bugün

polis gibi kabadayılık yapıyorlar. yetkiyi alan başlıyor zulme amk.
BEKÇi OLMAK iÇiN GEREKEN ŞARTLAR

A) Türk vatandaşı olmak,
B) ilkokulu bitirmiş olmak,
C) Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olmamak,
D) Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engelliliği bulunmadığı sağlık kurulu tarafından verilmiş
raporlarla tevsik edilmiş olmak,
E) Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüzkızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından
hükümlü bulunmamak,
F) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,
G) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet Cezası ile mahkum bulunmamak.
Bunlardaki hava tavra civa amerikan özel kuvvetlerinde yok.
Müftü ve muhtar'dan sonraki bu milletin sırtındaki kene. Bu üçlünün ne işe yaradığı muammadır.
bekçilik yapan.
ayazda kalmışı meşhurdur.
imam ve muhtar'dan sonra milletin sırtından geçinen, mitoz bölünüp mantar gibi her yerde biten kahverenkli üniformalı. Kahveden ve tarihten soğutur. Tespih sallayıp sabaha kadar çekirdek çitler. Ne işe yaradığını kendi de bilmiyor.
imf gelince kemer sıkma politikaları gereği bekçiler ve muhtarların hepsi işsiz kalacak.
Sadece bekcinin değil polisin de kimlik sorma yetkisi yok. Şimdi diyeceksiniz ki gbt nasıl yapılıyor hemen açıklayayım.

Eskiden kimlik sorma yetkisi kötüye kullanıldığı için bu yetki polisten alındı ancak savcılık şöyle bir karar veriyor örneğin istanbul il genelinde geçerli olacak şekilde 22 kasım 2019 ile 22 aralık 2019 tarihleri içerisinde 750 bin kişiye gbt yapma yetkisi veriyor poliste bu karar doğrultusunda yolda veya mekanlarda denetleme yapıp kimlik kontrolü yapabiliyor.

Birim ekiplerine de bu doğrultuda rakamlar veriliyor örneğin amiri diyor ki bu gece 300 gbt yapacaksınız o yüzden denk geleni çevirip hemen kotayı doldurmaya bakıyorlar.
Ekmeğinin peşinde 20-25 yaşında çocuklar. Muhtemelen bulundukları yere lanet ediyorlardır çünkü muhtemelen onlar da bizim gibi büyük umutlarla bir şeyler okumuş, fakat umutları karnını doyurmamış çocuklardır.

Kimlik soruyorlar kimliğini veriyorsun 30-40 saniye içinde geri veriyorlar. iyi akşamlar deyip gidiyorsun.
işleri bu adamların. Kimlik sormaya yetkileri olmasaydı sormazlardi, köprü başında GBT uygulamasını keyfi yapmıyorlar yani:d deli sikmedi kimseyi.

Hiç kimse bana bir şey sormasın, hiç kimse benim gözüme görünmesin, hiç kimse benden şüphelenmesin, hiç kimse beni denetlemesin kontrol etmesin, suçluysam bile beni bulmasın ama sokaklar hep güvenli olsun istiyorsunuz.
bekleyen görevli.

geçen sahilde bira içerken geldiler, kimlik sorgulamaya, vermiyorum dedim. polis çağırdılar, polislere kimliği verdim, sonra hepsi birden siktirolup gittiler. çalışşın ibneler boşa mı para alıyolar?
Bekçi emniyetin azı dişidir, görev kutsaldır, halkı isyana teşvik ve devlet böyüklerine hakaret.. Bekçi deyince ilk Akla gelenler.
belirli bir yeri korumakla görevli kişi.
görsel
https://twitter.com/kardo...tatus/1222635736316420103
işsiz ak gençliğin parti değiştirmesini engellemek için hortlatılmış gereksiz meslek.
Adamlar bi dahaki seçimde “ulan başkası gelirse bu mesleği kaldırır işsiz kalırız” diye mecbur hissedecekler.
liseyi ite kaka bitirip 4 bin küsur lirayı cebe indiren vizyonsuz meslek. ya onu bunu bırakın doktora yapan insanların özel sektörde asgari ücretle çalıştığı düşünülürse aldığı maaş çok fazladır. bekçilere asgari ücret verilmelidir.
görsel
görsel
Her şey çok güzel iyi hoş da bu bekçi yazısı çok sırıttı be tenete kardeş. Bari sadece b harfi ya da amblem olsun.*
Anlamlı bir kelime olan bekten türemiş sözcüktür.
Su-sulamak, bek-beklemek, simit-çi, bek-çi gibi..
emniyet teskilatinin bel kemigidir.
Gine gece kartalları yakışır .
gece kartalları diyecekmişiz. bak bak bak.. neyini beğenmediniz yavrum bekçi isminin? çoğunuz üniversite mezunu olmadan devlet memuru oluyor. daha ne istiyorsunuz allahtan yapın işinizi işte. biz bekçi diyeceğiz çünkü size *
Ankarada kimlik vermek istemeyen bir vatandaşı bacağından vurmuşlar.

https://twitter.com/modri.../1258724824546975744?s=21
ormanı korumaz.

ormanı bekçi değil sevgi korur.