bugün

israil'in filistin'de yaptıklarından sonra insanlık adına dünyadaki birçok musevinin altına imza atması gereken cümledir.
edit: musevi değilim.
musevilerin de insan olabildiklerini gözler önüne seren cümle. fakat israil üst düzey yetkilileri için bunu söylemek mümkün değildir.

edit: musevileri hayvan olarak bilmiyorduk zaten, yanlış anlaşılmasın. siyonist köpeklerle özdeşleştirildiklerinden, haklarında iyi düşünülmüyordu kimi yerlerde.
jack kamhi'den de böyle bir tepkiyi bekliyoruz. ama kendisi 2000'in başlarında uluslararası bir siyonist dernekten ödül almıştır. bu bağlar nasıl kopar bilemeyiz.
her vicdan sahibi musevinin ağzından çıkabilecek, çıkması gereken cümle.
yahudi olmak, israil'i kınamaya engel, yahut yaptığı yanlışlara destek vermeye zorunlu olmak değildir.
beitar dan bekeldigimiz açıklama..
(bkz: takdire şayan)
(bkz: seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım)*
mossadın öbür gün çok güzel ateşli hediyeler göndereceği veya elim bi kaza sonrası cenazesinin yapılacağı arapşükrü sinagogu ve civar cafelerin pert edilmesine yarayacaktır.
Ayrıca kıyıda köşede okuyan çocuğu varsa bi daha yahudiyle evlenmesi ihtimali düşüren cümlecik.
doğrusu ''ben bir yahudiyim ve isral'i kınıyorum'' şeklinde olması gereken başlıktır. çünkü yahudilik ırktır, musevilik ise dindir.
israil'de, bu cümleyi kuran birçok israillinin olduğu bilinmektedir. hatta bazıları hapistedir.
çok az musevinin söylediği şeydir.
israilin yaptığının hrıstiyanlıkla musevilikle veya müslümanlıkla bir ilgisi yoktur.her ne kadar müslümanlar öldürülse de onların yaptıkları bir insanlıklık ayıbıdır ve insan olan herkesin zaten yapılanları kınaması gerekir...
dogrusu ben bir insanım ve israili kınıyorum olacak baslık.
(bkz: o bombaları atanlar yahudi mi sanıyorsunuz)
israil'li işçilerin, emekçilerin, muhaliflerin, anti-siyonist musevilerin büyük çoğunluğunun tereddüt etmeden söyleyeceklerine inandığım kınama sözüdür.
(bkz: kıyamet alametleri)