bugün

aklını başına topla, hayat toz pembe değil, evet büyüklerin hep söylüyor ve sen ben öyle olmayacağım diyorsun.

biraz büyük sözü dinle. daha yaşın küçük kabul etmesen de. emin ol bunu sonradan anlayacaksın.
çalışıp para kazanmak için daha çoook paralayacaksın kendini. şimdiden bu heveslere girme.
özledim seni. *
koçuum sınıftaki o kızdan hoşlanmayı bırak derim, sakın bakışlarını yakalatmaya falan çalışma. yapacaksın bir şeyler kız da sana bir şeyler hissedecek sonra ikinizde ayvayı yiyeceksiniz. aman ne olcak sanki diye başlıyorsun yola ama öyle olmayacak bak ablana inan. yaşadım biliyorum. arkadaş olarak mükemmelsiniz sonuna kadar öle güzel bir dostluğunuz olabilir. ne halt yemeye ona uyup yoldan çıkmaya çalışıyorsun ki?? neler neler olacak bilmiyorsun, neler yaşayacaksınız. . yol yakınken geri dön çünkü sonra arkadaş bile kalamayacaksınız çok boktan şeyler olacak. kaç yıl devam edecek bu durum sen biliyor musun? ben bile bilmiyorum.. *
Sevgili 16 yaşındaki halim, çok olmadı görüşeli, zaten konuşmaya tenezzül edecek bir şey de yok. Sen dur 2-3 sene bekleyelim, o zaman buluruz konuşacak bir şeyler. Hadi selametle...
çalış koçum çok çalış, ilerde çok pişman olursun yoksa. Bak ben çalışmadım şimdi görüyorsun halimi, akşama kadar test çözüyorum bu sıcakta. Bu arada şuan sevdiğin kızın peşini bırak ileride kendine çok küfür edeceksin yoksa.
insanların hiç kötü yanını görmediğim yaşım ya da göremediğim ayrımını yapamıyorum. özledim seni şeker şey saf bakışların kalmadı artık bende...
fazla tıp makaleleri okuma. çünkü doktor değil mimar olacaksın tatlım. bu arada tıp puanıyla mimarlık okuyacagını da belirteyim. 6 sene okumak zor mu gelecek ne vazgeçeceksin. aile mesleğini seçeceksin sen de. bu arada sivilcelerim var diye önemseme. çok mutlu olacaksın. onlarda geçecek. pek çok erkek arkadaşın olacak. bu arada aynen bu betty haline devam. gerekeni gereken yaşta yaşamış olman sana çok şey kazandıracak. birde o hergeleyle hiç tanışmasaydın. şimdi nişandan ayrılmış olmazdın. neyse gene iyi kurtardın paçayı. zararın neresinden dönsen kar değil mi?
okuldan bir çocukla tanışacaksın, başlarda çok mutlu olacaksınız ama iki-üç ay sonra aranız bozulacak-o bozucak. sen onun dediği her kötü lafı kabulleniceksin, ona kızıcaksın tabi ki ama ayrılamicaksın ondan. bir yıldan biraz daha uzun süre sevgili olucaksınız. bu aylar hep kavgayla, hakaretle geçicek sadece kendine zarar vermiş olucaksın ama boşver amk. severken ayrılamazsın, mecbur katlanıcaksın. ayrıldıktan sonra bile onu hala sevmeye devam ediceksin. ayrıldıktan hemen sonra, başka bir çocuktan biraz hoşlanacaksın, o da sana karşılık verecek. okulda herkes arkandan kötü konuşucak, yakın arkadaşın sandıkların bile. onlara sen de içten içe hak vericeksin, yapma. o çocukla birlikte olmak istersen ol, ama o insanların dediklerine kendini inandırma. sonra o ikinci çocuk seni hiç umursamayacak, sen de onu umursamayacaksın çünkü sen diğerini seviyorsun zaten. diğeri senin için ağlayıcak, yalvarıcak ona geri dönmen için, ama dönemeyeceksin. çünkü aynı şeyleri tekrar yaşamak istemeyeceksin, haklısın. ona geri dönme. ben dönmedim, çok üzüldüm ve çok zordu ama daha fazla üzülmeyi engelledim sanıyorum. derslerine çok süper çalışmasan da olur, hiçbir zaman babanın beklediği gibi okulun en iyisi olamicaksın, olma da zaten. ailene karşı hep bir mesafen olucak, bu ergenlikle ilgili değil, onların ve senin kişiliğinin zıtlığıyla alakalı. yine de onları çok kırma. abin o sene, yurtdışında okumaya gidecek. çok yalnız hissedeceksin o yüzden. her hatanı, her aptallığını anlatabileceğin ve sana hep destek olacağını bildiğin insan hayatından çıkıp gidecek. onu çok özleyeceksin, ama ağlama. internet diye bir şey var.
