürümüş yeteneksizsiniz yarışmacısı. benim kanaatim ilk 12 ye bile kalmamalıydı ama kaldı. e sonra ilk 5 e de kaldı mı? kaldı. 4-3-2 derken adam nerdeyse birinci oluyordu. o nasıl bir tripti öyle bilal sarılmak istedi, yaramaz çocuk gibi çocuğu itiverdi. bedensel özrü olduğu için fazla yere vurmak istemiyorum ama yeteneğiyle buralara gelmediği aşikardı ve gelmemeliydi. yaşadığı hayal kırıklığı çok fazla oldu. taşıması çok zor gibi görünmekte. sonuç olarak onu daha televizyonlarda göreceğimiz belli. aslında sosyal sorumlulık projelerinde yer alırsa, hem kendine hem de kendi gibi görme engelli vatandaşlarımıza bir faydası olur, hem de kalıcı olur. yerden yere vurmanın kimseye bi faydası yok. bilal ve uğur haketmişti onlar kazandı.
engelli ve engelini öne sürerek türk halkını kullanan biridir bilal. ama bu yaptığı kötü davranış sözlükte, orada burada bir insanın fiziksel özürü ile dalga geçme hakkını kimseye vermez.

+ avukat gibi konuştun cool.
kaybettiği için neredeyse kalkıp göbek atıcağım adam ... ilk gördüğüm de de iticiydi son gördüğümde katlanmış bir iticiliği vardı son tribiyle de inadına ayar olduğum adam... bir zamanlar da serkül vardı o da bundan dı diyerek bir dip not ekleme isteğim doğdu...
normal bir yarışmacı gibi davranmadığı için sevmediğim adam. diğer yarışmacılar hak etti birinciliği.*
dün bu eleman kazansaydı tv'den soğurdum diye düşünüyorum. ya bu nasıl bir şey lan. kimsin oğlum sen? herkesin gönlünü kazanan bilal göregen'in gönlünü kazandılar felan böyle bir şeyler diyodun hatırlamıyorumda tam. sonuçlar açıklanmadan burdaki kimse rakibim olamaz tarzında sözler söyledin. gördün sonra oylamadan sonra sıfırlandı oylar. sen gerçek yüzünü gösterdiğin içinde türk halkı seçmedi seni nokta.
(bkz: oh iyi oldu canıma değsin)
bu adam kullanıldı mı bilmem ama seçilmemesi için yapımcılarca özel çaba harcandığı kesin. son kalan iki yarışmacı için yeniden oy kullandırılması sırf bu adam seçilmesin diye yapıldı diye düşünüyorum, aksi taktirde hem programın hem acun'un imajı yerlerde sürünecekti. iki turlu seçim sistemi sayesinde başkalarına oy vermiş insanlar da sırf bu adam seçilmesin diye dansçı çocuklara oy yağdırdılar, ben de dahil.
acunu hiç sevmem eğer bu kazansaydı nefretim daha da artar ve yapımlarının yayınlandığı kanalları tek tek silerdim kanal listemden.*
yeteneksiz bir eleman. evet cidden ben baktığımda hiçbir yetenek göremiyorum. sesi güzel diyecekte değilim, ona gelene kadar o kadar sesi güzel insanlar vardı ki o yarışmadan elenen.

engelli oluşunu nasıl olur da bu kadar rahatça kullanabilir insan, nası olur da kendini bu kadar küçültüp oy verin diye nerdeyse ağlayacak gibi olur anlamak mümkün değil. bir lokmacık çocuklar, ne yeteneklerle gelipte elendiler yarışmadan. önemli olan katılmatı diyerek.

