bugün

sen ne bahtsız bir hesapsın kardeşim. Paso giren var. Giren de bir türlü çıkmıyo. Şiştikçe şişiyorsundur sen şimdi. Neyse kardeşim allah kolaylık versin.
(bkz: kaç sıfır var lan orda öyle)
benim hesabım daha güzel, sana çok geliyosa bende baya yer de var yardımcı olmak yükünü paylaşmak isterim.
mrb. ben insanların emek ve düşüncelerine saygısı olmayan, başarı ölçütü olarak sadece para, pul gibi kıstasları kabul eden insanım. şu anda size bir yazar olarak sesleniyorum. kaç haneli olduğunuz hiç önemli değil ama açıkcası seni düşündükçe gözüme uyku girmiyor.

oysa seni var eden şeyi birlikte tasarlamıştık sahibin ile. beraber geçirmiştik uykusuz geceleri. beraber hayal kurmuştuk. beraber üzülmüştük, beraber sevinmiştik.

evet sözlük onun fikriydi ve insanlar bu tür boş, beleş işlerden dolayı para kazanmamalıdırlar, zengin olmamalıdırlar. bir türlü kabullenemiyorum.

ve evet, o parada benim de hakkım var. her ne kadar sözlüğe geleli henüz bir ay bile olmasa da öyle düşünüyorum. henüz hiçbir teknik bilgim, sorumluluğum ya da hakkım olmasa da istiyorum işte, zaten ben insanların sahip oldukları her şeyi isterim, seninle alakası yok.

evet. öyle işte.