bugün

güvenle ilgisi olmayan, kadında güzelik arayan, güzelliğinde gizem den, asaletten geçtiğini düşünen erkektir.
ilk bakışta bayanların rahatlıkla kullanabileceği cümle gibi geldi ama, iskoçları da saymak lazım şimdi, olmadı o yüzden.*
sevgilisinin diğer erkeklerin fantezisine konu olmasını istemeyen er kişidir.
haklı gerekçeleri bile olsa vurgu ve tavır nedeniyle öküzce bir ifade ediliş biçimidir. bana öküz diyen sevgilimin kulaklarını çınlatarak diyorum ki, hemen hemen bütün erkekler sevgililerinin miini giymesinden çok hoşlanmaz. bu sahiplenme ve kıskanma içgüdüsünden ileri gelir ki, sevgilimin bacaklarına birisi dikkatle baksa ölür müsün, öldürürmüsün yani.
ancak ben kız olsam ve sevgilim bunu böyle ifade etse heralde bulduğum ilk miniyi giyip "bak giy-ebil-dim aşkooom derdim" o ne lan öyle? her şeyin bir üslubu üsturubu var. herkesin de anlayacağı bir dil var ki, sevgilinse sevdiğinse bunu en iyi senin bilmen lazım. örneğin ben derim ki "güzeller güzelim, elbet bu sana çok yakışıyor, ben de bakmaya doyamıyorum ama bir başkası daha bakmaya doyamasa bitanem, görmezden gelip seni mi değersiz kılayım, görüp belaya kalıp kendimi mi değersiz kılayım? en iyisi sen bunu daha aile içi ortamlarda ya da bunu taşıyabilecek özel ortamlarda giy, ne dersin sevgilim?" derim benim prensesim eşek mi ne demek istediğimi çok iyi anlar... ben ne yaparım, eşşek olmadığımı göstermek üzere, bunun üzerine; altından yün külotlu çorap ve diz kapağına kadar bot altına uzun tunik giyilen şortlardan birini gösterip "sana bu ne kadar yakışır sana da alalım" diyerek onu ödüllendiririm. aşk budur. *
bir nihat doğan klasiğidir.
şimdi eğri oturalım düz konuşalım. Ben bildiğin magandayım böyle. Mini eteğe de inanılmaz karşıyım. Çıplaklığın sınırları vardır usta. Plajda değilsin. Plajda bikini giy karışan ibnedir. Ama şehir içinde yapma şunu. Elin kro dolu mahallelerinde yapma şunu. Çünkü biliyorum milletin ne mal olduğunu. En basitinden bir caddesinde yürürken mahallenin mini etekle, götünde gözün olmadığı için göremiyorsun o bakışları. Yapma işte. Kıskanıyoruz anasını satayım. Milletin sana bakmasını istemiyoruz.

He şimdi sen de bakıyon ama meselesine geldiniz. işte orda da hata var. Sen niye mini etek giyesin ki. Baksınlar diye değil mi. Mini etek sevgisinden mi, sıcaktan mı, öyle istediğinden mi ne bu mini etek sevgisinin arkasındaki şey ? Bence gayet basit. Birilerine şov yapasın var. Birileri baksın diye uğraşıyosun. O zaman bakana da ıyy ne biçim insansın demeye hakkın yok be arkadaşım.

Evet sevgilimin mini etek giymesine karşıyım. Hatta herkesin mini etek giymesine karşıyım. Sevgilimi doktoruyla benden başkası inceleyemez. Orasına burasına bakamaz. Kıskançlık mı dersiniz. Tam tersi de godoş luktur. O zaman vereyim o bakan kroların eline hatunu. Aynı şey.