he bir de, arkadaşlarınla filan içip sarhoş olursanız bunu ona buna anlatıp havalı olduğunu sanma, sen de bunu yapacak potansiyel gördüm ama yapma, itici olursun. adın hem kaşar hem alkolik oluverir.
sırf insanlar mutlu olsun diye, yönetmenlik hayalinden de vazgeçme. pişman olmandan ben de korkuyorum, çünkü ne olacağımı ben de henüz bilmiyorum.
ve çok çekingen olma, içinden geleni o kişinin yüzüne söyle, kimse sana bir şey söyleyemez. zaten ailen ve birkaç yakın arkadaşın hariç herkes seni kınıyor ve yargılıyor olacak.
ulan liseli, gel otur şöyle kucağıma. Sana gelecekten haberlerim var: maalesef Eyüp hocan seni milli takıma almayacak. Sonra da senin madalya hayallerini yok etmekle kalmayıp kıbrıs'a gidecek orada kumarcı olacak. Sen ise hiç yaşlanmayacağını düşünüp iki fakülte okuyacaksın, tam sekiz senen harcanacak. "Kalifiye eleman oldum iş teklifleri yağacak." deme sakın çünkü hiçbir yer seni istemeyecek. Sonrasında kendi hukuk büronu kurup biraz da eş dost yardımıyla dünyalığını yapacaksın. Ama hep bir yanın boş kalacak. Bana bak ulan! Amcan seni japonya seyahatine çağırdığında sakın gitmemezlik yapma. Uyuzluk etme, çünkü hayatının tek aşkını metroda saatlerce kaybolduğunda bulacaksın. Onu üzme ve asla büyük konuşma çünkü zamanı gelince kore'ye göçecek, vatandaşlık alacaksın. Fakat sakın eşini türk vatandaşı yapma, onun da vergi kapanına girmesine yol açma. Sana loto sonuçlarını da yazayım tam olsun... Hadi lan, git helal para kazan.
hatırlayamadım seni... o kadar çok mu geçti ki üzerinden yıllar..?
Az gayret edip mezun olduğun sene üniversiteye gitsen kötü mu olurdu.
koskoca bir sene kendinden bilmem kaç santim kısa bir oğlanın peşinden koştun. bir dünya hayal kurdun. kendini tüm okula rezil rüsva ettin. idarelik oldun, nutuk verir gibi konuşmaların olmasaydı okuldan atılıyordun. eziktin len sen o zaman. ha bir de o tipin neydi öyle ya, saçını tepeden bağlayıp palmiyeye benzeme çabaları, neredeyse bileklerine kadar uzanan eteğin, hele o vileda fırçası gibi saçların. haa bir de o bayılma numarası rezilliğini sakın unutma. mal madem numara yapmayı becermiyon ne halt etmeye atıyon kendini yerlere.
lan salak adamın yaşadığı yerde gezip durdun o zamanlar belki yanından geçti niye farketmedin? Neyse dua et ki şu an birlikteyiz yoksa bacaklarını kırabilirdim.
malın önde gideniymişsin oğlum.
ne yap et bilgisayar programcılığı falan oku, microsoftun sertifika programlarına git, gelecek programlamada, birde internet arama motoru yok senin zamanında, pederden para al bir şekilde google diye internet arama motoru kur, koç tan, sabancıdan daha zengin olursun.
