bugün

entry'ler (466)

nazilli

Küçücük yer denilen ilçe türkiyedeki en büyük ilçelerdendir. Pidesi ünlüdür.

alez

Sıvı geçirmeyenleri sağlıksız olan-terletebilen, makbulu sıvı geçiren %100 pamuk olan yatak koruyucu.

oley store

Kargo paramın üzerine yatan site, kargo ücreti dahil sipariş ettiğim mal ellerinde olmadığı için direkt fabrikadan size gelecek ama kargo parasını ödemeniz lazım, biz size havale ederiz dediler, sonra da ne telefona ne maile cevap verip paranın üstüne yattılar. Uzak durun.

fırat kalkanı operasyonu

Türkiye'de yaşayan 3 milyon suriyeliden eli silah tutanların büyük bir kısmının buraya zorla öso askeri olarak gönderilmesini gerektiren operasyon. Gitmeyeni ve ailesini şutlamak lazım.

izmir deki kürt nüfusu

(bkz: Asarlık)

fırat kalkanı operasyonu

Gün itibarı ile Daeş'in karşı saldırıyla Akhtarin kasabasını ve 2 köyü geri aldığı operasyon, nedense bu Daeş PKK'ya saldırmayıp tüm gücüyle Öso'ye yükleniyor.

laptop fanı temizlemek

Dell inspiron için çok zor işlem.

kadın şoför

Dün kırmızı ışıklarda beklerken ışık yeşile dönünce önümdeki trafik ilerlememesine karşın arkamdan sağlam çarparak beni ezip geçmeye çalışan bacımızın dahil olduğu gurup, hatasını kabul etti tabi - ben ilk defa kaza yapmamdan mütevellit trafiğin ortasında kaldığımızdan gerildim fakat bacımız sakindi, suçunu kabullendi, önceden de yapmışı belli ki cool du hatta. Kaskoya gittiğimde plakasından daha önceden de vukuatlı olduğunu da söylediler. Bir kusura bakmayın falan dese iyi olacaktı, yanındaki erkek onun yerine özür diledi.

fırat kalkanı operasyonu

Elimizde patlayacak gibi duran operasyon, yaklaşık 10 gündür Öso ilerlemesi durmuştu ( hadi bayram ateşkesi diyelim ), YPG'ye dokunmayan Işid ani saldırı ile 6-7 köyü Öso'dan geri almış, muhtemelen fazla ellerinde tutamayacaklar fakat ordumuzun da ilerleyişinin çok zor olacağı aşikar, ayrıca Twitterda Türk tanklarının patlama görüntüleri iyicene çoğaldı. Türkiyeyi bataklığa çekmek isteyen karanlık güçler Tv başında çerez çitliyorlar.

Öso savaşçılarının videolarını görmesem çok kolay yeriz düşmanları diyeceğim fakat adamlar tam bir toplama ne idüğü belirsiz disiplinsiz güç. Işid veya YPG teke tekte darmaduman eder bu adamları.

anadoluda gerçek türk yoktur

Avşar, bayındır, kayı, peçenek, kızık, bayat, çepni, begdili vs diye Anadolu Türk boylarına bağlı insanları çıkarsan kafadan %70 eder zaten, yok Rumla Ermeniyle vs karışma mevzusuna gidersen ada halkları hariç herkes karışım, ha bir de kürtler karışım değil hepsi amca kızıyla evleniyor.

beyaz eşya alacaklara tavsiyeler

Bütçe orta seviyeyse Bosch alacağınıza aynı fabrikada üretilen Profilo alın, her markada iyi kötü modeller olması ile birlikte Çamaşır makinasında Bosch/Siemens/Profilo grubu iddialıdır, buzdolabında LG bir adım öndedir, Çocukluğumun Arçeliği traktör gibi çalıştığından hep soğuk olduk. TV için Panasonic plazma tavsiyedir.

alaşehir sarıkız turizm

Herzamanki sorumsuzluğumdan dolayı bayrama 3-5 gün kala otobüs firması aradığımda tanıştığım firma. Hiç bir yerde bilet bulamayınca esenler otogarına gittim, bi kaç kere tavaf ettim fakat adı bilindik firmaların hiç birisinde bilet yoktu, arada at hırsızı tipler izmire diye bağırıyolardı kaçak ottobüsler için , eskiden böyle bir hata yaptığımdan hiç bulaşmadım. Büyükbir yorgunluk ve hüzünle eve dönecekken arkadan birileri izmire diye bağırdı, çok ilginçtir ki adamlar esenler otogarında türkçe konuşan nadir tiplerdi ve ayrıca ege şivesi vardı heriflerde. Bileti mal bulmuş magribi gibi saldırıp aldım, yolculuk da on numaraydı, gördüğüm en fazla ikramı da bu firma yapmıştır.

mutlu akü

Zamanında borsada çok mutlu etmiş firma, daha sonra satıldı-borsadan çekildi-bölündü v.s , giderek üzdü.

koçari

Azeri Türkleri ve Ermenilerin de sahiplendiği kadim bir Türkü,

https://www.youtube.com/watch?v=JKqSYRL-m8U

izmir soğuğu

izmir, Ankara, Bursa, istanbul - hepsinde yaşadım. izmir ciddi üşütüyor. Yine kışın bağrında şantiyede açık havada çalışıyoruz, işçiler manisa köylerinden ve sağdan soldan gelenlerden oluşuyor, unutmam Erzurumlu bir usta vardı- adam üşümekten çalışamıyordu.

kürtlerin ülkenin gerçek sahipleri olduğu gerçeği

Daha 100 sene önce Hakkari ve Şırnak nüfusunun çoğunun Nasturiler tarafından meydana geldiğini ve Kürtlerin bölgeye çok daha geç yayıldığını bilmeyen ergen tezi. Bkz Nasturi isyanı

izmir denince akla gelen şeyler

Efeler...
Kuzenleriyle evlenen memleketlerin halklarına batan kızları...

hügoya küfreden çocuk

Olmuştur, gerçektir, gözlerimizle izledik zamanında. Tek atlanan konu, çocuk Adanalı değil Diyarbakırlıydı ve şivesi bozuktu.

yavaş yemek yiyen insan

Eskiden ırgat, amele falan seçmeden önce yemek yedirirler çaktırmadan izlerlermiş, yemeği yavaş yiyenin her işi yavaştır.

10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama

Türkiyeyi ortadoğu bataklığına çekme heveslilerinin yaptığı saldırı, şüpheliler listem.

1. Yabancı istihbarat örgütleri. ( Suriye bile olabilir )
2. HDPKK.
3. Cemaat.
4. IŞID