bugün

Bugun israil Filistini Bombalıyor Binlerce Sivili Katledior. A.Hitleri Haklı Buluyorum Yahudileri Yakmalıydı Diyorum.Bağırıyorum Yaşasın Faşizm.

Babama işyerinde Patronu Ana-Bacı Sövüyor , Babam Ekmek Parası Diyor Karşı Gelmior Yumruğunu Sıkıp Islık Çalarak Sinirini Boşaltmaya Çalışıyor işte Ben Ozman Bağırıyorum Yaşasın Komunizm.

Benim Köylüm Resmi Bir Kurumda işini Yaptırmak için 2 Hafta Beklerken Bir Zengin Züppesi Gelip 1 Dakikada işini Halledip Çıktığı Zaman Bağırıyorum Yaşasın Sosyalizm.

Hepimizin Standart insanlar Olmamız Tercih Ediliyor Aynı Biçimde Düşünmek Aynı Biçimde Hareket Etmek Aynı Biçimde Yaşamak Ve Aynı Şeye inanmak. Oysa Özgür Düşünme Bir Seçenek Değil Haktır.Düşüncelerimden Dolayı Ceza Aldığım Veya Dışlandığım Zaman Bağırıyorum Yaşasın Liberalizm.

Dil Din Irk Farketmeksizin Savaş Oldugu Zaman içim Ağlıyor Üzülüyorum. Yurtta Sulh Cihadan Sulh Diyorum; Haykırıyorum Yaşasın Kemalizm.

ben neyim bilemiyorum...
(bkz: puşt gibin ibne gibin bi şey)

(bkz: pardon sana degildi)
Aziz nesin'in nesin soyadini alma sebebidir. Aziz nesin'e ne zaman nesin deseler kendi kendine ben neyim sorusunu soruyormus.
Sen nesin bilmiyorum kardeş ama ben bir hiç gibiyim.
Birinci anlam; kendini sorgulayan bir soru. Felsefi olarak cevabını bulmak için ciltler dolusu kitap yazılsa da tam bir cevap bulmak mümkün değil.

ikinci anlam; kökene dair bir soru. Örneğin baban kürtse sen NewYork'ta doğup büyümüş olsan bile sende bir kürt olursun köken olarak. Ancak kültürel olarak Amerikalı olursun. Köken ve kültür biriyle her zaman denk gelmeyebilir.
açıklayayım

saçma sapan bir insanım, garip değişik bir şey böyle evlat olsa sevilmez derler ya öyle. okbm var sağolsun sayesinde düzenli olarak depresyona giriyorum, insanlara da anlatamıyorum bunu. milyonlarca çeşit takıntıyı söylememe gerek bile yok. daha mı? şöyle: sadece rap dinliyorum, bol giyiniyorum, toplumun tüm normlarına karşı koyuyorum düşüncesizce her şeyi kabul edenlerden de nefret ediyorum ve bunu asla saklamıyorum. geleceğim hakkında hiçbir fikrim yok sürüklenip gidiyorum. kendimle kavga ediyorum asla bir tarafı ikna edemiyorum. sürekli içiyorum. içmeyince mutsuzluğum daha da katlanıyor. deli gibi sigara içiyorum. haa bir de astımım var. tüm paramı da neredeyse istisnasız bunlara harcıyorum. yakışıklı diyorlar bana ama göz altlarım mor, çöküyor vücudum. Ne kadar yaşarım ki? çok yaşamam herhalde. birinin beni kurtarması lazım ama buna kolay kolay izin de vermem ben. ha bir de şey intihar etmeye de cesaret edemiyorum. kimseye de anlatamıyorum bunları. anlatsam bir şey olmayacak biliyorum çünkü.