(bkz: salak yemin ediyorum geri zekalı bu çocuk)
o zaman saclarin yoktu keldin. yasadiklarinin sana cok agir geldigini dusunuyordun cunku daha onceden yasitlarinin hic kanser oldugunu gormemistin ilk sendin sanki. olume bu kadar yakin olan sadece sensin saniyordun. hayatta en mutlu oldugun mekandan okulundan ayri kalmistin, hayallerini cope atmistin. artik her sey bitmisti senin icin ugruna goze aldigin her sey kayip gitmisti ellerinden her seyi goze alsan ne olacakti sanki neyi verebilecektin zaten olmayan sagligini mi? komik degil mi? ama simdi iyisin aldigin nefesin tadini cikariyorsun sanki bir daha alamayacak gibi. ve yardim edecegin insanlari hayal ediyorsun butun umitlerini yeniden toplayarak. seni o zamanda seviyordum sevgili ben simdi de seviyorum. asla o gunlere donmemek dilegiyle...

edit: bu yazıyı eksileyen yazar sen hiç kanser oldun mu? herhalde çok yaşadın böyle bir şeyi de duygular yalan geldi?! ama emin ol gerçek hem de hiç olmadığı kadar! her şeyi anlıyorum fikirleri, yorumları,esprileri eksilenmesini anlıyorum da yazarken beni deli gibi ağlatan böyle bir şeyi nasıl bu kadar basite indirgiyorsunuz?!
Zavallısın, mazlumsun. Yaşın küçük ama senden 4 kat daha yaşlılar sana tuzak kurmuş, kuyu kazmış bekliyorlar. Sakat kalmanı ve ölmeni istiyorlar. Acılar, gece gündüz bitmeyen acılar. Sabret, hepsi geçecek...
Sevgili 16 yaşındaki halim, oğlum niye o kıza teklif ettin lan. gitti 3 yıl heba ayrılacaksın da zaten. şimdi senin yüzünden bir kıza nasıl yavşayacağımı unuttum. yalnızlığın dibine vurdum. hepsi senin suçun ya gitmeyecektin o sinemaya.
biraz az ye lan.
lise yıllarıdır tamam gezip tozacağın yıllarıdır eğleneceğin zamanlardır..
-ulan o gezdiklerinin ve eğlendiklerinin en az 2 mislini üniversitede yaşayacaksın.ama üniversitede hep lise yıllarında fazla çalışamamanın bir burukluğu olacak. adam gibi oturup derslerine çalış. iyi bir bölüm kazan.
-ilerde seni utandıracak özentilikten uzak dur! * :(
-ya şu metalci t-sihrtlerinden baska birşey al.ne o öyle yazın 30 derece sıcağın altında siyah t shirt, kolluk falan. kendine acı oglum biraz.
-ayrıca bunuda 2 sene sonraki bana söylüyorum. eğer lys puanın düşük gelirse hiç düşünme bir daha hazırlan.
uludağ sözlüğe kayıt oldun. tebrikler.
banyoya girdiğinde ard arda 3posta asılma. Hem zayıflıyosun hem de evdekiler bi işler çevirdiğini anlıyo.
babam gelmeden arabayı çalıştırayım hazırlayım deyip vitesi taktıktan sonra ayağını debriyajdan çekme. bak hala park ettikten sonra ayağımı debriyajdan çekerken tereddütte kalıyorum. araba öne gidecekmiş gibi geliyor korkuyorum.
imkanın varken ayrılıcaktın bu ülkeden.