bugün

an itibariyle aralarında bulunduğum güruhtur ancak nereye kadar sürer bilmem*
genelde erkenden evleniverip, aile insanı olan erkektir.
(bkz: kaderin cilvesi)
(bkz: büyük lokma ye büyük söz söyleme)

edit:
bir de:
(bkz: ben asla evlenmem diyen kız)
aşk'la henüz tanışmamış insandır. tanışıp da evlenmek istemeyen de ya aşk biter diye korkar ya da bu zamanda evlenmenin zorluğunun farkındadır.
evlenip balayına gideceğine evlenmeyip alayına gitmeyi tercih eden erkektir! yapılan iş doğru mudur? bence değildir!**
fatih ürek bile evlenmişken hangi akla hizmet böyle bir söz söylediği anlaşılamayan erkektir.

(bkz: top mu lan yoksa)
sorumluluk almaktan korkan bunu da tek eşliliğe karşı olmasına bağlayan erkektir.
bir zamanlar o gruba ben de dahildim. bunu sadece şekil yapmak amacıyla söylemeyen gerçekten içten söyleyen insanların olduğu gruptandım hatta. çünkü evlilik kavramıyla beraber gelecek olan düzenli hayat tarzı bir süre sonra afakanlar basmasına neden oluyordu. bunların da ötesinde, gerçekten sevdiğin birini bulamadığın için birine ömür boyu katlanmak, hep onunla yaşamak insana sıkıcı bir şey gibi geliyor.

benim açımdan gerçek kişiyi bulana kadar böyleydi işte. bulduktan sonra bu gruba elveda dedim, işi bulmak lazım, şu lazım bu lazım, evlenmek için hazır olmak lazım diye koştururken buldum kendimi. herkese göre değişir ama böylesi daha bir mutluluk verici geldi bana.
one night stand takılan erkektir.
askerden döndükten sonra farklı şeyler söyleyecek olan erkek.
evlenmem ben.

çünkü güvenmem.

ruh ikizi nedir bilir misiniz? aynı gece aynı rüyaları kiminle kaç kez gördünüz bugüne dek? aynı anda düşündüğünüz şeyi aynı anda aynı kişiyle kaç bin kez konuşup gülüştünüz siz? ahh, anlar mısınız bir ruhun iki parçaya bölünüp, iki farklı beden ve cinsiyete büründüğü andaki hissettirdiği çekiciliği? bu ne büyük bir mutluluk dolu acıdır, bilir misiniz?

bence bilmezsiniz siz hayal kırıklarıyla dolu bir yaşamın, hayat kırıntılarıyla dolu bir yaşama doyamayaşını. siz hiç hissedemezsiniz bence bir kişiyi sevmekten öte taptığınız andaki çıldırışı.

biri çıksın karşıma şu an ve şu vakit, aşkın acısını en iyi ben bilirim serseriliğiyle. elime aldığım burukluklarla vururum poposuna poposuna onun. haydi biri de yaşanmışlığımla dalga geçip gülsün aynı anda, içime attığım acılarla söndürüveririm ateşini.

siz hiç bilmezsiniz bir aşkın en hevesli kısmının sevişme olduğunu. ya da bilirsiniz tutku dolu bedenlerin aşkı, aşk diye değil de hormon diye boşaltımını.

beni kimse anlamıyor şu vakit. o bile anlamıyor onu ne çok işlediğimi içime. anlamasını beklemiyorumki ben zaten. hangi organınıza söz geçirdiniz bugüne dek?

hangi aşkın acısı meze oldu rakı sofranıza.

gidin. siz de..
ellerinde nasır tarlası olabilitesi çok yüksektir.
http://www.youtube.com/watch?v=pGvMR1OoDXk
(bkz: sen kaç beni tanıdılar)
evlenme birlikte yaşa kardeşim ne gerek var o kadar şeye.
sorumluluk almak istemeyen hayatı günlük yaşayan erkek modelidir. muhtemel olarak evde kalmış turşusu kurulacak erkekler listesindedir.
dost hayatı seviyordur.
sevilir tabi.
tost yapabileni makbuldur.
kahvaltı için lan.

tanımsı: benimdir, lakin iyi bir şey değil tabi.
kendince haklı olan erkektir.
evlilik sorumluluk demek nihayetinde
sabah sekiz akşam beş iş olsa neyse de
sevgilinin atarına dayanamayan bünyelere evlilik diyorsunuz.
tabi evliliği otuzbirdfen kurtulmak olarak görüyorsanız da durmayın yardırın.
Okul biter bitmez evlenecek olan erkektir.
Bu benim galiba. Eş dost herkez ne zaman diyor bende hiçbir zaman diyerekten sıyrılıyorum, korkum o dur ki hakkımda farklı dedikodular çıkabilir ama yok öyle birşey.
kendine ne maddi ne manevi güvenmeyen erkektir.
akıllı olan erkektir. bir demet maydanoz için kafasını neden ağrıtsın.
aşık olduğunda belki bu düşüncesi saçma gelecektir.
Annesi Tarafından Sorlar Evlendirilecek olan erkektir .
belki aşık olacak kadar sevmemiştir, belki de aşık olmuştur ama yine de evlilikten kaçıyordur. sonuç itibariyle ne olacağı hiç belli olmazdır.
aslında evlenmek isitiyorum demek isteyen erkektir.
Bu düşünce annesi onu kolundan tutup bir arkadaşının kızıyla evlendirince pişmanlıkla sonbulur.