ilk 5 açıklandı, bilal göregen aralarındaydı,
ilk 4,
ilk 3,
ilk 2 derken nerdeyse 1. olacak diye yüreğime iniyordu. çok şükür ki öyle olmadı. bide şeyi farkettiniz mi. 1. olacağına öylesine inandırmış ki kendini 2. olduğunu öğrenince yüzünün aldığı şekil görülmeye değerdi. çocuk gibi küsüp gitti sonrasında galiba uykuluydum hatırlamıyorum. büyü de gel.
Çok zeki olduğu konuşmalarından belli olan yetenek sizsiniz yarışmacısı.
ilk ikiye kaldığındaki konuşması ile açık vermiştir bu zekasına rağmen. Kısaca Türk halkının engelilere yaklaşımını biliyordum demiştir. Yani plan belli ajitasyon. Gerçi ağlak halleri yoktu o bakımdan taktir ettim ama, son ikiye kalmasını geçtim finallere gelmesi bile bence elediklerine haksızlıktı.
Kazanacağına olan aşırı inancı sebebiyle, karar anında yıkıldı. Sanırım Türk halkının son anda çark ettiğini unutmuş olmalı.
kazanamamasına inanılmaz sevindiğim ağlak kişilik.
bu ülkede engelliler çok çile çekiyorlar doğrudur ama bilal işi her fırsatta allah kitap yalakalığına döküp, jürinin götünü yalayıp, bir de sikindirik entel kuntel kelimeler kullanınca çok itici oluyordu.
bundan sonra kendisi popstar'da eli olmayan bir çocuk vardı, acaip de bir ismi vardı elemanın, işte onla aynı kaderi paylaşması muhtemel.
onu eleştirenlerin ve duygu sömürüsü yaptı diyenlerin dikkat etmesi gereken öyle çok şey var ki.

eğer fiziksel olarak engeli olmayan biri çıkıp onun yaptıklarını yapsaydı bu denli sevilir miydi?
ne zaman bir yarışmada engelli biri çıkıp kendini gösterse yapılanlar işte yine karşımıza çıktı. önce kimse haddi olmadığı halde acımayla karışık bir sevgi gösterisiyle yaklaşır.
"engelli" olması onu nasıl da yıldırmamış naraları atılır.

bu yarışmanın ilk aşaması ve o'nun henüz başarısının onaylanmadığı aşamadır.

popüleritesi arttıkça eleştiriler başlar. engelli olduğu için bu denli sevildi. bu koskoca bir yalan işte.

o imrenildiği için kıskanıldığı için bu denli ilgi çekti. onun yaptıklarını boşverin. sıcaklığı sempatikliği ve hayata karşı duruşunu iki gözün gördüğü hangi beden yapabilmiştir?

göremiyor demeyin gülünür ancak bu söze.
sizin bizim hepimizin göremediklerini gören biri o. ya da onlar. hepimizin her an aday olduğumuz durumdalar. onlar seçmedi. ve bize geldiğinde biz de seçmemiş olacağız.

yarışmalara dönersek tüm bunların arkasında gerçekleştirilememiş hayaller var. bir başkasının daha az imkanla kendi yaptıklarını yaptığını ve başarı sahibi olduğunu görenlerin işi bu.

bu düpedüz ayrımcılıktır.
durumunu kullanan biri gibi geldi bana.kaybetmesine üzülmedim nasılsa o bir çok yardım almıştır.
finale kalması büyük haksızlık olan adamdır.
o değil, sözlükteki trollerin bile konusunu değiştirmiş yarışmacıdır. onun sayesinde cool görgüsüzlüğünden, kernel iğrençliğinden bluevelve de ateisliğinden feragat edip başlık açarlar/açıyorlar.
arkasina kernel amadeus u ve cool adam i almis sozlukte esip gurluyor.
artik sirtin yere gelmez bilal abi. *
eğer bu adam bu yarışmayı kazansaydı, yemin ediyorum seneye kolumu kestirip katılacaktım böyle yarışmalara, 500 bin lira yeter kol taktırmaya. popstar'da serkül, burada bu. yeter lan. sanki bana körken resim falan çiziyor. baba kör adamın darbuka çalmasının neresi yetenek bana bunu anlatsanıza bi?

evde çığlıklar atacaktım bu adamın kazanmadığını öğrendiğimde. öyle millete gaz vererek, sömürü yaparak olmuyor bu işler bilal, haydi düğün salonlarına!