Karşıyım kardeşim. Herşeyin yeri vardır. Plajda bikini giy karışan ibnedir. Ama şehirin ortasında olmaz. Zaten o hemşire kıyafetlerine de sinir oluyorum. Onları da giyme.
kendine güveni olmayan bir erkeğin çırpınışlarıdır. şöyle ki, laf atışmaları sonucunda çıkabilcek olası bir kavgada kızın önünde kafa, göz dayak yemekten korkan bir erkeğin -kendince haklı olabilir tabi- yasaklarıdır. ama kendisine şunu hatırlatmak isterim: sonunu düşünen kahraman olamaz bebeğim.
erkek olsaydım ben bu cümleyi söyler miydim?
evet, söylerdim.
bunun 'maçoluk' yada 'kişisel haklara müdahale' ile değil, sevdiğin insanı kıskanmakla alakalı ve gayette insani.. hem zaten 'giyme!!!' gibi bir emir kipi ile değil, ufak bir rica ile eş olan kişi bundan uzak tutulabilir.
görmüyor musunuz, istiklal-beyoğlu görüntülerini..
herkes ahlak abideside biz etek giydirmezsek, kıro değil öküz deyin ama..
bu koşullarda buna gözyuman kimsenin bazı duyularında sorun yaşadığını düşürüm ben.
mini etek giyen sevgilisi olan erkeğin dost sohbetinde kendini kandırmasıdır.
böyle diyen erkeklerin çoğunun gözü kesinlikle mini etek giymiş başka kızların bacakları ve bilumum alımlı yerlerinde olur ne hikmetse. ha ben giydirirmiyim sevgilime mini etek? giydirmem. başkasına bakarmıyım? bakmam. sadece gözüm kayar belki.
(bkz: nah)
(bkz: nah)
Sevgilisine güvenmeyen insanın dediği bir sözdür.
kızlar erkek arkadaşları için bunu söylerse alınlarından öpülmelidir. ne o öyle gıllı gıllı bacahlar.
sevgilisine söz geçirebilen her erkeğin sözüdür. "ben karışamam, onun hayatı" falan diyenlerin alayı, kız arkadaşı tarafından dedikleri sklenmeyen erkeklerdir.
sevgilimin bacaklarını teşhir etmek istemiyorum.
Başka erkekler onun bacaklarını yer gibi bakarken, ben nasıl delikanlıyım diye ortalarda dolaşırım diyen erkektir.

Demeden önceeeee,

O mini etekliyle, hangi düşüncelerle tanışıp, arkadaş olduğunu da açıklamak zorunda olan erkektir.
sevgiliye duyulan kıskançlık, yobazlık, güvençsizlikdir.
--spoiler--
sevgilimin bacaklarını teşhir etmek istemiyorum.
Başka erkekler onun bacaklarını yer gibi bakarken, ben nasıl delikanlıyım diye ortalarda dolaşırım diyen erkektir.

Demeden önceeeee,

O mini etekliyle, hangi düşüncelerle tanışıp, arkadaş olduğunu da açıklamak zorunda olan erkektir.
--spoiler--

denmesi gereken giyemez değil giymez, eğer diyeceksen yaniii
(bkz: o daha güzel)

(bkz: o kadar yani)

(bkz: komple çıkarcaksın demek)
- benim sevgilim, mini etek giyemez.
- ama arkadaşık sitesine sımsıkı taytlı fotoğrafını koymuş. hem de yakın çekim, arkası dönük, içindeki donu belli ve götü dümbelek gibi ortada. tıklayınca, seninkinin götüyle burun buruna geldim.
- ama o göt. ben bacağı yasakladım. hem orası arkadaşlık sitesi. orada birbirlerine mesaj atıp, "mini mini bir kuş donmuştu" diye şarkı söylemek için buluşma imkanları var sadece.
(bkz: büyüyünce unutulacak sorunlar)
- benim sevgilim, mini etek giyemez.
- niye?
- havalimanında valizi kayboldu olm. üzerindeki kotla gelecek.
bir de bu adamlar, sevgililerini mini eteğin gereksizliği konusunda da ikna etmeye de çabalarlar,
'hayatım, havalar soğuk zaten'
'salgın varmış bu aralar, hasta olursun iyice'
'şırıngalı sapık varmış, etek giyenlere sıkıyomuş'

daha da ileri gidip, 'dur manitanın aklını iyice yıkıyım, içine biraz da duygu katıp kalpten gireyim' diyenler olur ki aman yarabbi

'sevgilim, ya bak niye giyme diyorum, millet demesin hebelenin sevgilisi mini giyiyo, yoksa ciddi değil de takılmalık kız bulmuş' diye,
hem seni ciddiye alıyorum mesajı
hem seni kıskanıyorum hatun mesajı
hem de elalem sana laf etmesin mesajı
3ü 1 arada gibi aynı, çok da tatlısınız lan bunları söylerken, kıyamıyoruz size ses etmiyoruz.
ama onun yerine açık açık geçip karşımıza
'götüne bakmasınlar lan götüne, ben bile göremedim daha' deseniz daha inandırıcı olursunuz.
o zaman sen giy diye cevaplanabilecek sözdür.
her yönüyle sevgilisinin günaha girmesine engel olan,elini tutmayan,öpmeyen vb haramlardan uzak tutmaya çalışan,kendisi de harama yönelmeyen erkeğin söyleyebileceği haklı sözdür. yok elini tutup öpüyorsa veya başka herşeyi yapıp da etek giymesine engel oluyorsa kusura bakmasındır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar