bugün

bahtsız ve şanssız takımım.
nasıl oluyor da bu kadar çok sakatlık derdi çekiyoruz anlamıyorum.
neden böyle oluyor diye bir soru geliyor aklımıza.
daha nedenini bulamıyoruz.
antrenman yapıyor takımımız çift kale maça geçiyorlar.
adam rakibini geçiyor bir anda yerde kalıyor.bir de dizinde sıkıntı yaşıyor en kötü sakatlık bölgelerinden biri.
bir bakıyorsun 6 ay yok.
sayın hocalarım sayın yönetim ne yapıyorsunuz anlamıyorum ki.
bir düşünün şimdi bu durumun getirdiği zararı.
tolgay arslan yaşadı bu durumu geçen gün ve şimdi 6 ay oynayamayacak.
orta sahada belki de bu seneki en iyi oyuncumuz olacaktı kendisi.
şimdi ne yapacak hoca transfer isteyecek ve yönetim transfer yapmak zorunda kalacak.
kasadan para gidecek bir güzel,sonra tolgay oynamadan para alacak,sonra ameliyat için güzel bir masraf ödenecek ve böyle böyle gidecek.
adama para vermeyin demiyorum yanlış anlaşılmasın,ama bir sakatlık yüzünden çıkabilecek sonuçları göstermek istiyorum.
artık canımı çok sıkıyor bu durum.
avrupa'da da 1 numarayız yanlış hatırlamıyorsam sakatlık konusunda.
'beşiktaş'ta şok sakatlık' 'oyuncunun çapraz bağları koptu' en çok duyduğumuz kelimeler oldu.
mustafa ve ismail gibi bir gerçek var karşımızda.
ikisi de çok ciddi sakatlıklar geçirdi.
sakatlıktan dönmek hiç de kolay olmuyor.adam gücüne güç katacakken hoop sakatlanıyor ve performans ve yetenek yönünden zayıf düşüyor.
teknik olarak çok zayıf kalıyor böylece.
hatırlarsanız ismail en iyi genç yetenekler arasındaydı.sonra bir sakatlık geçirdi milli takımda.
sonra bizde de üst üste sakatlıklar geçirince kendini geliştiremedi.
kulüp böyle böyle çok şey kaybetti.
hem genç yeteneklerini hem başarıları hem de para kaybetti doğal olarak.
benim ricam bu sakatlık sorununa bir çözüm bulunmasıdır acil olarak.kesinlikle normal karşılanmamalı bu durum.
bence antrenör-menajer-sağlık ekibi arasındaki uyuma çok dikkat edilmeli.bu yoksa oyuncuya dengesiz yüklemelerle oyuncunun kariyeri çok rahat mahvedilebilir.
doktor fizyoterapist masör kondisyoner hepsinin denetlenmesi lazım kesinlikle.
gelecek başarılamız için,borçlarımızın ödenmesi için bunlar yapılmalı sayın kardeşlerim.
armasındaki türk bayrağı'nı adnan menderes'ten alıp, taraftarlarının solculuk yapmaya çalıştığı bir değişik kulüp.
her zaman 3. seviyededir. top class seviyeye hiçbir zaman ulaşamayacaktır. haftaya netleşecektir bu durum.
bayram günü bizi sevince boğmuş takımımdır.
mario gomez ile pazartesi bu iş bittiğinde çok güzel olacak.
hem de bu fiyata gerçekten çok iyi bi transfer olacak.
töre sosa q7 gomez. mahşerin dört atlısı.
q7 ve gomez e harika bi karşılama gerekli.
kovduğu futbolcuyu 3 sene sonra bonservis ödeyerek alan kulüp.

olmaz mı? elbette olabilir. futbolcu müthiş bir patlama yapmıştır, harika bir şekilde gelişmiştir, gider verirsin parayı alırsın.

lakin quaresma lan. herkes biliyor bu adamın faydasızlığını. takım oyununun dışında, bireysel yetenekleriyle oynayıp onu da beceremeyince rakibe tekma sallayan biri olduğunu.

bilmediğimiz biriymiş gibi haberleştiriyorlar bir de. lan quaresma 2 sene oynadı burada ve bir sik yapamadı.

yazık amk.

edit: bankasya topçusu yeteneğindeki olcay şahan'ın kendisinden daha fazla tabela ve takım oyunu kasacağı topçudur bu adam.
Sakatlıkla özdeşleşen takım. Adamlar gerçekten şanssız arkadaş.
quaresma konusunda taraftarları arasında net bir şekilde ikiye bölünmüşlük var. twitter'da, ekşi'de, burada, formlarda kan gövdeyi götürüyor.

bir grup quaresma'yı istemezken, bir grup da olcay'la büyük takım olunmaz quaresma gibi topçun olmalı diyor. iki tarafta çok bariz hatalı.

şöyle açıklayalım. ben quaresma'nın gitmesinden yana bir beşiktaş taraftarıyım, hatta cehennemin dibine gitmesinden yana. nedenine gelirsek, kendisi feda sezonunda 3,750 milyon euroluk yıllık garanti ücretinde indirime gitmemesidir. ersan, holosko, sivok gibi futbolcular indirime gitmişti, ernst ve egemen gibi futbolcular da indirime gitmeyip alacaklarına karşılık bonservislerini alıp gitmişlerdi. o dönem q7'den indirim yapması gereken rakam 750 bindi. yapmadı. demba ba bile beşiktaş'ta 2,5 milyon euroya oynadı ama bu tipine sıçtığım taraftarın olağanüstü sevgisine rağmen yapmadı. burada fikret orman hemen kendisini satmayı düşündü ve al-ahli q7'yi 3 milyon euro bonservis bedeli karşılığı istedi, fikret orman tamam dedi ama q7 al-ahli'ye de gitmem dedi, çünkü al ahli 3,750 milyon euro vermedi kendisine. q7'de 3,750 garanti ücreti alırım gerekirse 1 sene oynamam amk, dedi ve oynamadı. fikret orman'da haliyle kendisine kapıyı gösterdi. q7 1 sene ara verdikten sonra bedelsiz olarak al ahli'ye gitti. önceleri istemedi ama 1 sene top oynamadığı için kendisine kulüp bulamadı ve 1,2 milyon euro yıllık ücretle 1+1 imzaladı. mutsuz oldu. sonraki sene mendes'in üstün çabaları ile porto'ya transfer oldu. ilk sene 400 bin euro, ikinci sene 600 bin euro yıllık ücrete eşşek gibi oynadı, ne bir kapris, ne bir sıkıntı.

