bugün

70 yaşında saçında sayılı beyaz olanları görünce kesin kalıtsal bu şey dediğim olay.

cihan okan'a pek yaraşmaktadır doğal aksesuar gibicesine.
Nedenini bilmiyorum fakat son 1 sene içinde şakaklarımda patır patır çıkmaya başladı bu meletler, bu hızla giderse 2 seneye beyazımsı bir kafam olacak , büyük bir ihtimalle genetik fakat çevresel etkenlerde etkiliyor olsa gerek, masabaşı işine başlamamla bunların kafamı sarmaya başlaması bir oldu. Birde tanıdığım birisnin anlattığına göre çocuğu vefat eden bir arkadaşındaki tüm saçlar bir gün içerisinde bembeyaz olmuş. Yaşıtım olup saçları dökülmüş arkadaşlarımı düşünüp kendimi avunduruyorum...
bende de var bu yaşta malesef. saydım 22 tel beyaz saçım var. satc 'de samantha bu telleri koparmak gibi bir hataya düşersek diğer beyaz saçların cenazeye geleceğinden bahsettiğinden beri elleşmiyorum.siz de öyle yapın, rahatsız ederse boyayın gitsin.
sayılması git gide zorlaşan saç. seviyorum o ayrı.
30 yaşındaki adamda olup da 50 yaşındaki adamda olmayınca isyan ettiren şey.
bazısına yakışan saç. (bkz: adnan şenses)
matematik bölümünde okuyorsanız normaldir.
genç yaşta saçlarımın yan taraflarına hafif hafif düşmeye başladılar ama adamı karizma yapıyor orası ayrı.
saydıkça çoğalır sanki.
koparsan da çoğalır sanki.
unutursan da çoğalır.
unutmasan da...

kimine yakışır. kimini de böyle şaşırtır.
bir de saçı siyahken beyaza boyatma modası vardır tabi. o da fark yaratma çabası gibi geliyor sanki bana.
hani kesmeyi düşünenler için söylüyorum o tek beyaz telleri koparmamak adına; azıcık uzamaya başladıklarında dikik dikik oluyorlar hiç saklanmıyorlar daha beter. boyayın, hep boyayın; sadece boyayın. alternatif çözümü yok inanın ki.
saçlar sık ve fazla ise erkekte karizma durur.
bazılarının karizmasının üstüne, karizma katar lakin yaşlanma belirtilerinden sayıldığı için insana gördüğünde çok ta sevimli gelemeyen olay.
beyaz saçın nedeni;
doğuştan, hastalıktan, yaşlılık tan, genetik, boyamadır. kimini meczup gibi gösterirken, kimine gerçekten yakışır. siyah saçın yerini alamaz.
çörek otu yağı ile giderilebildiği iddia edilen saç türüdür.
bir 2-3 sene sonra tamamen oluşacak durumdur saçlarda.*
(bkz: sıkıntı)
genç yaşta iç acıtır.
saçlarımın yan tarafında var ama yapacak bir şey yok.
annenizde bir tane bile yokken sizde birden fazla bulunması canınızı yakar.
genetikse kaçışı olmayan saçtır. evet.
aslında beyaz değil gridir.
beni bu yaşta korkutan saçtır. 30'unda olsun ama daha bismillah. az önce aynada 2 tane beyaz yakaladım, kopardım hunharca.
Koparirsan iki kat daha fazla çıkar derler, yaşlı insanlarda normal olmakla birlikte gençlerde bazı sağlık sorunları sinir stres ilede olabiliyor yada. (bkz: albinoluk)
babamın çabalarıyla az önce kafamda bulduğu saçtır. 20 yaşında beyaz saçım var. Son iki senedir birinden platonik hoşlanıyorum ondandır herhalde.
beyaz saçı problem etmemek lazım. asıl korkunç olan beyaz kaş. hem saç hemde kaş beyazsa hoş gelmiş noel baba.