yani bu itin anladığı dil bu, buna hakkından 1 kuruş fazla vermeyeceksin. türkiye şartlarında da hakkı 1 milyon euro'dan fazlası değil. kendisini feda sezonunda ve önceki sezonda yaptıklarını unutmayan biri olarak alınmasına karşı değilim. çünkü bu sevgi arsızı pezevenk gitmiş fikret orman'a yalvarmış, fikret orman'da bizim şartlarımıza uyarsan gel demiş.

tabi işin bir de şenol güneş boyutu var. şenol güneş şimdiye kadar 6-7 transferi veto etti, o yüzden çok geciktik transferde. yani şenol güneş'in q7 hakkında bir planı olmasa, 'siktir edin amk apaçisini' der. ama adamında bir planı var. ve bence q7'yi daha efektif bir yusuf şimşek gibi kullanacak. çünkü şenol güneş2in takımlarında ayağında top tutman için en az 3-0 önde olman lazım. yani şenol hoca kendisini yedek kullanacak. tıkanan maçlar için ve öne geçince topu tutmak için. kimsenin şüphesi olmasın kanatlar yine olcay ve töre. ama q7'nin varlığı ligden zaman zaman kopan skorer ikilimizi de hep formda tutacak.

sonuç olarak q7'nin asgari şartlarda gelmesinde mahsur yok. kavgaya da gerek yok.
11 tane forma koysalar sahaya ben bile bile lades der, desteklerim dedigim takimim.
Ligin alfabetik sıralamasında bile 3.cüler,arkadaş 3.lük bu eziklerin ruhuna işlemiş.

ayrıca quaresma değil messi-Ronaldo gelse yine 3.cü olursunuz stadsızlar..
macar topcu gelene kadar bızı oyalayacak. macar topcu gelınce, kanatlar tore ve macarın olacak: seneye toreyı satma planı var, yerıne bulunacak kımse yok, kerım, macar ve q7 macarı satana kadar ıs yapacak. ınsallah boyle bır planı vardır, vızyonu vardır.
taraftarını ezikliğe alıştırmış takımdır. reddetmeyin, azıcık samimi olunca zaten itiraf ediyorsunuz.
3.cü yazan embesiller lütfen Beşiktaşı eleştirmesin yaa.

Mal olmayın rica ediyorum.
quaresma, sosa, gökhan - gomez dizilişinde gol sorunu yaşaması zor gözüken kulüp. şu anda eksiklik çektiği mevkiler stoper ve ön liberodur. sağ ve sol bek takviyeleri yerindedir.
bir gün değil her gün beşiktaş!
ölümle yaşamı ayıran çizgi
siyahla beyazı ayıramazki
her yolun sonunda ölüm olsada
sevenleri kimse ayıramazki...
taraftarlarının sürekli kendini avuttuğu kulüp.
mutlaka eli ayağı düzgün bir yabancı kaleci alması gereken güzide takımımız.. tolga çok sakar bir kaleci. cenk ne yapacağını bilmiyor. günay ise yapabileceklerinin sınırında. rakiplerinin kalecileri üst düzeyken mevcut kalecilerinle bir yere kadar maçları ipten alabilirsin.

türkiye de refleksleri iyi olan değil, yan topları bertaraf edebilen ve çok hızlı bir şekilde ceza alanında hareket edebilen kaleci iş yapıyor. beşiktaşın bütün kalecileri çizgi kalecisi. asla üst düzey performans gösteremeyecekler!

antalyaspor bonservissiz, yıllık 1,5 milyon euro ile valdez ile anlaşmış. onu antalya nın elinden kaparsa beşiktaş, sezonun kırılması bu olay olur.
son resmi kupası 2010'da şike ile aldığı türkiye kupasıdır.
Ezik takım..
Son kupasını bile şike sayesinde üstelik büyükşehir belediye gibi dandik takıma karşı alan ""ezik"" takım...

eziksiniz oğlum ezik,3.lük ruhunuza işlemiş..
Geçen sezon hakemlere sözlükten ettiğim küfürler yüzünden 1 ay çaylak kalmamı sağlamış takımımdır. Haksızlığa göğüs geren kulis yapmayan dik duruşuna hayran olduğum takımdır. Tüm süper ligi toplasan bir beşiktaş etmez. istersen messi yi al getir.
isterse amatöre düşsün yine de tek sevdamız olacaktır.
neden bu kadar cok taraftari olduguna anlam veremedigim takim. kiz basima bile biliyorum yani surekli gs ve fb'nin arkasindan gelen takim oldugunu. besiktas taraftarlari hala ogrenemedi mi bunu ? cok feci kandiriliyorlar haberleri yok.
Türkiyenin en ilginç taraftarına sahip kulüp.

ya arkadaş adamlar hersene 3.lüğün banko adayı yine de bjk bjk ..
Bir Galatsaray lı olarak renklerine ayrı taraftarına ayrı saygı duyduğum takım.